DAYSTATE - пушките мечта.

оги-пз

Редовен Потребител
Линкс бъркаш тука става въпрос за 16дж.пушка а при тях задните два болта са с триъгълна глава и искат специален ключ.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, тези с триъгълните си ги има при 16 джауловите пушки.
Но останалите би трябвало да са инчови.
Моят Дейстейт нямаше двата с триъгълните глави, защото пушката е FAC версия, но останалите по пушката са с инчови болтове.
Доколкото знам, тези от Дейстейт навсякъде ползуват инчовите болтове/винтове.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Да, така е. Всеки който си купи пушка Дейстейт, първата му работа е да си купи и комплект шестограми за инчова резба.
Намират се по специализираните магазини.
View attachment 82426
В чантата за пушката имаше шестограмите,поне това имам.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Да, тези с триъгълните си ги има при 16 джауловите пушки.
Но останалите би трябвало да са инчови.
Моят Дейстейт нямаше двата с триъгълните глави, защото пушката е FAC версия, но останалите по пушката са с инчови болтове.
Доколкото знам, тези от Дейстейт навсякъде ползуват инчовите болтове/винтове.

До колкото прочетох на мойта са сложени двата болта с триъгални глави за да се модифицира по трудно от 16дж. на повече.Как става модификацията не знам.Ако някой знае да каже.Това с задържане на спусъка и шест пъти биип съм го направил.
Над 16 дж. в добрата стара Англия искали лиценз за огнестрелно оръжие,или нещо такова.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител

оги-пз

Редовен Потребител
До колкото прочетох на мойта са сложени двата болта с триъгални глави за да се модифицира по трудно от 16дж. на повече.Как става модификацията не знам.Ако някой знае да каже.Това с задържане на спусъка и шест пъти биип съм го направил.
Над 16 дж. в добрата стара Англия искали лиценз за огнестрелно оръжие,или нещо такова.
Конверсия над 16дж. може да се направи, ама ако чуеш цената ще се откажеш. Първо питай Румбата-Skandalo от къде си е поръчал платката и започни от там. После виж дали може да си направиш клапан като за над 16дж.и тогава ще се получи работата.
А най лесния начин е на метан ама там отиваш на 19дж някъде, ако те те устройват.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Конверсия над 16дж. може да се направи, ама ако чуеш цената ще се откажеш. Първо питай Румбата-Skandalo от къде си е поръчал платката и започни от там. После виж дали може да си направиш клапан като за над 16дж.и тогава ще се получи работата.
А най лесния начин е на метан ама там отиваш на 19дж някъде, ако те те устройват.

Здравей,с метан не ми се занимава.Но ти благодаря за идеята.Сигорно първо ще я оправя,и малко да се понауча.И щом е толкова сложно ъпгреидването ще го оставя за по нататък.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Не е толкова трудно да се направи 16дж със модула, който продаваше поляка.
Трябва да можеш да работиш с поялник и да си го програмираш после, което е сравнително лесно :).
Не си спомням каква беше цената на модула, но 100% беше под 200лв всичко.
Ако колегата има интерес може да поразровя кореспонденцията със Поляка.
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Не е толкова трудно да се направи 16дж със модула, който продаваше поляка.
Трябва да можеш да работиш с поялник и да си го програмираш после, което е сравнително лесно :).
Не си спомням каква беше цената на модула, но 100% беше под 200лв всичко.
Ако колегата има интерес може да поразровя кореспонденцията със Поляка.
Здравей,да когато имаш време и намериш информацията пиши,моля.Не съм я мерил но моята би трябвало да е 16 дж.
Ако този модул качва до 16 се губи смисъла мисля.Уча се ,не съм сигорен.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Опитах се да ти пиша на лично съобщение, но си си ги ограничил.
Твоята пушка беше мк4 5.0 калибър нали? Или 4.5? Ако е 5.0 според мен с модула трябва да вдигне до 30+ дж, но мога да питам Поляка за повече информация.

Поздрави
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Опитах се да ти пиша на лично съобщение, но си си ги ограничил.
Твоята пушка беше мк4 5.0 калибър нали? Или 4.5? Ако е 5.0 според мен с модула трябва да вдигне до 30+ дж, но мога да питам Поляка за повече информация.

Поздрави
Да.5.5
О,30дж е супер.Днес питах една Английска фирма за това,отговориха че не могат да пратят платка/модул защото трябвало да се настройва на място с новият модул.Това отдолу е техният отговор.Поствам го тук защото в техният уеб саит има интерсни неща за нашите пушки.

No sorry this is not a service we can provide mail order. The electronics need to be tuned to the gun at that power and it is not straight forward.


Best Regards,

Richard


Bagnall & Kirkwood Ltd

28 Grey Street

Newcastle

NE1 6AE


Tel: 0191 2325873

Email:

Website:
www.bagnallandkirkwood.co.uk
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля, че за тази скорост ще ти е нужна промяна и в клапанното тяло без да съм 100% сигурен. Но 5.5 16дж е малко трагедия :).
Намерих кординатите на Поляка мога да му пиша дали още се занимава спроизводството на тези модулчета.
Само каква версия е твоята, че не си спомням CDT, MCT, MVT ?
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Мисля, че за тази скорост ще ти е нужна промяна и в клапанното тяло без да съм 100% сигурен. Но 5.5 16дж е малко трагедия :).
Намерих кординатите на Поляка мога да му пиша дали още се занимава спроизводството на тези модулчета.
Само каква версия е твоята, че не си спомням CDT, MCT, MVT ?
А,сега де.Ще потърся и ще пиша.На нея няма такива/никакви букви.
 
Последна промяна:

ivotomov1

Редовен Потребител
Това имам,сертификат за преглед без дата.
 

Attachments

  • 27BB9BBD-D6B9-437F-8B4F-D818A81C981B.jpeg
    27BB9BBD-D6B9-437F-8B4F-D818A81C981B.jpeg
    158.5 KB · Прегледи: 42

ivotomov1

Редовен Потребител
DCFD67F7-910D-4AB8-B5F4-79E5483866FD.jpeg
Ммм, да. 16 джаула в калибър 5.5 е лоша комбинация.
Ще я оправя,по един или друг начин.С това приспособление би трябвало да мога да извадя гадните болтчета.Не ме питайте колко струва.:mad:
 

Attachments

  • A4256403-F04A-4167-A415-FF7CE0B2D780.jpeg
    A4256403-F04A-4167-A415-FF7CE0B2D780.jpeg
    97.4 KB · Прегледи: 47
  • F07B4EF5-7E42-4F1E-BF71-C62E5BE61AA1.jpeg
    F07B4EF5-7E42-4F1E-BF71-C62E5BE61AA1.jpeg
    72.1 KB · Прегледи: 43
Последна промяна:

ivotomov1

Редовен Потребител
Ето ги извадените болтчета с инструмента по горе в темата.
 

Attachments

  • F3805DCB-A601-4725-AD40-974E16AFDE9E.jpeg
    F3805DCB-A601-4725-AD40-974E16AFDE9E.jpeg
    100.4 KB · Прегледи: 45
  • 1B3E3767-F5A8-411C-A585-D594A4641C0D.jpeg
    1B3E3767-F5A8-411C-A585-D594A4641C0D.jpeg
    99 KB · Прегледи: 44
Нагоре