Cometa 400 пружина или газово бутало

Бай Бор

Новодошъл
Виждам че има моноблокове с дампер, за съжаление са по 200лв, поне това което намерих. Е има и в Алиекспрес, но в отзивите пишеше че са с луфтове , което колкото и да съм аматьор за оптика е недопустимо. Но ако взема такъв хубав моноблок , ще спре ли чупенето на оптиките.
Идеята ми е като ще давам пари, по добре да си купя оптика със ваиращо увеличение с идеята ако я пази такъв моноблок, да мога да си я ползвам и за следваща пушка. Или да не лежа на тази кълка и пак ще се счупи, въпреки дампера ?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Има в pushka.eu и guns.bg оптики на gamo 6x40 с включен моноблок на около 120лв комплекта. Ужасно издръжлива оптика от мойте наблюдения. Това според мен е добро начало после ще решиш какво искаш - повече увеличение, по сериозна пушка и тн. В arms bg имаше моноблокове на sportsmatch на прилични пари и оптики на добри пари hawke или leapers. При положение че е с газово бутало може да рискуваш с по-хубава оптика но колко точно ще изкара няма как да знаеш.
 

Бай Бор

Новодошъл
Благодаря,
Но уви и в двата сайта ги няма, guns.bg е неналично а в pushka.eu няма GAMO изобщо :(
Само да уточня пушката е с пружина, а не с газово бутало.
Ако намеря GAMOто някъде ще я удържи ли тази пушка или трябва моноблок със дампа. Виждам, че само за sportsmatch пише че има дампа, или и другите моноблокове предлагат такова нещо за убиране на отката?
 

Бай Бор

Новодошъл
Ха в guns.bg излезе като търсих през Google, иначе в сайта им при филтрите не излезе GAMO.
Да може би ще започна с тази, стига да е ок за пружинна пушка също, понеже както написах пушката не с газово бутало
 

IvoMarinov

Потребител
В булармс има налични на гамо.
Аз заглеждам тази
Но за съжаление нямам никакво време в момента да отида до там. Общо взето взема ли си някаква пушка така ми тръгва на работа, че само ги складирам пушкалата.
 
Нагоре