Altaros.cz M24

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дали се планира за 7,62?
Други по-големи калибри от. 22 биха променили визията, което е главното в тази концепция.
Ще трябва по-дебела тръба около цевта, за да има поне няколко изстрела, а с 35-40 мм такава, и приклада ще трябва още да му се разшири ложата.
Когато съм разговарял с Ондржей и Михал(още 2018, когато ми показваха другата им пушка, не много вървежна и до днес), главната идея е била и си остава, визия като М24 карабина.
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Пушката наистина е много интересна! Ако не си запознат с модела ще се закълнеш че това е огнестрелно оръжие. Дори затвора е като на такова. Ако му се занимава на Петко може да и нащрака малко снимки и да направи едно ревю.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес найййй сетне намерих 2 часа да я изкарам на стрелба. Куфара прах хванал....
Сложих нови монтажи на ФХ, регулируеми по височина, та се наложи наново прострелване.
Доопуках една опаковка от стругованите проектили, но след някои странни попадения дори и на 25 м, забелязах, че ползвам тестова опаковка от първите им, 31 грейна, в три субкалибъра - 5,48, 5,49 и 5,50.
Само 5,50 държеше център, другите биеха наляво и то доста.
Смених с по-новите 32.3 грейна, 5,52, пак струговани гладки, които ми бяха сложили с пушката.
Нещата веднага се промениха, с няколко клика, до 75ия метър взеха да си влизат дупка в дупка. Оказа се, че втората ми нула е на около 130м. На купчината с чакъл от 128 до 135 м, което бяло камъче си харесвах, литваше от раз. Та Ачката охотно се съгласи да се разходи малко и окачи гонга на 144-145 м.
Първите няколко за проба си дрънчаха, малко под ръба, докато установя че е на 1,5-2 дота(чертички) под кръста. Реших и за група да стрелям.
Целейки с чертичката на 1,5 на кръста да ми е в средата на бялото кръгче (3 см диаметър), стана прилична група от шест.
Та се разходих и аз до гонга, че да я щракна за да мога да я споделя. За сравнение часовника ми е с безел 41 мм.
Премерихме и скоростта, с радарчето ковеше 272 м/с, демек 77,7 джанки. Лек ветрец от дясно.
Засега толкова.
 

Attachments

  • IMG_20220925_200613.jpg
    IMG_20220925_200613.jpg
    796.3 KB · Прегледи: 85
  • IMG_20220925_200450.jpg
    IMG_20220925_200450.jpg
    841.5 KB · Прегледи: 85
Последна промяна:

Валката

Потребител
Да разтърся малко темата

Така от скоро имам проблем с моята и нещо което не е написано .
Спусъците им нямат предпазител и са склонни да изтърват ако не са настроени както трябва
Понеже са много нежни и самият спусък е една много много тънка ламаринка.
При засилка на болта ламарината изтърва от инерцията на ударника по мои разсъждения

Между другото самият приклад е доста тежък търся си заготовка да направя дървен
Чеха обаче е бърз и връща отговори на email .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да отбележим и в темата най-добрата група засега на пушката ми Алтарос М24
Оптика: Vector Optics Taurus 5-30X56 FFP
Проектили: Доом 2,4 грама
Скорост: 265 м/с
Разстояние :100, 50 м (по далекомер).
5 изстрела,
IMG_20240413_142530.jpg
 

emci74

Редовен Потребител
Петко, не са хубави тези работи! :p
Сега как да се похваля с моите групи? :'(
 

emci74

Редовен Потребител
Аз този пост се опитвам да го игнорирам от 13.04 и се опитвам да си възтановя малко "конфиденса", ама тази група ще ме преследва и в сънищата ми :lol: !
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Извинете моето игнорантство, но не разбрах каква е дистанцията - 50 или 100 метра?
ignorantia - лат. невежество
100. 50м(сто метра и половина) според далекомера в ръцете на Евгени. Кат се позамисля, понагласих и масата по на равно място от това където беше той, та може и 101 да е било...
 
Последна промяна:
Нагоре