AirForce Texan LSS .457

Gadnqra

Редовен Потребител
Сериозна и хубава пушка е, но си мисля, че не е подходяща за теб и твоите цели. А може би, в 7,62 ще ти хареса.
 
Последна промяна:

dani62

Потребител
Дългите тояги в големите калибри имат тясна ,,ниша,, за приложение.
Най-доброто според мен ,,възпиращо-летално,, е AEA HP Max 9 мм или 45-и кал.
Компактно,сгъваем
приклад,много добра изработка,правоток,достатъчно въздух за
15-тина изстрела,пълнител, адаптер за единична стрелба,
трещи респектиращо здраво.Достатъчно като енергия.Корав спусък.
Проблемите с клапаните идват с множеството стрелби по
мишени,за което пушката явно не е направена.
 

t.marev

Редовен Потребител
Благодаря на всички за изказаните до тук мнения! ......Идеята на оръжието е да се ползва при неизбежна самоотбрана, а именно нападател с огнестрелно оръжие и непосредствена заплаха за живота и здравето. Към момента не изпитвам необходимост от подобно нещо, защото обстоятелствата не го предполагат. .......... И все пак, както казва мой бивш колега, "предвидливостта винаги се отплаща".
Аз понеже не разбирам от Тексани и Булдоци, искам да обърна внимание на нещо друго. Оръжието не отбранява, отбранява човекът, а оръжието само му помага. Може да си вземеш и лека картечница и пак да не можеш да се защитиш, така както ако си купиш Ферари, няма да спечелиш ралито. Ако искаш да си готов за самоотбрана, трябва ти да си готов - психически, физически и да придобиеш нЕкои умения. След като смяташ че вече си готов, тогава се избира оръжието. Като гледам към какво си се насочил, едва ли си стигнал до тази фаза, но все пак да кажа. Тия пушкала със всичките им врътни - бутилки, помпи, конектори, маркучи и тям подобни анджеклами, НЕ СТАВАТ за САМООТБРАНА! Не и в този вид който ти описваш. Стават за нападение, стават за отбрана на крепост, стават за лов, но за твоя случай са безполезни. За случаите, които описваш, трябва постоянна готовност, лесен достъп, мигновено задействане и голяма възпираща сила. Това няма да го намериш при ПЦП-то. Затова послушай съветите на опитните стрелци, които могат да те светнат за ПЦП-тата и си вземи едно за забавление. Пуцай си за кеф, пък кой знае - може да се запалиш и да почнеш да ходиш по състезания.... А за другото - ако смяташ че ти си готов за самоотбрана, изкарай един курс, купи си нЕкое КНО, тури го в чекмеджето и от време на време поглеждай през прозореца. Като дойдат айдуците, викаш силно: - У бря! и гърмиш два пъти във въздуха. Ако не побегнат - звъниш на 112 и си сипваш една ракия. Аз така правя....
Лека нощ!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Абе, разбирам го. Човекът, просто иска сериозна пушка. Максимално близо до неговата концепция, а и да стават за развлекателна стрелба, според мен са Vulcan 3 Long, FX Maveric Sniper и FX Impact М3 - Sniper - и трите модела в 7,62, а също и Benjamin Bulldog 357. И четирите модела са под 1 метър, многозарядни, леки, удобни и много точни. С уговорката, че Импакта не бих го препоръчал на начинаещ, защото е по-сложен, като настройки и дооборудване за високи мощности, но и това ще го оправим. Тези са във високия клас.
В ниския ценови клас, са няколко:
Sumatra - 6,35 мм, Bigmax-Х - 6,35 мм, Hercules Bully - 7,62 и 9 мм и Hercules Bully - Long - 6,35 мм. Аз лично, от този клас, бих избрал Bully - Long 6,35. Вероятно, скоро турците ще започнат да го правят и в 7,62 и в 9 мм.
 
Последна промяна:

Mart0

Новодошъл
Ако искаш да си готов за самоотбрана, трябва ти да си готов - психически, физически и да придобиеш нЕкои умения.
Моля, без заключения, без да се познаваме! Няма да обяснявам кой съм и какво мога, защото винаги съм предпочитал да показвам, вместо да говоря. Ще кажа само, че боравя с оръжие от ранна тинейджърска възраст и по стечение на обстоятелствата съм попадал в ситуации, които повечето тук не са срещали пред мишените или скрити за храста дебнещи някоя сърничка. Повечето хора бъркат любезността със смотанящина (почти съм сигурен, че няма такава дума, но ме разбрахте :) ). Моля не правете тази грешка!

Тези са във високия клас.
Отново благодаря за компетентното мнение! Bulldog-а ми допадна наистина и вероятно ще изчакам наличност. Другият вариант ще е Bully и да го правим пушка с Вас. Ще го премисля още...
 

Niki

Редовен Потребител
Така,така!тия пушки дето ти предлагат са по 4-5кила,как си мислиш,при изненада ще имаш ли време да отидеш да отвориш калъфа,да я приклад ваш,пък и да погледнеш през оптиката,еле ако врагът е пред теб....и са дълги,дълги повечето над метър,а това е близо до ирония
Какво ти предлагам аз:
Купуваш си сигнален пистолет с гилзи 26мм!!Шопар от 5м изгаря подобаващо,като немски леопард при Авдеевка.Въпросният апарат е на уведомителен режим,да не почне някой да си отваря устенцата сега....
 

Mart0

Новодошъл
Оръжието ще бъде на някаква стенна стойка (или поне така го обмислям на този етап), оборудвано с бързомер, а не с оптичен прицел. Килограмите не ме притесняват. Едно оръжие е ефикасно, ако го познаваш, а аз смятам да опозная бъдещето до степен, че ще мога да ползвам и презареждам дори в тъмнина. Не знам какво представлява въпросния сигнален. Може ли марка и модел, за да го разгледам?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
С монтирания зелен лазер над оптиката на 9-ката, от хълбок ей тъй настрани, небрежно целех жетони от 20 до 50 м без пропуск. Е, хвърчаха и чимове с тях. И другите седнали на масите с подпрени пушки се сърдеха......
Та не е нужно и да вдигаш пушката понякога, стига само да я насочиш правилно.
 

Mart0

Новодошъл
Сигурно е някакъв вътрешен хумор, който не разбирам. Както и да е... Май е по-добре темата да бъде приключена, за да не се разводнява повече. Благодаря на всички постарали се да ме насочат и за изказаните компетентни мнения!
 
Последна промяна:

Mart0

Новодошъл
Попадал съм на няколко, но не и на нещо с достаъчна мощност за целта.
 

Mart0

Новодошъл
Колега, на среща ли ще ме каниш? Модерно общество сме, но съм старомоден и ще трябва да ти откажа. Както казах, нека дискусията да спре до тук, именно заради подобни коментари.
 

Вилян

Потребител
Като си тръгнал, виж и за арбалети. Имаш бавно зареждане (или със шнур, или полиспастен) и 1 (един) шанс. Иначе като джаули .. е страшно (ама страшно +, а не страшно -) положението дори с бюджетните ...
 

Mart0

Новодошъл
Много ги харесвам и от години мисля да си взема за стрелба по мишена, но така и не се навих достатъчно. Сякаш пневматиката ще ми е по-удобна за целта, но благодаря за предложението!
 
Нагоре