AGN Technology - VULCAN

du6ata

Редовен Потребител
А така кажи им аз с един вулкан на човек от форума сме стреляли 7-8 пъти по мишени еми няма нищо общо с Импакт а ама нищо и го надстрелвам на всяка дистанция до 200 метра по нагоре не сме стреляли и двете пушки са в 5.5 стрелят с еднакви слъгове и еднакви оптики така че не казвам че са лоши вулканите но са мнооооого далече от Импакт ама мноооого
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Предполагам не са никак лоши пушки, но тука мн ги възхваляват и хората се подвеждат че взимат Вулкан 3 и почват да целят стотинка на 100м, а 3 пъти ходим на стрелбището и 3 пъти неможе да направи група под 2лв на 50м с поне 5 различни проектила :D
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз пък вчера стрелях успешно на 750м с моята в 5.5. Много скоро ще направя клипа на 1000м :) Не бих я сменил за друга пушка в момента. На 520м с 0м/с вятър си целя спокойно от 10 изстрела 3-4 балончета с вода. Леля ми и жена ми седнаха и уцелиха от 5-6ти изстрел балон. Леля ми хваща пушка за първи път в живота си :D

П.П Имайте и едно на ум, че почти всеки, който си купи такава пушка я настройва да стреля в 120J за 5.5 и 140-145J в 6.35. Няма как да прави хубави групи на 100м при положение, че пушката е на лимита . Ако я сваля на 75-80J съм сигурен, че ще прави и 1см групи на 50м . От всичко най-много ми харесва, че моята вече е на около 6000-7000 изстрела и досега не съм имал нито един проблем с каквото и да било. Коридора ми няма и 1 м/с. Колегите могат да потвърдят. 20 изстрела подред според FX хронито бяха 296 м/с. Нямам стринг-а запазен… Намерих някакъв стар 99 изстрела, 1 м/с коридорAA854563-A925-41D6-8816-C0B98F2052C0.jpeg
42E14F5F-DB5E-4A8A-83D6-F3FD6B4A95FC.jpeg
И STD е 1.5 М/С само защото забравям да гледам колко въздух имам и излиза от регулатора.
 
Последна промяна:

немезис

Редовен Потребител
Днес пробвах вулкана със зан 30.5 грейна.
Регулатора е на около 155 160 бара.
С по коравата пружина ги закова 308 310мс/с.
Получи се добра група според мен на 100м.
Направих 40изтрела от 290 до 160бара.
След това се прибрах напомпих пак до 290бара и като се върнах скоростите 320 318 315 така ги върти и идва следния въпрос защо се получава тази разлика в скороста на какво се дължи ако някои може да ми даде съвет ще съм благодарен.
Разликата в скоростите (не е хептен голяма)може да ти идва и от не еднакви по-грамаж слъгове (калпава партида)Вземи си слъгове от Наско Динев с опашка (22 кал.ги харесва)намали скороста на 260-270 м.с.Изчисти си цевта (22 кал.я цапа доста бързо.)Махни шрауда и пробвай само с хубав модератор без шрауда.
 

Павката

Редовен Потребител
Предполагам не са никак лоши пушки, но тука мн ги възхваляват и хората се подвеждат че взимат Вулкан 3 и почват да целят стотинка на 100м, а 3 пъти ходим на стрелбището и 3 пъти неможе да направи група под 2лв на 50м с поне 5 различни проектила :D
Някои много ги възхваляват ,а други пък май много ги плюят...
Аз съм сигурно най-слабия стрелец от пловдивските колеги ,но да се твърди,че Вулкан не може да направи група под два лева на 50 м.е
доста пресилено.Имам 6.35/700 на една година и дори за мен с 38,40,42 грейна HN такава група не е проблем.Друг е въпросът ,ако партидата проектили е калпава ,ама то това важи за всички пушки.За година време никакви проблеми не съм имал.FX са чудесни пушки ,но и цената им и грижите по тях са повечко.
 

nikolaym

Потребител
Разликата в скоростите (не е хептен голяма)може да ти идва и от не еднакви по-грамаж слъгове (калпава партида)Вземи си слъгове от Наско Динев с опашка (22 кал.ги харесва)намали скороста на 260-270 м.с.Изчисти си цевта (22 кал.я цапа доста бързо.)Махни шрауда и пробвай само с хубав модератор без шрауда.
Ползвам само зан в 218 не мисля че е от проекила проблема,пробвал съм различни грамажи.
Цевта я чистя редовно на 200 изтрела някаде.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Колегите с много точните ФХ-ве , където не са били на последното приятелско надстрелване в Пловдив, другия път ако имат време да отидат Митака да им направи показно с ХатсанЯ :sniper2: :lol:
 

emci74

Редовен Потребител
Ти я виж след Митака какви пушки бяха!
На големи дистанции мога да потвърдя, че Вулканът се справяше повече от добре. Изцяло споделям написаното от Калоян.
....А пред Хасаня всички свеждаме глава!
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Предполагам не са никак лоши пушки, но тука мн ги възхваляват и хората се подвеждат че взимат Вулкан 3 и почват да целят стотинка на 100м, а 3 пъти ходим на стрелбището и 3 пъти неможе да направи група под 2лв на 50м с поне 5 различни проектила :D
Ехо, когато си купих първия Вулкан (в 5.5) Павката лично ме заведе на стрелбището си. За стрелба на 50 метра. Първо направих две групи. После ми нареди топлийки вместо мишени. С един пълнител (12 слъга) смъкнах 6 топлийки. Така, че айде ФХ групата да не плюете Вулканите.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Оптималния работен диапазон на редуктора е около 135 бара, а работи добри и +/- 25%.
Уреда е направен да стреля добре с чашки и слъгове. Това има известен компромис. В 5.5 намален на 55 Дж кове чашки до 100 м, по- добре и от слъгове със 100 Дж. В 6,35 с 65 Дж чашки стреля също прекрасно.
Но народа иска пауър и слъгове. От години виждам тенденцията да се насилват пушките във високи мощности, което води до непрестанни тестове, дали ще.нацелиш подходящ проектил за конкретната мощност.
А трябва да се подходи по сложния начин - да намериш подходящата скорост за даден проектил.
 

nikolaym

Потребител
Оптималния работен диапазон на редуктора е около 135 бара, а работи добри и +/- 25%.
Уреда е направен да стреля добре с чашки и слъгове. Това има известен компромис. В 5.5 намален на 55 Дж кове чашки до 100 м, по- добре и от слъгове със 100 Дж. В 6,35 с 65 Дж чашки стреля също прекрасно.
Но народа иска пауър и слъгове. От години виждам тенденцията да се насилват пушките във високи мощности, което води до непрестанни тестове, дали ще.нацелиш подходящ проектил за конкретната мощност.
А трябва да се подходи по сложния начин - да намериш подходящата скорост за даден проектил.
Сега съм решил да се насрой със по лек слъг зан 30.5греина.(вместо 40греина)
Така мисля че регулатора ще е на разумно налягане,ще имам повече изтрели,и по добра точност.
Предпочитам да е по слаба като мошност но да е по прецизна.
 

milen milkov

Редовен Потребител
Единствената причина заради която продадох Вулкана 3 5.5 , беше че ми е много дълъг!!!! Аз съм свикнал с по късия тип пушки ( булпап) и така и не свикнах с дължината . Но да кажа при мен как беше . Регулатор на 170 бара , HN 38 gr. и пушката си беше от всякъде, верно че съм имал и много добри групи, но съм имал и леко кофти ( за мен това го отдавам и на проектила а и от задприкладното) . И още нещо пак ще е Вулкан 3 следващата но късата версия, а калибъра най вероятно ще е 5.5 отново. За мен това е универсален калибър има си и леки и тежки проектили за проби :) . пп Бъдете здрави!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ползвам само зан в 218 не мисля че е от проекила проблема,пробвал съм различни грамажи.
Цевта я чистя редовно на 200 изтрела някаде.
А случайно да е попадала смазка при ударника, пружината, или спусъка? Това също може да предизвика такива скоци в скоростта.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Предполагам не са никак лоши пушки, но тука мн ги възхваляват и хората се подвеждат че взимат Вулкан 3 и почват да целят стотинка на 100м, а 3 пъти ходим на стрелбището и 3 пъти неможе да направи група под 2лв на 50м с поне 5 различни проектила :D
Алекс, ти не стреляше ли с Импакта с чашки?
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Алекс, ти не стреляше ли с Импакта с чашки?
И с 2та лайнера съм - нормалния е доста капризен за слъгове. В момента съм с хеви и тествахме приятелски на стрелбището в мола 50м от станок n&n няколко вида, jsb k.o мк1 и мк2, на наско слъговете 2.4 грама. И 2те пушки са настроени да ги стрелят с идентична скорост между 290 и 300мс.
В този тест вулкана имаше 2 пъти по лоши групи, като със слъговете на наско бяха от порядъка на 4см... Дори и със смяна на стрелците беше идентично.
Аз лично очаквах само с h&n fx-a да стреля по добре и останах изненадан, понеже jsb k.o са всеядни слъгове и мн пушки ги харесват. Тествахме до 2.8 грама, понеже и 2мата стреляме с пушките на около 100тина дж
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Да не кажете че плюя от вулкан и възхвалявам фх, от пушка до пушка може да има разлика, защото моята със стандарния лайнер тествана със поне 7-8 вида по стандартни слъгове правеше ужасни групи от по 10+ см!!!
А някой колеги са давали добри резултати със същия лайнер и слъгове. Така че малко божа работа с тея пушки.
 
Нагоре