AGN Technology - VULCAN

Laferrari63

Редовен Потребител
Знам, че е така , дори наскоро имаше спор докато бяхме на маса относно това. Дано не се подведат колеги, че освен ловния билет има 2500 лв глоба и конфискуват пушката + джипа, ако сте с такъв.
 

MALIN

Потребител
Абе колеги , исках да кажа че калибъра 7.62 не е лош за далечни дистанции а вие , хванахте на друга съвсем друга страна ма нейси
Всеки си знае и си носи отговорност
Нали
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Имам още един въпрос приятели. Ако си взема адаптер от бутилка на FX за Vulcan-a с вграден клапан и после си взема и 2 клапана за бутилките на FX и го сложа на 2х 700cc Tuxing бутилки ще мога ли да си сменям бутилките на поляната? Идеята ми е, че ако това сработи ще мога да ходя и да стрелям около 160-80 пъти с 2 бутилки на 290-300 бара. Писна ми да нося всеки ден от колата до нас и обратно 7кг куфар, 6 кг бутилка и поне 5 кила слъгове. Едно зло по малко :D

1B1E532D-15A5-4532-AE22-7B4EFF64B2BA.png1B844AF1-C0C3-4F61-909C-B93F0D6F5A90.jpeg
 

Varbev

Потребител
Да, знам че могат да стрелят само в .22, затова и са принудени да изстискат възможностите на пушките си докрай. Мат Дъбър плющи гълъби и на по 180-200м в .22 . Интересно ще е да се пробва стрелба по балони например на 400-500 м . Веднага щом я взема и ще направя клип с подобни тестове.
Моя Вукан 3 е 25 калибър,скорост 315м/с с 42 грейна слъгове. Скалпел с точността.На 60 метра,зад мишената кърти бетоновата стена,134 ДЖ,без да е изцедена докрай и правя 20 изстерла
 

Павката

Редовен Потребител
Моя Вукан 3 е 25 калибър,скорост 315м/с с 42 грейна слъгове. Скалпел с точността.На 60 метра,зад мишената кърти бетоновата стена,134 ДЖ,без да е изцедена докрай и правя 20 изстерла
С HN хеви ли стреляш колега? И аз имам Вулкан лонг 25кал.,но още не съм пробвал като твоя вариант.
 

Varbev

Потребител
Да,H&N Hеavy 25 , 42 грейна и 40 грейна. На 40 грейна траекторията е малко по-висока,тъй като и скоростта става 320м/с.Чакам щанцова прижина да пробвам,ако не ще направя малко по-тежък ударник и със щанцова пружина да направя 330м/с и си сядам на дупето само да стрелям.И с тази пружина мога да достигна тази скорост,но щанцовата има по-дълъг живот.Ако 42 грейновите слъгове ти влизат трудно и са окислени,измий ги с топла вода и веро,изсуши и пръсне със силиконова смазка,има в ЛИДЛ за 3 лева и ги подсуши с кухненска хартия и ги слагай единично,не през барабана,ако не,Павката може да ти принтни плочка за единичен изстрел,с нея можеш да опиташ и 46 грейна,или Алтароси .
 

Павката

Редовен Потребител
Попитах,защото за сега основно стрелям с HN 40 грейна,около 305-310м/с
и съм доволен от към точност и най-вече брой изстрели/ над 40/.Ако обаче има голяма разлика в точността ,бих могъл да прежаля 20 бр.
и да имам по-голяма мощност и точност...
Абе ще пробвам...
Исках само да разбера дали стреляме със същата марка слъгове..
Иначе пушчиците ни са супер!
 

немезис

Редовен Потребител
Попитах,защото за сега основно стрелям с HN 40 грейна,около 305-310м/с
и съм доволен от към точност и най-вече брой изстрели/ над 40/.Ако обаче има голяма разлика в точността ,бих могъл да прежаля 20 бр.
и да имам по-голяма мощност и точност...
Абе ще пробвам...
Исках само да разбера дали стреляме със същата марка слъгове..
Иначе пушчиците ни са супер!

Попитах,защото за сега основно стрелям с HN 40 грейна,около 305-310м/с
и съм доволен от към точност и най-вече брой изстрели/ над 40/.Ако обаче има голяма разлика в точността ,бих могъл да прежаля 20 бр.
и да имам по-голяма мощност и точност...
Абе ще пробвам...
Исках само да разбера дали стреляме със същата марка слъгове..
Иначе пушчиците ни са супер!
С по-голяма мощност да, с по-голяма точност невярвам.
 

Varbev

Потребител
Мой приятел има същата пушка,стреля е N&N 36 грейна със скорост 330 ,335 м/с и е с абсолютна точност.Цевта е супер на Вулкана и носи високи скорости,затова се отказах от пушки с FX лайнери,имам две със супериор и хеви лайнер.
 

MALIN

Потребител
Е а пробвайте вулкан 3 в 7.62 на 190 м. В мишена 7 см диаметър всичко е вътре
Слъгове зан 3.8 гр -155 дн
БЕЗ ДА И Е ПРАВЕНО НИЩО
ОТ КУТИЯТА
да не говорим кво ще стане ако дигна налягане на регулатора от 170 на 200 и с друга по корава пружина
Минахме 200 джанчици
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Едно единствено нещо не ми пасна перфектно, както всичко друго по тази пушка. Оптиката ми идва високо и съответно не мога да намеря много удобна позиция на главата. С по-ниски монтажи не става, буквално няма накъде. Намерих нещо, което ще работи, но и ще е адски грозно. @shaman можеш ли да принтираш нещо подобно? Трябва ми точно 1 см повдигане.

76A51432-7F10-42B9-9E4F-EB3D5C3D9127.jpeg
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Павката е страшен! Аз още не бях го питал и 3Д проектите ме чакаха във вайбъра, ако се получи съм сигурен че няма да съм единствения, който ще се възползва от това. Ако върши работа ще го облека в мека кожа с 5мм дунапрен , да изглежда дизайнерско :D
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Проблема идва от там, че съм наклонил монтажите на оптиката почти докрай, съответно ъгъла е съвсем различен. Реално се замислих, че ако бях с нормални фиксирани монтажи, успоредни на цевната кутия, щеше да е много по-добре. А и имам пухкави бузи, добре ще ляга с 10мм повдигане :D
 
Нагоре