AGN Technology - VULCAN

shaman

Редовен Потребител
Даже беше настроена под 24 дж за да не я регистрирам (4.5 мм е), така че със сигурност е стреляно с нея. Имам доверие на търговеца, не го обвинявам.
Не е стреляно, а е простреляна ;) Направих няколко изстрела да съм сигурен, че всичко е наред. По характеристики от AGN пушката е под 24J така, че всичко е коректно !
 

Attachments

  • Technical specification 2022_full_21.4.22.pdf
    553.7 KB · Прегледи: 16

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Точно... Има 3 дупки на пленума - по една от двете страни и една за да може да диша регулатора. Нищо не пробивай, нищо не прави - така трябва да бъде ;)
Ще стрелям така. Ако има проблеми с редуктора пак ще питам. Ако трябва да дупча това ще е най последно.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е 4, 5, а с голяма задредукторна камера (все още "пленум" ми звучи грозно), може вътрешно да е сложена ограничителна втулка, за намаляне на камерата и този отвор да не съвпада с мястото на редуктора. И да не е нужен.
При първото отваряне може да провериш как изглежда вътре.
 

shaman

Редовен Потребител
Цевта на Вулкан 4.5 пак слъгова ли е?
В случая говорим за Вулкан2, а не за Вулкан 3 - той е с шокова цев и колегата ще каже как стреля слъгове.
Иначе с Вулкан2 в 6.35 съм стрелял доста доволно слъгове :) въпреки шока и късата цев (50 см)
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Успя ли да пробваш 5,5?
Павка, имам чувство, че Ники пита мен - дали съм пробвал 5.5 след фаската.
Не. С дъщерята пътувам по кандидатстудентски изпити и не ми остана време.
Ще пиша като го пробвам.
ПП - писали сме заедно.
 

MALIN

Потребител
Днес установих, че температурната разлика влияе много на големия пленум на Вулкан 3, който е около 150см3
Стрелях с Вулкан 3 - 6.35. Докато отида до мястото за стрелба пушката беше в колата на климатик - нагласен на 22 градуса. Да речем, че беше темперирана на около 24-25 градуса. Извадих я и първата работа беше да измеря скоростта (с H&N слъгове 46 грейна). Скоростта беше 278м/с. Т.е. около 115 джаула.
Температурата на въздуха беше около 35 градуса на сянка. След известно време стрелба (около 40 мин). установих, че има промяна. Реших пак да замеря. Скоростта вече беше 297м/с с 46 грейна слъгове - малко над 131 джаула.
Правя си извод, че трябва да се отчитат температурните разлики (при пушка с голям пленум) защото дава значителни разлики на мощността.
Добрата новина е, че няма разлика в точността при нагряване до 35-36 градуса. Разликата е само във вертикалната корекция на попадението.
А забелязали дали с увеличаване на скоростта при увеличаване на температурата не нараства и разхода в барове за еденицса изтрел??
Май да и то доста
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Първи впечатления - доволен съм. Има някои неща, които не ми харесват:
- Железарията някак си се мести в приклада. Като хвана пушката в една ръка и я наклоня на страни се усеща едно наместване, не винаги, но редовно. Може да е от някоя подвижна част, преживява се.
- Релсата за оптиката ми е много на пред. Имам къде да върна оптиката, но само 1 см - няма да ми е достатъчно. Ще трябва да си поудължа врата някак или друга оптика. Сега съм с Бугати Veyron, а ъ Vector Veyron 6-24x44 FFP и ми късее. Ще го мислим. Да кажа, че това се случва от маса, прав ми е добре.
- За да се намали/увеличи скоростта трябва да се сваля приклада
Айде и малко плюсове:
Приклада много ми харесва, чудесно матово- копринено покритие.
Много прикладиста, залепва в ръцете.
Звук при изстрел почти липсва - допада ми.
От 240 до 150 бара направи около 120 изстрела с около 23дж. За мен е добре, 120 изстрела с едно зареждане на излизане е супер.

Сега за стрелбата. Стрелях на около 47 метра, толкова имам на вилата. При прострелването нямаше никакъв вятър и почна да ги събира нечовешки - 10-15мм група от 5 изстрела - лудост. Прострелъчната мишена не я снимах. Реших, че ще продължава така и другите мишени ги слагах върху прострелъчната. Викам си готов съм, ама после позадуха и групите се раздуха. Скорости не съм мерил, защото тествах едни слъгове ZAN 0.84 грама (Благодаря Павка). Стрелях си както беше настроена на 23 дж. Като свърша слъговете и мина на ЖСБ 0.547 ще настройвам скорост и ще хронографирам.
Групите на са много зле като се има предвид, че за първи път стрелям с булпап и ми е неудобно, а и подухваше вятър. Масата, от която стрелям съм си я правил за нормална пушка и с тоя късак ще трябва да свиквам и да се намесвам. Масата е непреместваема, общо взето е едно бюро на нивото на прозореца на вилата. Горе долу 1 лев група за стрелец като мене е много добре всъщност. Не съм снимал всички групи, само най- добрите и най- лошите. Общо направих 15 групи, 5 х 5 изстрела и 10 х 6 изстрела.
Там, където е една стотинка са 5 изстрела, на 6-я вятъра утихна и... Съжалявам, че забравих да снимам без стотинката.
Направих си опит с плоскоглави чашки. От 5 4 влязоха в лист А4, 5-та за малко не успя. Звукът на плоскоглавите при 23дж е много, да го наречем весел.
IMG_0086.jpgIMG_0087.jpgIMG_0088.jpgIMG_0089.jpgIMG_0090.jpgIMG_0091.jpgIMG_0092.jpgIMG_0093.jpg
Снимките са правени с Нокиа с фенерче.
 

shaman

Редовен Потребител
- Железарията някак си се мести в приклада. Като хвана пушката в една ръка и я наклоня на страни се усеща едно наместване, не винаги, но редовно. Може да е от някоя подвижна част, преживява се.
- Релсата за оптиката ми е много на пред. Имам къде да върна оптиката, но само 1 см - няма да ми е достатъчно. Ще трябва да си поудължа врата някак или друга оптика. Сега съм с Бугати Veyron, а ъ Vector Veyron 6-24x44 FFP и ми късее. Ще го мислим. Да кажа, че това се случва от маса, прав ми е добре.
- За да се намали/увеличи скоростта трябва да се сваля приклада

;)
1. Като натегнеш пружината ще спре да се мести..Просто в момента пружината е отпусната за да се вместим в 23-24J.
2. Съжалявам, но така са направили шината
3. Ако развъртиш контрата може да си играеш след това с копчето за регулиране на пружината и без да сваляш приклада.. Чак като си намериш подходящите за теб скорости може да затегнеш отново контрата.
 

Павката

Редовен Потребител
Нещо ми убягва , колега.
Защо ти беше необходим
Вулкан,ако ще стреляш с
24 джаула?
Пушката и желанията са твои ,разбира се,но не мога да схвана логиката...
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
;)
1. Като натегнеш пружината ще спре да се мести..Просто в момента пружината е отпусната за да се вместим в 23-24J.
2. Съжалявам, но така са направили шината
3. Ако развъртиш контрата може да си играеш след това с копчето за регулиране на пружината и без да сваляш приклада.. Чак като си намериш подходящите за теб скорости може да затегнеш отново контрата.
Желязото си се мести в дървото - по дължина, сега разглеждах подробно. Така е като не може да се види и пипне.
Ще се освободи контрата докато намеря правилната скорост. Ако свалям всеки път приклада ще съм за психо диспансер. :)
Не ме разбирай погрешно, не те обвинявам в нищо. :cheers:
Нещо ми убягва , колега.
Защо ти беше необходим
Вулкан,ако ще стреляш с
24 джаула?
Пушката и желанията са твои ,разбира се,но не мога да схвана логиката...
Много изстрели с едно зареждане. Мислех си за Вулкан 3, но не съм фен на карбоновите бутилки. Няма как да нося помпа, компресор или бутилка с колелото. Правил съм го с малка бутилка или помпа, но не ми е сгодно. С бутилката стрелях в клас водолаз. Даже мисля да го сваля на 18-20 дж, зависи от точността с ЖСБ 0.547 г. Не стрелям редовно и като набарам възможност ми се ще да си имам някой изстрел отгоре.
Имам и пружинка и компресионнка, ама пък с тях трудно стрелям на 47 метра. Не удобно ми е там от където стрелям. Стрелях, но после открих РСР-то и с него ми е по- удобно. За мен хобито не е един багажник допълнителни средства, намерих си сгода. Даже преди време, ако си бях взел Lynx-а в 4.5 хич нямаше да се занимавам с други пушки, може би компресионнката само.
 

Niki

Редовен Потребител
Нещо ми убягва , колега.
Защо ти беше необходим
Вулкан,ако ще стреляш с
24 джаула?
Пушката и желанията са твои ,разбира се,но не мога да схвана логиката...
Това е като да имаш Ферари с двигател на Форд Ескорт 1600см3
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Калояне, ако ще ползваш предимно екзакт 0,547 грама, и се свали на 16-17 дж, намали и редуктора на максимално 80-85 бара. Ще подмине 200 изстрела. Аз със редуктор на 77-78 бара от 240 кубика резервоар напълнен на 260 бара- до 80 бара правя поне 220 16 джаулови изстрела с 45 см Cz цев с шок.
Ако хареса 0,67 грама, към 18-19 дж е минимума, оптимума 26-27.
Слъгове на JSB като съм пробвал с 16 дж и на 50 м не е по-добре от екзакт 4,53. Искат поне 34-35 дж с чешките цеви.
 
Последна промяна:
Нагоре