12.06.2010 бенчрест Пловдив-Оризари

lynx

Редовен Потребител
Пише го най-отгоре на първата страница на темата:
Yasho написа:
Пневматичен Бенчерест Пловдив

класове : пцп
ппп
ограничения в калибъра - няма
ограничения в теглото - няма
ограничения в оптиките - няма
дистанции :
пцп - 50 метра
ппп - 25 метра

положение за стрелба -седнал , от маса
Допустимо е използването на следните видове подпори:
Предна подпора – поддържа предната част на пушката; не е закрепена без възможност за отделяне за масата, Допустимо е използването на двунога.
забранено е използването на задна подпора-стрелеца задължително подържа приклада на пушката.
Не е разрешено използването на триноги , и постаменти - позволяващи плавна , винтова корекция по хор. и вертикал .
Забранени са всякакви стопери на отката или приспособления, които биха върнали обратно оръжието в положение за стрелба, без да се налага оптично прицелване след всеки изстрел.
При пцп не е разрешена стрелба с вързана бутилка .

Два кръга (стрелкови сета) :
1. стрелба за група : 5 мишени на лист , по 5 зачетни изстрела ( 5х5) , време 30 мин (25+5 за прострелка) , няма ограничение за броя на прострелъчните . Използва се стандартна мишена за бенчрест за група с диаметър на централната зона 0,500 инча (12,7мм). Пръстен на “девятката” с диаметър 1 инч и последващи пръстени с увеличение на диаметъра с 0,500 инча до пръстена на “шестицата” включително. Като допълнителен прицелен маркер мишената ще има квадрат с дължина на страната 1,000 инч, разположен на 12 часа от централната зона по допирателна към пръстена на “осмицата”. И рамка, определяща зачетното поле на мишената с размери 3,5х4,75 инча.
На листа с мишените ще има 2 зони: пристрелъчна и зачетна. Пристрелъчната и зачетната зони се разделят с линия или рамка, определяща границите на зоните. Зачетната зона може да съдържа една или повече от описаната по-горе мишена с пръстени и допълнителен маркер. Пристрелъчната зона ще съдържа една мишена с допълнителни 2 комплекта по 2 концентрични пръстена в долната си част и буква “S” в горната.
Всеки лист ще съдържа името (НИКа) на участника, класа, калибъра и номера на сесията и модела на пушката.
Мишените ще се поставят на дистанция 25м за клас ППП и 50м за класове PCP
След приключване на всяка сесия всички мишени се събират от съдията. Измерванията на групите се осъществяват чрез метода, одобрен от ББФ в мерна единица – десета от милиметъра. Групата се измерва от крайните външни ръбове на двете най-отдалечени една от друга пробойни. Резултатът се намалява с размера на използвания калибър и се получава зачетния размер на групата.
Крайният резултат се изчислява като средно аритметично от размерите на всички зачетни групи в листа, с отчитането на наказанията
Всяка зачетна мишена, върху очертанията на която в рамките на кръговете и прицелния квадрат, има повече или по-малко от 5 попадения , се наказва с 29 мм добавени към размера на групата.

Втори кръг : стрелба за точки - 25 зачетни на 1 лист ( БР 50 ) , време 30 мин ( 25+5 за прострелка) , без ограничение за броя на прострелъчните .
дистанция :
50м за пцп
25м за ппп
отчитане : в полза на състезателя - при изстрел между две зони се зачита благоприятната за състезателя . Отчита се сбора от точките в 25те зачетни мишени в листа . Мишени с 2 попадения не се зачитат . Отнемат се по 10 точки за всяко попадение над 25 в зачетната зона

записване от 8:00 до 10:00 на 12.06.2010


палатков лагер,обезпаразитено окосено,осветено,ползват се тоалетна и баня,парко места и кръчма
такса участие 10лева като цялата сума ще се ползва за закупуване на мишени маси прожектори за доразвиване на базата
 

DANNY

Редовен Потребител
Пак повтарям
Нищо не разбирам и незнам в БРта.
Но едно разбирам и знам, че моята 16ка не мога да сравнявам с пушката на Яшо, особено на този вятър дет духа там.
Неговата пушка може и да се сражнява с въпросния Аншуц 1913 и да стреля на 50м. А ми аз!?
 

братушка

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Питай Божидар как в Ботево на 50м с 16Дж миналата година взе първото място, а тази направи най-добра група.
И прави като него :)

Друг вариант е да си купиш още един Армс, този път FAC...
 

lynx

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Пак повтарям
Нищо не разбирам и незнам в БРта.
Но едно разбирам и знам, че моята 16ка не мога да сравнявам с пушката на Яшо, особено на този вятър дет духа там.
Неговата пушка може и да се сражнява с въпросния Аншуц 1913 и да стреля на 50м. А ми аз!?
Като има як вятър нищо не помага, няма Суматри , няма Еваникси или друго.....всички са прецакани ;)
В събота стрелях на голямата поляна с Баракуда при 270м/сек и измистването от вятъра беше около 5-6 см :eek:
Пинизът е следния:
Целиш се в центъра на първата мишена и уцелваш десятката на третата мишена, при мен помогна ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
......

Друг вариант е да си купиш още един Армс, този път FAC...

Ясно!
Няма да стане :)

Това трябва ли да дава и автоматичен отговор за ФТ състезанията!? ???

Може би НЕ...

Но ми дава отговор, как се е появил Американския "футбол" :cool:
Те поне са сложили едно определение "Американски"


Или пък вместо нещата и правилата да бъдат според правилата на съществуващите спортове Аз трябва да си купя пушка за всеки град в който има състезание :eek:
Всъщност май това е въпроса.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма смисъл да купуваш 100 пушки. ;)
Ти вече си имаш пушка за Английски ФТ.
Сега ти остава да купиш и една за Русенски ФТ и си готов за всички видове мероприятия.
Божо също си има гаубица FX, която ползува за ХФТ и др.
 

братушка

Редовен Потребител
Дани, има и трети вариант: само да врътнеш пружината на ударника на твоя Армс за да получиш 21-23Дж с JSB Heavy 0,67г, после врътваш обратно и пак си 16Дж. И само Рашко ще може да те конкурира :)

И побързай, щото и аз натам отивам :)
 

poacher

Потребител
Русенски, Английски, Африкански, Бенгалски... ФТ.
Пак почнаха глупостите.
При ФТ има убийна зона 40мм на дистанция до 50м... к'ъв ви е проблема дали е 16 или 60 джаула, все тая.
Освен това редовно има класиране в два класа

При БР вече е друга бира. На 50м с 16J си е значително по-голяма лотария, отколкото с 40J.
Говоря от опит. Ето защо исках диференцирано класиране на класовете, ама в крайна сметка както си решат организаторите.
Весело изкарване, сигурен съм че много ще се забавлявате :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
Дани, има и трети вариант: само да врътнеш пружината на ударника на твоя Армс за да получиш 21-23Дж с JSB Heavy 0,67г, после врътваш обратно и пак си 16Дж. И само Рашко ще може да те конкурира :)

И побързай, щото и аз натам отивам :)

Не става :)
Нали знаеш къде се намира пружината на ААса?
А Рашко и той не може да ме конкурира защото и той по естествения начи е преминал в клуб 16j


poacher

Много добре го е написъл и за това говоря!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
На Националната среща по ХФТ в Русе си имаше и отделен клас 16J. Така че не виждам защо тръгват пак коментари относно необходимост от много пушки с "регионално" предназначение. Предполагам, че някои от почитателите на 16J участваха в Русе с unlimited пушки или поради неинформираност, че ще се стреля и в клас "международен", или просто за да не си разкомплектоват оборудваните за ФТ пушки. Може би Дани намеква, че и при БР трябва вече да се стреля и в отделен 16J клас, който както виждаме има вече достатъчно почитатели. Но това все пак е право на преценка на настоящите и бъдещите организатори на подобни БР състезания :).
 

s73r01d

Потребител
Напълно безмислено е да има клас 16J. Собствения ми опит показва, че мощноста не е показателна за прецизност. А вятъра вее дори .338 Lapua Magnum.

Не мога да разбера защо след като Божидар с Евата успява продължавате да търсите проблема в мощноста. Ако толкова някой се притеснява, че е слабичък да се обади ще му дам да стреля с моята пушка, около 45J. Да тества как е, ако реши че е ОК нека да участва, вятър бол.
 

DANNY

Редовен Потребител
Я да 'биш.....
'Що тога никой не сваля мощноста!?
Нали е все тая.


И Петко найстина ли си мислиш, че не съм стрелял със силна пушка и не мога да направя разлика!?

Как първия път като отидох на Оризари на 21м /така бе сложена мишената/ направих 10 изстрела /от седнал ФТ поза/ дупка в дупка.
Свидетел е Тихия. Показах му я. А на 50м при вятър чат-пат влизаше в мишената.

Това са дребни спорове.
Кой какво може и как го прави.

Защо винаги има "Made in Bulgaria" в правилата!?

Винаги това ме е интересувало и дразнело.

Както казах не си падам по БРта.
Ако искате стреляйте и на 100м :crazy:
Божо ще дойде и пак ще ви бие ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Слава Богу , че в Англия няма федерация по пневматичен БР с тяхни "официални правила", че и тогава щяхте да ни обявите че сме "извън нормите" и трябва да спрем да стреляме ;)

П.С. Ако Божо дойде, ще променим правилата в последния момент и ще се стреля с ПЦП на 100 метра ;)
 
A

Anonymous

Гост
Макси, надявам се да се видим уЙкенда ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Може би Дани намеква, че и при БР трябва вече да се стреля и в отделен 16J клас
То си има, без "ВЕЧЕ". Въпросът е чисто организационен: имат ли организатори ресурс за повече класове и дали ще има участници за всички тези класове.
В Ботево при 2 класа бяха раздадени 13 купи... на 17 участника :pardon:
Ако бях пуснал и клас 16Дж, общо 19 купи...


Защо винаги има "Made in Bulgaria" в правилата!?
Защото сме в България. На острова винаги има "Made in UK", в ЮАР "Made in .." ...
Щях да им видя аз правилата, ако на свободен режим по закона бяха имали 40Дж :)
Ама те само мечтаят за това :pardon:

'Що тога никой не сваля мощноста!?
Ето тук не си в час :) Ето ти и Рашко, и аз... има вече много такива. Та дори жена си обзаведох с такава ;)

Напълно безмислено е да има клас 16J.
Че защо бе, Петко? Нека да има и такъв, че и още някъв. Кеф да става и на всички да се намира според предпочитания. Стига да смогнем с брой купите де :)


Слава Богу , че в Англия няма федерация по пневматичен БР с тяхни "официални правила", че и тогава щяхте да ни обявите че сме "извън нормите" и трябва да спрем да стреляме
Че кой ти каза?
Точно в Англия е най-силната в света федерация по малокалибрен и пневматичен БР и точно по техните правила се провеждат световните. И точно те заложиха онези 27Дж таван за пневматиката.
 

lynx

Редовен Потребител
братушка написа:
.....Точно в Англия е най-силната в света федерация по малокалибрен и пневматичен БР и точно по техните правила се провеждат световните. И точно те заложиха онези 27Дж таван за пневматиката.
Жалко , че немските каски не са наложили тяхни ограничения за "вселенски правила".
7,5 джаула си е прекрасно за БР на 50 метра, така ще се види истинския майсторлък.
Който вкара 2 чашки от 50 в рамките на мишената е шампион :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Защото сме в България

Но нека да не забравяме, че БАФТ е член на световната федерация а не е чисто Българска.
Наистина не съм се интересувал от БРта и затова може и да бъркам но те нямат ли си някакви правила /CORE примерно или други/ които да се отнасят към държавите членки на тази федерация или всеки си гърми както ще по каквото ще на каквато си ще дистанция?
Незнам и затова питам.

А за купите не се притеснявай!
По-важното е хората да са равнопоставени! Тогава и цената на купата ще е по-значима за тоя дето я печели.
 
A

Anonymous

Гост
Само искам да напомня,че всички мероприятия са на доброволни начала и всеки сам решава дали и с какво ще участвува.Отново започват безсмислени спорове за мошности ,пушки,джаули и тем подобни глупости.Никой нее заставен насила.На който балетис му тежат карантиите или му е силен вятъра е поканен в отбора на публиката.Там няма ограничения нито за броя кебапчета ,нито за броя на изпитите бири.Престанете с дребни подмятания и заядливи постове.

Към Акраба-Вярно е ,че имаше дупка в дупка на близката дистанция,но е също така и вярно,че и при мен на 25 мерта съм в една дупка,а на 50 имам разминаване.Разликата е ,че проблема аз не го търся във вятъра и пушката ,а в самия мен.На 50 м. и най-лекото трепване се отразява много повече ,отколкото на близо.Чиста геометрия и отваряне на ъгала в по -големи разстояния.Не търси оправдания ,а търси начин.
Ако решиш да участваш -добре дошъл.Ако не те устройва нещо,ПРОСТО НЕ УЧАСТВАЙ. Само моля недей и да дразниш с подобни коментари.
 
Нагоре