12.06.2010 бенчрест Пловдив-Оризари

A

Anonymous

Гост
А аз защо бях останал с убеждението, че ето това е мишена за бенчрест? ???
AirArmsS410ERBSL.177_CPH30.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Знам , че да се стреля за точки е по трудно , затова първия сет е бенч за група 5х5 ( мишената която всиички познаваме ) . А тези който се 'разходихме' до Бургас знаем че тази мишена не толкова страшна ( точно Николаи Атанасов направи повече точки от някои флоберки )

Клас "Пневматика"

-Упражнение 1 БР50 (но вместо 50 , се стреляха 25 изстрела по 25 мишени)

1. място - Николай Атанасов - 214т.
2. място - Петко Костов - 197т.
3. място - Стилян Пасков - 185т.
4. място - Диян Андреев - 181т.
5. място - Аленка Абрамова - 150т.
6. място - Михаил Абрамов - 143т.


- Упражнение 2 - 3 мача по 5 изстрела за група / дистанция 50м.

1. място - Стилян Пасков - 1мач- 14,44мм/ 2мач- 25.44мм/ 3мач - 15.44мм - средна групираност - 18.44мм.
2.място - Николай Атанасов - 1мач - 28.44мм / 2мач - 14.44мм /3мач 17.44мм. - средна групираност - 20.11мм.
3.място - Петко Костов - 1мач - 25.44мм/ 2мач- 16.44мм/ 3мач - 20.44мм. - средна групираност - 20.77мм.
4.място - Диян Андреев - 1мач-15.44мм/ 40.44 мм/ 27.44мм. - средна групираност - 27.77мм.
5.място - Михаил Абрамов - 24.44мм / 50.44мм / 34.44 мм. - средна групираност - 36.44мм.
6. място - Милен Илчев - 34.44мм. / 36.44мм / 45.44мм - средна групираност - 38.77мм.




Крайно класиране в клас "Пневматика"
1 място - Николай Атанасов - 56.11т.
2. място - Петко Костов - 73.77т.
3. място - Стилян Пасков - 83.44т.
4. място - Диян Андреев - 96.77т.
5. място - Аленка Абрамова - 140.44т.
6. място - Михаил Абрамов - 143.44т.
 

andi

Редовен Потребител
Състезанието на 12 06 ще започне с ЕДНОМИНУТНО МЪЛЧАНИЕ В ПАМЕТ НА НАШИЯ КОЛЕГА
ДАНИЕЛ КИСИМОВ - ЕЧО
Поклон пред паметта му
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
По добрия вариант е както говорихме - пружинките и пцп да са в двете отделни стрелбища 50 и 25 метра
Ако ще са в отделни дни казвайте от сега че да си правим плановете ние с пружинките ;) То малко на дискриминация замяса ;) това е в рамките на майтапа ;) . Ще се постарая да дойда в събота даже и да не стрелям, радвам се че най-накрая ще прави състезание край Пловдив. Браво на организаторите :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Говорим за 2 отделни стрелбища а не 2 отделни дена!
Просто стадиона е близо да селото и с ПЦПтата може неволно да се стреля с/у кущи. За това на стадиона ще останат пружинките а на полуострова ПЦПтата.
 

andi

Редовен Потребител
стрелбищата са 2 точно за да се съберем в 1 ден , с по късно започване , а и базата го позволява :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Всъщност този цитат ме наведе на тази мисъл
Yasho написа:
принципно за събота ама нищо не пречи пцп единия ден пружинките другия стига да не бърза някой да се прибира
Хубаво беше да се уточни мерси за бързия отговор :cheers:
 

gggenata

Потребител
Ноколай Хайде идвай!
Резултатите са важни.
Но най-важно според мен е да се саберем хора които имаме еднакво хоби и интереси и да се разтоварим от еднообразното ежедневие!!!! За мен това е най-важната роля на ФОРУМА :rambo:
njatanasow написа:
Иска ми се да изкажа мнение по отчитането на резултатите в БР състезанието.Визира се отчитането в Бургас,само гдето в Пловдив ще има двойно наказание за този който направи лоша група,ЗАЩО?
Не само в Бургас а по принцип на БР състезания когато има точкуване и милиметри(групи) милиметрите се трансформират в наказателни точки и се добавят към непостигнатите точки.
Пример: Постигнати 220 точки от 250 възможни оставащите 30 точки са наказателни,ако средната група е 30 мм. значи 30 наказателни точки. 30+30=60 наказателни точки.
Който има най малко наказателни точки е победител.
Незнам защо пак трябва да откриваме топлата вода.
 

DANNY

Редовен Потребител
Само дето не разбрах/невидях на колко метра е стреляно ???
 

братушка

Редовен Потребител
Обикновено такава мишена с пневматиката се стреля на 25м.
При едно НО, обаче: с максимална мощност 27Дж.


Сетих се за още едно питане към организаторите:
При условие, че по мишената за точки ще се стреля с различно калибри (най-малкото 4,5 и 5,5, а вероятно и 6,35) предвидено ли е нещо за отчитане на този фактор при точкуването?

Бележка: в Европата допускат калибрите 4,5, 5,0, 5,5 без 6,35 и "уеднаквяват" всичките към калибър 5,5 с "маймунката".


PS: Информативно за организторите - ще докарам още 2 БР маси, едната е "двустранна".
 

DANNY

Редовен Потребител
Простете невежеството ми но въпросния модел Anshutz 1913 какъв тип пушка е, че е стреляно на 25м?
Знаете, че не се интересувам много от БР така, че ако съм задал "тъп" въпрос моля да ме извините?
...а и не познавам много марката.
 
A

Anonymous

Гост
Хич не ти е тъп въпроса. Това не е пневматика. Аншуц 1913 е в .22LR и би следвало да се стреля на 50, а не на 25 метра. Така че, резултатите не са никак депресиращи в случая ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Имах съмнения по въпроса, защото чичоми Гугал това показа.
Но се опитвам и да задам още един въпрос.
Защо ние трябва да стреляме на 50м!?
,.....не че неможе, НО Защо след като те стрелят на 25м ???


А и още един въпрос
Защи на една дистанция стрелят различни по калибър и сила пушки?
...не че и това не може. Божо ви показа.
Ама не всички сме Божидаровци ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Parabellum написа:
Хич не ти е тъп въпроса. Това не е пневматика. Аншуц 1913 е в .22LR и би следвало да се стреля на 50, а не на 25 метра. Така че, резултатите не са никак депресиращи в случая ;)
Точно така е.
Ето ги "чашките" с които е надупчена мишената :p
150660.jpg
 

братушка

Редовен Потребител
Дани, те стрелят на 25м с ПНЕВМАТИКА без да прявят разлика на ППП и РСР, всички накуп. И както вече казах имат и твърд таван от 27Дж.
Най-масовият клас там е 21Дж, пак накуп ППП и РСР, предимно в 4,5.

При нас просто се сформираха други традиции...
Предполагам ще се съгласиш, че масовите тук 40+Дж не се вписват в техните стандарти.
Ние по-скоро се гордеем, че може да конкурираме дори флоберките като точност. А те и там стрелят твърдо на 50м.
 

DANNY

Редовен Потребител
Това означава ли, че сега в събота ще има различни дистанции за различните по мощност пушки?
Или че ще се стреля на 25м?
Нещо, НИЩО не разбрах!?
 
Нагоре