Ямболската група

anibis

Редовен Потребител
Hyp3r написа:
Взех такива само ,че в 5.5 ...не съм впечатлен :-\ .Така си стоят в куфара .
Таман щях да питам за тоя вид Баруди дали се държат добре в 5.5мм. Но изглежда колегата ги е пробвал :D
 

amudjiev

Потребител
Моя FX харесваше само JSB , а ефекта от сцепването се пробва по подходящи мишени.
И все пак не си представяйте куршуми дум дум ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И моите 2 кутии Хънтър Екстрийм от Пушката дойдоха. Слави с БТ-то ги стреля с 294 м/с. Групите с тях, с Баракуда и с JSB Станаха горе долу еднакви. Като намеря глина ще направя по-обстоен тест. И да не забравяме - това НЕ са чашки за точна стрелба. За това аз очаквам друго от тях и глината ще го покаже. Баракудата е много твърда и не върши това което трябва...
 

amudjiev

Потребител
Стрелях ги на 30-на метра и "групата" беше 6-7 сантиметра.
Стават за стрелба до 10-15 метра.
Аз ги мятам с поне 320 мс ....тях не съм ги мерил с хроното
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес минах и взех два вентила от една гумаджийница да пробвам и направя за следващата сбирка забавлението. Всичко се получава и работи идеално. Напомпах е на 2,2 атм. повече не посмях. Ще я тестваме на колко се пръска и до колко държи на поляната. Събирайте бутилки всякакви размери кока-кола,пепси и всички на които им се навива тая капачка. Напълнени с малко брашно и напомпани под налягане се получава хубав гръм и ефектен облък ;) ;)
Ето снимки на направеното:
 

dberov

Редовен Потребител
Браво супер идея, аз тъкмо сега ще ходя на една авто морга да търся зареждачка за метан и ще взема няколко винтила. Гледах клиповете с разстрела на бирите и това е добра идея за заместител...
:bravo:
 

st_beer

Редовен Потребител
Идеята не е моя. Видях я преди години когато гостувах на Варнеската група. Това си е техен патент и запазена марка.
Вентилите които ползвам са чисто нови. Не съм сигурен дали ще успееш да извадиш стар вентил от джанта без да се повреди.
 

dberov

Редовен Потребител
Е, ще купя нови, не струват милиони а и са за многократна употреба, само бутилките се сменят. :cheers:
 

Hyp3r

Потребител
10л от олио ще вършат ли работа или са големи :lol: и ще трябва да се хвърлят съчмите
на ръка.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Внимавайте! Тествали сме само бутилки от Кока-Кола и сме сигурни че държат! Да не стане :bomb: и :dazzed: и :strecher:
 

sts1969

Редовен Потребител
Мой приятел си прави домашно безалкохолно в бутилки от Кока-кола...до колкото си спомня ги помпеше до 9-10 Атм.
 

cdman

Администратор
По молба на колегите от Ямболската група , разчистих малко последните страници на темата.
 

valenti

Потребител
не зная, дали от брашното или от микрофона на камерата,но звукът е доста по слаб от бутилка с въздух, по която стреляхме тогава! :)
Инъче ефекта с брашно е супер! :cheers:
 

Di_mitar

Потребител
Явно е от самото видео, наживо си беше доста страховит звука при уцелването на бутилката ;)
 

Di_mitar

Потребител
Групата, гледам колегите от другите групи започнаха да се преброяват и организират за НС в Русе, при нас нищо не се казва кой какво мисли за там. Аз и Миро мислим да ходим. Миро е за палатка, аз ако съм с жената и децата ще сме на хотел. Та ако има и други желаещи да свиркат да видим с резервации или палатки как стоят нещата.
 
Нагоре