ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
ОК, проверил е влиянието на фаската върху:
.308, скорости над 800 м/с, облечени проектили
Сам е проверил, че върху .22 рим влиянието е по-голямо, защото твърдостта на проектила, масите и скоростите са по-ниски.
И като слезем на ниво ВО, влиянието на БК и скоростите е по-голямо.
Няма нужда да сравняваме тикви с малини.....
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Искам да попитам по-знаещите от мен.
Вече три нарезни цеви в 5.5мм тествахме туист 450-500мм
С колегата Витали,преобразихме неговия Едган,тоест каквито проходни отвори,клапан има 7-та му,и колкото е наместен редуктора,и втулката зад редукторното,всичко беше копирано. Даже малко по-голямо зад редукторното го оставихме,постигнахме 100-на дж. в 5.5мм. Искахме да е направим да стреля само с проектили 1.9гр. 2.2гр.
Едната цев си е оригиналната с шок,тя не стреляше добре с проекили. Другите цеви, хатсанска 600мм с отрязан шок,следващата е бланка на LW 600мм без шок.
Групата на 60м е буквално дупка в дупка. Но след 70-75м групата се отваря осезаемо, и проектилите се забиват настрани.
В руските форуми пишат, че ако искаш да стреляш само с проектили цевта трябва да е без шок и туиста да ти е 405 или 380
В тоя ред на мисли такива цеви има но ЛВ иска поне 30бр. Следващата цев която пробвахме беше,тука малко ще се смеете но... От китайка Б2-1 чупеща 500мм цев резултатите и бяха еднакви с LW цевта. Този експеримент го направихме защото съм чувал че с такива,и други китайки се преправят и стреляли с флоберкови куршуми. И в тоя ред на мисли,затова почнахме да е правим.
Питанката ми е,ако се вземе полигонална цев същата дължина без шок,ще ги минем ли тия 80м примерно?
В руските форуми има писано но мненията са 50:50
Благодаря!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами ако запазите същата стъпка, възможно е точността да се премести с някой друг метър назад и толкоз от полигоналната, а наистина може и да не стане. Реално и аз си мисля, че с по-малка стъпка трябва да е цевта, щом ще се стреля само с проектили ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вероятността у нас някой да е правил такива експерименти клони към 3, 2, 1, 0.
Витя е изчел предполагам всичко писано по този ти въпрос от братушките, а по-ръчкано от тях по него няма. С нормална цев за въздушно не става.
Намерете си цев .22LR, сложете я и може и да докарате нещо отгоре.
 

anibis

Редовен Потребител
Вероятността у нас някой да е правил такива експерименти клони към 3, 2, 1, 0.
Намерете си цев .22LR, сложете я и може и да докарате нещо отгоре.
За това и аз му препоръчах да вземе от някъде 22LR
Но такива цеви... Ако все пак на някой му се намира скрита в някой долап цев
примерно от Бърно1,2, Урал, ТОЗ и т.н. да свирка.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
За това и аз му препоръчах да вземе от някъде 22LR
Но такива цеви... Ако все пак на някой му се намира скрита в някой долап цев
примерно от Бърно1,2, Урал, ТОЗ и т.н. да свирка.
Миро , в какви сцени се вкарвате не е истина .
Те за тези неща не се свирка , направо барабан се бие за да се чуе във всички шкафове.
А пък и се носи мълва за цените на тези долапски неща - определено няма да ви харесат .
Сега конкретно - в Бг едва ли някой ще ти каже . В руските форуми каквото и да пише не винаги е вярно , дори според мен някой път нарочно се дава грешно инфо . По скоро в Американските форуми и статии ще е заровено ключето . Те са фенове на проектили и зверски мошности.
Иначе ви поздравявам - мислите като мен - малък калибър - плътен проектил -висок БК - много енергия на 100+ метра
От моите експерименти и проби бих препоръчал еваниксова цев . Преди няколко месеца пред Пловдивската група демонстрирах как уникално стреля 5,5мм на 90м при 95 дж.
 

anibis

Редовен Потребител
За долапа вярно няма да го коментирам.
Но аз си мисля че цевта, няма значение от производителя немска руска,трябва да е по завъртяна туиста да е 405 ли 380
Защото с тия джанки където сме го направили Едгъна, на 70-75м примерно не му достига на проектила да лети право,заради туиста на тия цеви.Трябва цевта да е по завъртяна за да ги минем тия метри.Аз така си мисля и навсякъде така пише. А пък пробите и те показват,че трябва друга цев по-завъртяна.
 

andi

Редовен Потребител
Ето , намерих си мишена пак на Еваниксова цев с плътен проектил на 110 м, правят много характерна дупка .
 

Attachments

  • 20160831_125418.jpg
    20160831_125418.jpg
    543.7 KB · Прегледи: 134

lynx

Редовен Потребител
Цеви Лотар Валтер от Холандия, доста голям избор.
Приемат плащания с ПейПал, изпращат навсякъде.
Единствен недостатък е, че цената за транспорт до България е убийствено висока.
Но чрез Габко-Германия транспорта излиза 20 лева до БГ.
https://www.db-schietsport.nl/en/accessories/lothar-walther/
 

anibis

Редовен Потребител
Това е супер за хатсанските цеви,и не само. До сега съм ги избивал по-друг начин,или прерязвам цевната кутия,или ако е на резба е отвивам.Но в повечето случаи прерязвам леко цевната кутия.

 

mario321

Редовен Потребител
Днес купих шомпол и змазочна течност за цевта на пушката, но има ли опасност тази смаска да прецака о-пръстена в цевта
IMG_20170211_180555.jpg IMG_20170211_180831.jpg
 

methaa

Редовен Потребител
НИКАКВА ТЕЛ В ЦЕВТА!!!
А о-пръстена ако е маслоусточив няма да има проблем. Иначе ще стане на пластмаса.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Корда поне 0.45, сгъната на две. Мушиш отпред докато се покаже откъм мястото на барабана. Пъхаш после в сгънката парцалче напоено с Балистол(размера ще го налучкаш, трябва да върви трудничко като го дърпаш). После второ, трето. Две три сухи и си готов.
 

mario321

Редовен Потребител
А с тази смаска дето съм я взел става ли, мирише малко като на газ или трябва да си поръчам специално балистол да бъде
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като не пише никъде какво е, как да ти каже някой става или не? Проба-грешка.
Ако все пак е коректен тоз дето го предлага и то е силиконово, поне за смазване тук там ще става.
Балистола е за чистене и евентуално поддръжка на външните детайли против корозия.
 

mario321

Редовен Потребител
Той ми каза че продавал само това, било същото като другите смазки, но знаели човек, май ще си поръчам балистола
Тази дето съм я взел направо мирише на нафта :eek:
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Това влакно е прекалено дебело. Там където е сгънато на две затормозява излишно тегленето, и ограничава площа на чистене. Иди в някой рибарски магазин и си вземи качествен хипрон 0.65-0.70. Ползвам точно такъв с едно оловно топче за тежест.
 
Нагоре