Хронографи и софтуер за тях.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Имам от тези,по-стария модел,уж го взех в къщи за стайна светлина да меря,но някой път послъгва,калибрирам го със Славията или ЛГВто! :)
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Peko ми подметна за софтуера на въпросния хронограф и днес правих много проби ,но не става .Първо порта (микро УСБ то) е само с 2 пина ,за заряд на батерията ,другите два за трансфер на данни са свободни .Кабелчето в комплекта на уреда е скопено само за заряд , с 2 пина .Викам си ,аха хванах ви и включих моят кабел от телефона ,който е със същото микро УСБ, обаче хронографа не се появи ,като външно периферно устроство на компютъра ми .Търсих treiber за него ,но няма .Явно тия с дръпнатите очички не позволяват на всеки да бара в софтуера.Предполагам ,че за заводската настройка си имат точки на платката ,през които правят заводската настройка .Интересното е ,че този хронограф на американският пазар струва от 47 до 117 долара ,а аз го купих за 48 лева с доставката .Хайде ако има хакери във форума , давайте съвет . :p
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Пускам превод на български на инструкцията за експлоатация ,на въпросния хронограф.Може на някого да е от полза.
 

Attachments

  • Инструкция за експлоатация на HT - X3006 W.pdf
    721.4 KB · Прегледи: 27

lynx

Редовен Потребител
Като е рогат хронографа, трябва да имаш едни плочки със спици, които при монтирането им пречат на директната слънчева светлина да не смущават работата на хроното. Някои колеги си слагат диоди на тези плочки, даже се продават и оригинални такива комплекти.
https://accurateshooter.net/Blog/ledchrony01.jpg
разгледай това:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз познавам трима колеги от форума, които с диоди са си преработили сенниците на рогатите хронографи и си мерят дори и в тъмна стая.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Доста години го ползвах със тези неща и си работеше доста добре,без тях даже и на светло половината изстрели не ги хващаше.
 

Attachments

  • KL-2609-250x250.jpg
    KL-2609-250x250.jpg
    8.7 KB · Прегледи: 23
Последна промяна:

Евгений Б.

Редовен Потребител
Като мина малко време от пускането на фх мини-то, има ли вече преки впечатления от него? Заслужава ли си или е по-добре да се залага все още на големия брат с неговите си недостатъци?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Като мина малко време от пускането на фх мини-то, има ли вече преки впечатления от него? Заслужава ли си или е по-добре да се залага все още на големия брат с неговите си недостатъци?
Аз си го взех за да го слагам на пикатини релсата отдолу на Вулкана и да си стои там перманентно. Да ама не, при мен от релсата не хваща и това е.. Затова сега съм си го сложил на бутилката, мери без засечка както вика Емо. Дори премерих бренеке на приятел миналата седмица - 390 м/с. Хваща и огнестрелно, ако е под 425 м/с .
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Аз си го взех за да го слагам на пикатини релсата отдолу на Вулкана и да си стои там перманентно. Да ама не, при мен от релсата не хваща и това е.. Затова сега съм си го сложил на бутилката, мери без засечка както вика Емо. Дори премерих бренеке на приятел миналата седмица - 390 м/с. Хваща и огнестрелно, ако е под 425 м/с .
Пак от бутилката щом хваща си е ок, гледам че и тя е бая по-назад от дулото, особено ако е със заглушител. На едно клипче препоръчват да е максимално близо до края на цевта.
Още Емци като каза че е Ок, поръчах на Павката едно, вече е при мен, довечера ще го тествам.
 

emci74

Редовен Потребител
Моето е отстрани на релсата на Импакта и си отчита без проблеми. В нета имаше оплаквания, че не отчитат на някои пушки. Може би и калибъра е от значение, защото пуснаха видео от Фх за 4.5мм, къде да се монтира за безпроблемна работа.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз като цяло съм го ползвал 3 пъти. Откакто си нагласих пушката, нищо не пипам. Не съм я вадил и от Банево от куфара.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Бързи впечатления, мери еднакво и на тъмно и на светло, на което разчитах.
Вътре в стаята, на 3м, поставен под цевта почти - не отчита. След като го завъртях отстрани си отчете 5 изстрела без проблем. Явно така има по-добра "видимост" към излитащата чашка.
Screenshot_2023-12-18-19-21-42-038_com.basepaintball.fxblue.jpg
 

DeadShot

Редовен Потребител
Привет. Колега си поръча от китайските хронита,но има проблем. Показва каквото си иска,а на моменти измерванията са Ок. Смени батерията с друга,но проблема остава. Тества го както с СМ,така и без. Пробва и с включено хроно към външна батерия,но…
Хроното е от снимката. Това са и скоростите които му показва.
Идея къде може да бъде проблема?
 

Attachments

  • IMG_8779.jpeg
    IMG_8779.jpeg
    163.1 KB · Прегледи: 36
  • IMG_8778.jpeg
    IMG_8778.jpeg
    149.9 KB · Прегледи: 36
Нагоре