ФТ състезание "Ловешки поляни 2012"

lordged

Потребител
pavloff написа:
Да споделя едно заключение след състезанието.
Поне на мен ми се случва за първи път да стрлям с Фалкона на такава жега около 30-32 градуса, ако не и повече. От 11,00 часа до към 16 часа в най-горещата част на деня.
Пушката я пренасях в калъф. Мога да каже, че на Фалкона му се отразавя жегата. До 30 метър смятам, че мереш с 1 метър в повече, след 30-35 метър с около 2 метра в повече. Може това грешно отчитане на метрите да се отадеде и на окото на стрелеца, като се има предвид пак жегата.
Ако колегите с NDS, Липърс и Стели със Сайтрона имат подобни наблюдения нека споделят.
В разговора след състезанието някой колеги изразиха също такова мнение.
Извода е при голяма жега - "шушлек" ;) на Фалкона от фолио.
И дали това е решение?
Абе доста неще неща трябва до се има впредвид при стрелба с ВО.

Като лаик по темата го казах още в началото на втори кръг, но майсторите ме пуснаха по пързалката ...
в безветрие разликата на едни и същи мишени беше 2 дота.

надали съм станал чак толкова кривоглед и късоглед :)
На следващото състезание ... оптиката и цевта и резервоара в готварско фолио :)
 
A

Anonymous

Гост
Хе,хе, значи ние със ZOS-овете сме били облагодетелствани. ;) Аз бях с Божо и с Павката в една група, и като сравнявахме дистанциите след стрелба, моите отчети бяха между техните. Но по-близо до тези на Nikko-то. Още няколко стрелби в група с Божо и оптиката ми ще стане като неговото Nikko. ;)
Може би по-малкото топлинно влияние върху ZOS-а се дължи на луфтовете в оптиката. Или пък, че 90% от времето за стрелба тя беше покрита.
Благодаря на всички организатори и участници в състезанието за чудесно прекараното време. С удоволствие ще стрелям отново с вас. :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Миша, благодаря за снимките!
Но не е честно така. Теб никъде те няма по фотографиите. ???
 

братушка

Редовен Потребител
Ееее, веднъж, ама има :)
027573708.jpg
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Поздравления към Слави и най-близките му помагачи от западната банда - Павката и Огито за поредното интересно преживяване, което ни подготвиха :cheers:! Трасето беше разнообразно, но и много стегнато - напълно удачно предвид температурните условия. Екпедитивността и точния разчет на времето ни позволиха да запазим концетрация и при знойния втори кръг :sunny: :dazzed:.
Организационната тежест не попречи на Слави за пореден път да атакува призово място. Пожелавам му следващия път просто да прескочи надстрелването и да стъпи директно в челната тройка :rambo: !
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Благодаря за комплиментите!
Без организация, пък макар и неформална като нашата това събитие нямаше да го има.

По втората част с личните похвали... пак БЛАГОДАРЯ :)
И да ти се връща :cheers:
Баба Фани е велика Пламка, но в момента си "последния Мохикан".
Убеден съм, че с едно прилично ПЦП ще имаме нов кандидат в твое лице за призови места.
 

jost70

Потребител
ФТКС
Аз имам едно Фани от следващо поколение /компресионка /,почти готово ПЦП...............! :)
Може и да го подновим :exclaim:
 

DANNY

Редовен Потребител
Какво ми обяснявате, че е било мнго горещо :sunny: :dazzed:
Като гледам снимките, повечето състезатели са с дебели ръкавици а има и един ямурлук. ;) ;) ;)
 

Attachments

  • 027573261-big.jpg
    027573261-big.jpg
    815.9 KB · Прегледи: 45

братушка

Редовен Потребител
То е за да не се изгорим от раскаленото желязо и напечените камъни :-[
Учими се от средноазиатките народи, които и в най-голямата жега ходят с ватирани халати :)
 

lordged

Потребител
Абе като гледам как съм се изпържил като скарида и умрях от жега, предпочитам да бях умрял само от жега и да не съм олицетворение на еволюирала скарида ...
 
Нагоре