ФТ състезание "Ловешки поляни 2012"

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ами Божо те само едно число бе ;)
Утре ако искаш вземи от другите ;) по големите, ама да знаеш че номер 4, 5 и нататък не съм предвидил :crazy:
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Благодаря на всички участвали в мероприятието!
Благодаря на всички мускетари за подкрепата!
Специални благодарности на Павката :exclaim:

Ето и класирането

1 Милен Миладинов
2 Панайот Наков
3 Явор Велков
4 Станислав Станчев
5 Божидар Чудомиров
6 Веселин Ангелов
7 Огнян Иванов
8 Павлин Павлов
9 Пламен Иванов
Валентин Божанов
11 Симеон Георгиев
Стилян Пасков
13 Михаил Абрамов
14 Алексис Бабалис
15 Любомир Здравков
16 Адриан Кефиров

Подробни данни от класирането има в прикачения файл.
 

Attachments

  • Klasirane+16-06-2012.xls
    45 KB · Прегледи: 48

TeXHo

Потребител
Евала на организаторите за отличното мероприятие. Терена беше перфектно подготвен, с цената на много труд и средства. Въпреки, че слънцето не ни пожали, и това мероприятие не се размина без надстрелване. 24 минутно надстрелване!

Много ви благодаря, приятели, за чудесно изкарания ден! До нови срещи!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Гоооляма жега - ако ви пусна снимка как съм изгорял.... вкъщи още ми се присмиват ;) Въпреки това кефа беше пълен. Слави беше наредил много приятно и същевременно коварно трасе. Благодарско !!! :cheers: Пана пусни клипа от надстрелването, че ако и него бях гледал на живо щях да заприличам на негър от това слънце.... :D
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
И,и,б,а ми се вси4ко.
изгорял съм на ФТ одежда.
Ама благодаря на организаторите и на главния виновник,
който издържа и допълнително 25 минутно надстрелване на слън4еце :)
 

lynx

Редовен Потребител
За Божо нема медал? ???
Или тайно му прецакахте пушката, както се бяхте разбрали преди това? :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Божо не ни беше проблем :exclaim: Той просто си има от тез медали и не му се занимаваше ;)
Виж някакъв цяр за батеЯвчо ще диря, че вече втори път ме мъчи с тези надстрелвания :rambo:
 

jost70

Потребител
ФТКС
Отмина още едно страхотно организирано и проведено мероприятие.
За организаторите мога да :worship: и да кажа Браво :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
На победителите ,Честито !!!!!!!! :winner:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Като участиник в подготовката на мероприятието, благодаря на всички взели участие в него.
Честито на победителите.
Получи се доста интересно и оспорвано състезание.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да се таковам в счетоводителя :wall:
Моля да бъда извинен! :-[ Станала е грешка с таксите. При 10 човека гости, по джобовете си прочетох 55лв. а трябваше да са 50лв.

На когото не съм върнал ресто, да ми пише на лични.


УПС! ;)

Всъщност гостите бяха 11 :crazy: :lol:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Беше много готино състезание. Ако не беше такава жега щеше да е още по гот. Не съм изгорял от слънцето даже не съм зачервен ^-^ (с кскво се намазах го пазя в тайна ;)) просто се чувствах сварен в собствен сос.

П.П. Слави трябваше да сложим 26[sup]-та[/sup] мишена "Вальовка" :crazy: и щеше да ти излезе сметката и нямаше да ги има тези 5 лв ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодарско за организацията. :bravo:

Техниката пак ми изневери и се изнервих мъничко, ама това е част от играта. Какво да се прави :pardon:

Има поне две грешки в моя резултат! А именно мишена №23 (коляно) при второто минаване не съм я свалял! Както и мишена №15 също от второто минаване. За другите нямам спомен.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Моя грешка! Пропуск имаш на №23, но си "бутнал" №21, така че няма промяна в точките ти.
По "технически причини" (почвата беше много плитка и имаше скала) смених местата (ляво-дясно) на №14 и №15 но не обърнах колчетата и така допуснах грешката долу в коридора въженцето да е на №14 а мишената да е с №15. :pardon:
Подобен проблем (да се мести наляво мишената) се получи и при №4 и №5 току що размених местата на метражите и поствам НОВА таблица с класирането.
 

Attachments

  • Klasirane+16-06-2012.xls
    44.5 KB · Прегледи: 22

lordged

Потребител
Станчев, Ужас, край, не може така ... трябва да се повтори състезанието ! ;) :cheers: ^-^
Преглагам да го направим идната събота ... от вас мишените и сянката, от нас участието :p

Шегата на страна. Организацията беше отлична !
Поздравления !
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ново ще направя, ама догодина :cheers:
Прикачвам Ви и pdf файл със състезателните карти.
 

Attachments

  • карта с резултат.PDF
    1.1 MB · Прегледи: 20

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да споделя едно заключение след състезанието.
Поне на мен ми се случва за първи път да стрлям с Фалкона на такава жега около 30-32 градуса, ако не и повече. От 11,00 часа до към 16 часа в най-горещата част на деня.
Пушката я пренасях в калъф. Мога да каже, че на Фалкона му се отразавя жегата. До 30 метър смятам, че мереш с 1 метър в повече, след 30-35 метър с около 2 метра в повече. Може това грешно отчитане на метрите да се отадеде и на окото на стрелеца, като се има предвид пак жегата.
Ако колегите с NDS, Липърс и Стели със Сайтрона имат подобни наблюдения нека споделят.
В разговора след състезанието някой колеги изразиха също такова мнение.
Извода е при голяма жега - "шушлек" ;) на Фалкона от фолио.
И дали това е решение?
Абе доста неще неща трябва до се има впредвид при стрелба с ВО.
 

stelibg

Потребител
Да се присъединя и аз към благодарностите към организаторите:
- за възможността да премерим сили и да натрупаме витамин D :)
-и за това, че успях да открия грешка при прострелването на пушката, след като повдигах оптиката преди два месеца. Вече две състезания стрелям със сгрешени кликове и на всички мишени до 26 метър (там ми е нулата) имам пропадане от 10 мм. Днес това е поправено, надявам се ;)

Още веднъж благодаря на колегите от Троян, Ловеч, В. Търново, Г. Оряховица за приятните емоции, които ни предложиха!

П.С
@Самурая вървеше в тревата и се оглеждаше за змии, и ме светна, че там може да има и пепелянки :eek:
Е, поне ако някой беше ухапан по репродуктивния орган щеше да разбере кои са му истинските приятели ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
stelibg написа:
Е, поне ако някой беше ухапан по репродуктивния орган щеше да разбере кои са му истинските приятели ;)
:lol:
Споко Стели, не си женен и не знаеш ;)
Пепелянките са навсякъде, аз на моята галено и казвам Пепи :D

Преди малко "ми обадиха" ново трасе за "Ловешки поляни 2013". Ще е малко в стил "семейство Адамс", но без подкуп повече не казвам :exclaim:


pavloff написа:
Пушката я пренасях в калъф. Мога да каже, че на Фалкона му се отразавя жегата. До 30 метър смятам, че мереш с 1 метър в повече, след 30-35 метър с около 2 метра в повече. Може това грешно отчитане на метрите да се отадеде и на окото на стрелеца, като се има предвид пак жегата.
Ако колегите с NDS, Липърс и Стели със Сайтрона имат подобни наблюдения нека споделят.

Да така е Павка имаше грешки в замерванията. Бях в група с Милен и Симо. На повечето пределни дистанции знаех метража и по време на втория кръг след като колегите стреляха, тогава им казвах реалните разстояния. Забелязах че и Никкото и Леуполда и Фалкона замерваха в повече +2,3 метра. По мое наблюдение това не се дължи толкова на температурата, колкото на осветеността. Т.е. трябва паралаксите на оптиките да са поне с две "писти" - една за светло (поляна) и една за мрачно (гора).
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абре, да не ви се осветиха лентите в това слънце та няма снимки..
А доколкото за приятелите, Стели, ще те подсетя за оня виц дето на една жена, мъжът и все се напивал с приятели и не се прибирал по цели нощи. Нейна приятелка я посъветвала следващия път като се прибере безпаметно пиян, да му завре един презерватив в д-то и това щяло да помогне. Още на същата вечер, късно-късно, мъжът се прибира лазейки и се хвърля с дрехите в леглото, започвайки веднага да хърка кански. Пъхнала му жената презерватива и си легнала. Следващия ден, прибирайки се от работа, заварва мъжа си у дома. При въпроса дали няма да излиза с приятели, мъжът я погледнал сърдито и викнал: "Аз приятели НЯМАМ ! "

;) ;) ;) :cheers:
 
Нагоре