ФТ София - 22-23 Юли 2023

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
Дата на провеждане – 22-23 юли 2022 г.
Място на провеждане – Люлин планина, между с.Мало Бучино и Банкя, или по-точно в.з Градоман на Банкя.
Гората е чиста,прохладна с дебела сянка. Разликата в температурата е 7-8 градуса на долу, спрямо града.
Терена позволява да се направи, както супер лесно трасе, така и супер сложно такова (зависи от "пред седателя" в какво настроение ще е в петък)

Пускам точни кординати:
42.675719,23.144560

Поставено габърче
maps.app.goo.gl

42°40'32.5"N 23°08'40.3"E · район Овча купел, Bulgarien

район Овча купел, Bulgarien
maps.app.goo.gl
maps.app.goo.gl
От магистралата се отклоняваме за с.Мало Бучино. В края на селото завиваме на дясно по черен здрав път, който минава под магистралата и ви довежда до бивака. Ще бъдат сложени указателни табели. Мястото е подходящо за палатков лагер. Ще ползваме заслона на ловната дружинка-навес с дълга маса ,пейки и зидано барбекю, като наше задължение е да си почистиме района в неделя.
За тези, които няма да спят на палатки могат да разгледат хотелите в района.

Характер на състезанието
Състезанието ще е в дисциплината Фийлд таргет за пневматични пушки.
Състезанието ще е в рамките на два дни.
Брой мишени 50. Мероприятието ще в два кръга по един кръг за всеки състезателен ден.
До участие се допускат ППП и ПЦП до 16 джаула в калибър до 5,5.


Такса за участие в състезанието - 20 лв. общо за двата дена.
Ще има задължителен хроно-тест, компромиси няма да се допускат с мощността на пушките независимо от причините. Участието на двама човек с една пушка ще се разрешава, но единият от състезателите ще бъде извън класирането. Участници в състезанието които не са присъствали на брифинга преди състезанието за всеки отделен ден няма да се допускат до участие за деня. Всеки състезател да разпредели така времето, че да бъде на брифинга.
График за провеждане на мероприятието:

Първи ден:
От 8:00 - 10:45 часа хроно-тест, прострелка, записване
От 10:45 - 11:00 – откриване и брифинг- Обявяване на правилата и мерките за безопасност при провеждане на мероприятието.
Начало на първи кръг 11:00 часа.

Втори ден:
От 8:00 - 10:15 часа хроно-тест, прострелка, записване
Брифинг – 10:15-10:30 часа.
Начало на втори кръг 10:30 часа.


Регистрация само на посочения адрес: Регистрация


Зоната за прострелка ще бъде отворена само:
Първи ден - 8:00 часа до 10:45 часа.
Втори ден - 8:00 часа до 10:15 часа.
В друго време на прострелката няма да може да се стреля, защото домакините/организаторите не могат да подсигурят маршал в зоната за прострелака извън посоченото време.
 

NaDeTo

Модератор
Модераторски Екип
ФТКС
Име и ФамилияМодел ПушкаЧашкиМодел Оптика
Владимир НиновАншуц 9015JSB ExactSightron SIII
Галя ПавловаSteyr LG110 ConnectJSB Exact 0.547Sightron SIII 10-50x60
Денислав ПаташевFWB 800JXJSB Exact 0.547S&B FT2
Детелин ивановSteyr LG110Jsb heavyFalcon X50
Деян Марков Air arms EV2 JSB 0.547March HM FT 10-60x56
Евгений БадевSteyr 91JSB 0.547Vector Minotaur
Иво Алдимиров Steyr ChallengeJSB ExactNSD 10-50X60
Калоян ДулевSteyr LG110 FTJSB ExactNSD 10-50x60
Крис УилисAir Arms TX200JSB Exact 8.4Falcon X50
Любо НиколовAA TX200JsbNSD
Милко ПетковSteyr lg110 cosmosJsb 4.5 0.547Falcon x50
Мирослав ПетровAir Arms Pro Targetjsb exact 0.547Sightron SIII 10-50x60
Михаела ЗлатановаFX StreamlineJSB ExactNikko
Николай ДимитровHammerli AR20FTJSB Exact HeavyNSD 10-50X60
Николай КоновскиSteyr LG110JSB Exact 0.547NSD MKIII 10-50x60
Пламен Георгиев LG 110FTJSB 0,547NSD 10-50x60
Румен ГергушкиAnschutz 9015 FTJSBSightron SIII 10-50x60
Симеон ГеоргиевАншуцjsbS&В
Тенчо ВладевSteyr LG100JSB 0.457Nikko Stirling 10-50x60
Христо ПетровSteyr ChallengeJSB HeavyS&B FT2
 
Последна промяна:

Астрален

Редовен Потребител
Б@си, цял ден и никой още не иска да напише един ред за най-якото и екстремно ФТ състезание през годината ..
Ще се напъна аз тогава и ще гледам да съм кратък.
Трасето беше трудно, мишени в дълбока гора с тъмна сянка с големи наклони до 30 градуса на 50м , 90% пределни и с много гросмайсторски коридори, които като ги надиграеш доставяха огромно удоволствие. Всичко това беше благодарение на огромните усилия и труда на хората, редили това трасе, на които поднасям моята голяма благодарност!!!
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Съжалявам за офтопика! Искам да попитам дали мястото е подходящо за бърза стрелба надвечер след работа, понеже ми е наблизо?
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Не е подходящо, поради ред причини. Терена се стопанисва и бяхме допуснати след разговори, а и няма подходяща поляна за стрелба на равно.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами днес ходих, няколко човека бяха там от ловната дружинка с джиповете, заговорихме се и казаха, че няма проблем да си стрелям там, изпуках 2 кутии и си тръгнах.
 

Астрален

Редовен Потребител
изпуках 2 кутии и си тръгнах.
2 кутии ги "изпуквам" за 2 месеца :)
Щом стреляш толкова интензивно, защо не посетиш някое от нашите ФТ състезания? Много е възможно, това да се окаже, че е твоя спорт! :)
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колега стрелям единствено по хартиени мишени и за забавление, докато кучето ми се разходи и побяга малко на чист въздух в гората. Много бих искал да присъствам на такова мероприятие, но нямам подходяща пушка и съм доста зелен генерално. Стрелям от няма и година, пазя всяка кутия съчми която изстрелям и съм на около 8000 изстрела, но съм сигурен, че в даден момент ще дойда само за самата тръпка и готините хора! Стрелбата с такава дулна енергия (16J) и пресмятането на 100 външни фактора е цяла наука! Извинявам се, че се изразих така селски с "опукването" на 2 кутии олово за час . Важното е да си изкарваме добре и да се забавляваме , да се чувстваме свободни от монотонния живот в матрицата, аз го постигам всеки път когато изляза да практикувам някое от хобитата си, сигурен съм, че и ти!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Иво, "съвременните" кутии са по 100-110 слъга вътре...И не само те де. А за чашките си зависи от калибъра.
Само в 4,5 ти трябват 2-3 пълнения с въздух на пушката за 1 кутия. За .35 примерно трябваха 5 пълнения за 1 кутия от 100 шишки. Та от кутия до кутия може и бутилка въздух разлика да има....
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Точно по 125 в кутия, заминават за минути, ако стреляш по хартия. Само в един лист оставям 30 броя :D
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Много бих искал да присъствам на такова мероприятие, но нямам подходяща пушка и съм доста зелен генерално
То пушки има, ако имаш желание да пробваш си добре дошъл винаги. Винаги ще се намери оборудване за да се пуснеш по трасето, след това ще решиш дали ти харесва или не. Относно колко си "зелен" , не очаквай че ние сме някакви професионалисти хахаха, просто се кефим на хобито в добра компания.
 
Нагоре