Съвет относно избор на PCP AR6K или Gamo

Chem

Новодошъл
Здравейте,

Напоследък съм се замислил над покупка на PCP.
Много отдавна имам желание, но все пак финансовият фактор си беше ограничение.
Винаги съм искал
Evanix AR6
В момента официалниат вносител предлага АR6k ,на доста поносима цена.По данни от тях пушката е само 40J, Което за мен е малко разочароващо .

Дугият вариант е Gamo Coyote Black 40J- С помпа в комплект
или Евентуално на Jakal - 30J.
Най -ми е на сърце Evanix-a,

Бих искал съвет , към какво да се насоча.
Евентуално слаби места на моделите ,ако някой е имал ПРОБЛЕМИ да сподели.

Ще бъда благодарен.
 

fishermaniac

Потребител
Както си тръгнал с тези чакали и койоти спешно трябва да намериш някой който е пипал на живо пушка,и да вземеш и ти да видиш и да постреляш,а пък този еваникс за 1630 лева........просто виждам как ще скочиш в киреча
 

Chem

Новодошъл
Всъщност AR6k е карабинната версия и е точно 1 К, но без оборудване ( помпа , оптика , модулатор- доста е шумна)
 

БоянП

Редовен Потребител
Добре дошъл! Аз бих препоръчал да си вземеш каквото ти харесва и каквото чувстваш че е за теб. Особено ако финансовият фактор не е чак толкова пречещ. Бъди сигурен че и 30 страници да изпишат колегите в тази тема, пушката която ще вземеш ще ти хареса много, на в никакъв случай няма да е последна. Нещо като първият автомобил, учиш се на него и разбираш какво точно трябва да изискаш от следващият автомобил. Поздрави и успех !
 

Chem

Новодошъл
Днеска ходих да , пипна Моделите на Гамо , няма да правя реклама на магазина.
Arrow, Coyote с пласмаса или дърво.
Не са моите пушки:
Аrrow- много пласмаса и само 24J.
Coyote W - Изглежда прекрасно, не ми се наби да има пласмасови материали , но ми се стори тежичка и приклада не ми беше особенно удобен.
Другият Coyote Ми допадна по лек , доста по удобен приклад , и с помпа в комплекта .
За съжаление и двата Койота, нямат мерници.
Планирам в събота ако успея да стигна до магазина да видя и еваникса как ще е, като имам доста големи очаквания предвид ревютата.

Отново , бих се радвал ако някой птитежава някоя от изброените пушки да сподели лично мнение.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Имаше преди 10-на години 2-3 колеги от форума с ар6.Всичките минаха на други марки и модели пцп.АР6 е модел на над 20г.,и сега изглежда добре,дългата версия достигаше 80дж.В ударника-петле и 40-те дж на АР6к няма нищо лошо.Това,което прави тази пушка неточна и неефективна е изстрелването на проектила направо от пълнителя,т.е. няма дотиквач.Следващите модели на еваникс вече са с нормален ударник и дотиквач и са доста по-добри.
 

Chem

Новодошъл
Близар има на промо във ВИП варна спорвд онлайн сайта.
Жалко че не може се пипне види.
Утре ще ги преслушам , но не ми се ходи от софия до Варна и да не ми хареса.

Наистина оценявам усилието на всеки благоволил да остави комемтар.

Благодаря.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
AR-6 едно време беше хит, но много отдавна. След доработките, които са необходими, става много добра пушка. Това, че няма дотиквач не е проблем. Преразходът също не е голям, когато се настрои, както трябва. Стреля добре и с чашки и слъгове. Близард S10 е много красива пушка, също има нужда от доработки, но е много по-слаба и стреля добре само с чашки. Според мен, вече има много пушки, които са доста над възможностите и на двата модела.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Аз пък бих ти предложил да видиш тази обява . https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Пушка-walter-reign-m2-l-5-5-тунинг-пълен-комплект.14901/
Не го познавам човека . Ако всичко ,което е написано в обявата е направено по пушката мисля ,че не е никак лоша оферта . Все пак продава всичко комплект. Стига да няма нещо скрито .
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Аз бих ти препоръчал да не избираш гамото. Имал съм gx40 и трябва да се има в предвид че максимума му е около 40 джаула. Цевната кутия е от някакъв акуминий или нещо подобно и дори при тази мощност вътре цевната кутия започва да се подбива от болтовия механизъм.
Не е лошо да обърнеш внимание на snowpeak/artemis (Павел в Русе ги предлага на доста добри цени) - поне според мен са идеални за първа пушка- бюджетни, не много голям цилиндър и възможност за ползване на помпа, точни са и сглобката е не по-лоша от турските, да не говорим, че някои модели са и с регулатор.
За Еваникс не мога да дам мнение.
 

Chem

Новодошъл
Днес , ходих да видя Еваникса АR6k
Понеже е карабинената версия е много компактна.
Бих казал че ми допадна.


Посъветваха ме да съм си купел бутилка, защото с помпа било лошо за пушката.
Склонен съм да вярвам че е така , но идеята да развлачвам бутилка е доста отблъскваща.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Напомпи 7 - 8 пъти резервоара на пушката до 210 бара и идеята за бутилката, вече няма да е отблъскваща. А и помпите дефектират често, за разлика от бутилките.
 

Chem

Новодошъл
Има резон.
Модела го дават до 230 бара ,така че още човече помпане.
Иначе мн ми допадна пушката.
Много компактна , няма пласмаси.
Спусака е многи приятен при дръпнат ударник.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
И аз имах няколко години АР6, това ми беше първото ПЦП и тогава уцелих читава бройка с идеално съосен барабан спрямо цевта.
Моята беше 54 джаула в калибър 5.5/Renegade/ , имаше и 80 джаулова версия с единствена разлика в ударната пружина.
Първите АР6 на пазара бяха 80 джауловите с малко по-дървен спусък, после ги доизпипаха при Renegade версията.
Стрелял съм и с 80 джауловата версия, по-неприятна за стрелба е от по-слабата.
Отначалото и аз се мъчих с помпи, после като се ботилирах и се родих. Такива пушки не са за помпа, граничи с мазохизъм.
На поляната докато другите стрелат, ти набиваш помпи и се потиш здраво. Пак помисли за помпите и бутилките. ;)
 

Chem

Новодошъл
Ох , незнам..
Много ми допадна пушката.
от всичко което видях и пипнах. Страхотна изработка просто я усетих в ръцете си.

И ся кво ,ще я купя и ще седи да чака да и намеря бутилка и линия за зареждане ,оптика , заглушител.
Някакви препоръки , къде да търся.
Признавам си ,че не ми се дават още толко пари за "аксесоари".

И още едно питане,
С другата пушка която притежавам от дете си стрелям в двора на къщата, което ми е невъзможно към момемта.

Тук около София , къде би могло да се стреля ( безопасно) Стрелбище, полигон , поляна.
 
Нагоре