Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

Чоби

Редовен Потребител
VASTFIRE Hunting Light Store Това е магазина от който са купени има ги в няколко варианта , но това линк , млинк, как се праща не ми е ясно. Като ти излезе един модел там се появяват и подобни ще ги намериш.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет колеги. Откраднахме отново малко време за хобито в неделното не чак толкова хубаво време в нашият регион.
Няколко проби за поредни изстрели опитах на дистанция 280 метра, най-доброто от себе си за вчерашния ден качвам във видео :


Screenshot_2024-04-22-06-42-39-126_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-22-06-42-51-096_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-22-06-43-01-553_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-22-06-43-13-592_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-22-06-43-22-065_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-04-22-06-43-33-415_com.miui.gallery.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Привет колеги. Откраднахме отново малко време за хобито в неделното не чак толкова хубаво време в нашият регион.
Няколко проби за поредни изстрели опитах на дистанция 280 метра, най-доброто от себе си за вчерашния ден качвам във видео :


View attachment 116753View attachment 116754View attachment 116755View attachment 116756View attachment 116757View attachment 116758
Браво Петьо!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет колеги. Една бързичка тренировка за дисциплина Екстрийм бенчрест , преди да седнем на масата с агнешко и биричка.
Моля модераторите ако преценят да отделят тема "Екстрийм бенчрест" и да преместят постовете свързани с нея. Мисля че темата ще започне да се развива тепърва.Screenshot_2024-05-06-17-38-27-852_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-05-06-17-38-47-477_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-05-06-17-38-57-689_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-05-06-17-38-10-953_com.miui.gallery.jpg
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
Колеги лонг рейнджъри, последния път при стрелба по гонг на 300м пробвах и потвърждавам , че боядисването на гонга с черен спрей дава доста добра видимост на попаденията в светло сиво.Различават се по -добре от бял фон.Та който иска да пробва.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Колеги лонг рейнджъри, последния път при стрелба по гонг на 300м пробвах и потвърждавам , че боядисването на гонга с черен спрей дава доста добра видимост на попаденията в светло сиво.Различават се по -добре от бял фон.Та който иска да пробва.
Вижда ли се черния кръст на оптиката на черния фон на гонга?
 

DimitarV

Редовен Потребител
Вижда ли се черния кръст на оптиката на черния фон на гонга?
При гонг 20 30 см това не е от значение , гонга е мн малък . При гонг за групи 0.6м, слагам червено петно със спрей

Ето ви още една благина от мен .Къстъм драг крива за 50% площ на носа слъг без балистична опашка( най масово използван в момента).Въвеждате в стрелок вместо G1. Създаден е за слъгове специално. Предимството на драг функцията вместо бк е , че няма нужда да се преизчислява въвеждания в стрелок БК при промяна на дулната Скорост!
Въвеждате си вашата дължина и маса. Останалото в таблицата е същото.
Пробвайте го.За всички маси и калибри става. Формата е важна, но и със балистича опашка пак работи по вярно от масово ползваната G1
 

Attachments

  • Screenshot_20240508-114033_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20240508-114033_Strelok Pro.jpg
    102.4 KB · Прегледи: 32
  • Screenshot_20240508-115223_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20240508-115223_Strelok Pro.jpg
    94.3 KB · Прегледи: 32

kokodjambo

Потребител
На мен не ми излиза да избера 50 Mapleton slug от drag function/функция на съпротивление. Но моя app го update-нах ит Samsung app store твоят можеби има нещо повече ало си го изтеглил доректно от strelok сайта или huawei app store.
 

Attachments

  • Screenshot_20240508_125225_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20240508_125225_Strelok Pro.jpg
    79.4 KB · Прегледи: 9
  • Screenshot_20240508_125456_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20240508_125456_Strelok Pro.jpg
    109.1 KB · Прегледи: 9

DimitarV

Редовен Потребител
Естествено , че няма да ви излиза. Копирате някоя друга и въвеждате данните. После си я преименуване. Затова е къстъм драг функция, създавате я вие...Най добре е тази която копирате и после променяте да е със същия брой редове 8.За слъгове като Алтарос с объл връх драг функцията ще е друга.Тази няма да свърши работа.Тя е предназначена за слъгове с форма като HN hp and heavy
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Аз ще споделя как правя аз на Стрелок про. След като си въвел всичките данни за проектил, оптика итнт. След като си прострелял нула примерно на 50м. Ако не ти излизат корекциите по кликове или дотове. Избирате тихо време и на мишена на 100м страляте с тумбер на нулата/все едно стреляте център на 50м/ След това измерваш колко е пропадането и го въвеждаш в "Настройка на траекторията" на стрелока. То ти изчеслява на каква скорост ще отговарят корекциите. Връщаш се в менюто където е скороста и въвеждаш новоизчислената. Това е. При мен работи на 100%. Дано го обясних както трябва и да са разбира.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Естествено , че няма да ви излиза. Копирате някоя друга и въвеждате данните. После си я преименуване. Затова е къстъм драг функция, създавате я вие...Най добре е тази която копирате и после променяте да е със същия брой редове 8.За слъгове като Алтарос с объл връх драг функцията ще е друга.Тази няма да свърши работа.Тя е предназначена за слъгове с форма като HN hp and heavy.
Благодарим за информацията.
Преди малко пробвах и e най-лесно е да промените най-последния Drag Function който е с 8 реда скорост/драг. Но след записване на данните стават някакви преизчисления при мен и стрелока променя малко данните.Нормално ли е настойката за БК да става сива и да не може да се въвежда?
За съжаление аз не мога да го ползвам защото Pard-a няма опция за промяна на драг функцията(даже и ги питах).
Аз ще споделя как правя аз на Стрелок про. След като си въвел всичките данни за проектил, оптика итнт. След като си прострелял нула примерно на 50м. Ако не ти излизат корекциите по кликове или дотове. Избирате тихо време и на мишена на 100м страляте с тумбер на нулата/все едно стреляте център на 50м/ След това измерваш колко е пропадането и го въвеждаш в "Настройка на траекторията" на стрелока. То ти изчеслява на каква скорост ще отговарят корекциите. Връщаш се в менюто където е скороста и въвеждаш новоизчислената. Това е. При мен работи на 100%. Дано го обясних както трябва и да са разбира.
Това ще върши работа само за определеното разстояние при което сравяваш пропадането.Няма как да има точни изчисления по драг кривата G1 при положение че проектилите за въздушните оръжия не са G1.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Преди мноооого време бях чел,че за Нокаут е R4A(това според JSB) . Това сигурно ще важи за всички слъгове с тази форма.
 
Нагоре