Спортен календар на ФТКС за 2014 г.

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
pavloff написа:
Нали говорихте за 29 или 30 март да бъде, а това е по-другата седмица.

Павка кога ви е по-удобно да се проведе състезанието?
На 29 или на 30?Говоря за хората,които възнамеряват да идват от провинцията и ще са ни гости на това състезание.
За да може да пуснем в темата мероприятието с точна дата.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Лично аз нямам претенции кога да бъде. И двата дена ще бъда в София.
Нека другите да кажат.
Когато е удобно на повечето хора.
 

TeXHo

Потребител
До утре сутринта датата трябва да е фиксирана. За мен и двата дни са ОК.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lynx

Редовен Потребител
В неделя ще има ли състезание, съгласно календара?
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
По скоро НЕ!
Оказа се че е Цветница.
За следващия календар ще трябва да гледам и църковния.
 

aandreev

Потребител
Искам да участвам в състезанието.
Какво е необходимо за целта?
Искам да се запиша и в групата... :)
Какво е необходимо - членски внос?
Такса за състезание?
 

Termina4

Потребител
Доколкото разбирам състезанието е за 27 този месец-там горе на поляната ще получиш отговори на всички въпроси.
 

lynx

Редовен Потребител
aandreev написа:
Искам да участвам в състезанието.
Какво е необходимо за целта?
Искам да се запиша и в групата... :)
Какво е необходимо - членски внос?
Такса за състезание?

За участие в състезанието ще ти е нужна пушка с не по-висока мощност от 16 джаула за калибър 4,5 и 35 джаула при 5,5.
Таксите за състезание са символични, около 5 до 10 лева.
На самото състезание се стреля в групи от по двама или трима души и от тях ще получиш напътствия за правилата.
И другото, което е най-съществената част от състезанието:
За всяко състезание се пуска отделна тема във форума и се изготвя списък на желаещите да се включат в скарата! Участието в скарата е още десетина лева и определено не е за изпускане ;)
:meat: :cheers:
 

aandreev

Потребител
Това състезание за юни се надявам да се проведе...?! :)
Дали ще е задължително пушките да са с мощност до 16J ?
Ще има ли клас до 45J?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То тоя въпрос снощи го зачоплихме на масата, ама тебе те нямаше. Нека организаторите да кажат..
 

lynx

Редовен Потребител
По принцип мишените на ФТКС са малко по-различни и май не е много добра идея да се тестват на як бой.
Затова ограничението за мощности на състезанията на ФТКС е 35 джанки.
Ето го регламента:
Регламент
 

aandreev

Потребител
lynx написа:
По принцип мишените на ФТКС са малко по-различни и май не е много добра идея да се тестват на як бой.
Затова ограничението за мощности на състезанията на ФТКС е 35 джанки.
Ето го регламента:
Регламент
Ами тя моята пушка прави 35 джаула - 0,91 грама ги стреля с 275 м/с :)
Очаквам включване.. ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
CaMyPau написа:
То тоя въпрос снощи го зачоплихме на масата, ама тебе те нямаше. Нека организаторите да кажат..
От регламента:

1. ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Може да се използват въздушни пушки с калибър до 5.5мм включително. Максималната мощност на пушките е до 16,3 джаула в калибър 4.5мм и 35 джаула в калибър 5.5мм.

Допускат се многозарядни пушки при следното условиe:

- пълнителят на пушката се зарежда в зачетното време само с необходимия брой проектили за съответната позиция;

- при придвижване между позициите за стрелба, пълнителят следва да се извади от пушката, с оглед безопасност.

Надявам се това да е достатъчно ясно и повече да не го чоплим на маса, под и около нея.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Здравейте колеги от ФТКС,
Имам две питания относно текстове в Правилника на клуба за провеждане на ФТ състезания.

В раздел 6. МИШЕНИ ЗА СЪСТЕЗАНИЯТА е записано:
"По трасето може да има не повече от 50% мишени с намалени убойни зони."

В раздел 7. СЪСТЕЗАТЕЛНО ТРАСЕ е записано:
"Броя на мишените с намалена убойни зони не бива да надвишава 25 процента от всички мишени."

Въпросите ми са :
1. Коя е вярната стойност на процента мишени с умалени УЗ ?
2. Кога /ориентировъчно/ Световната ФТ Федерация е променила процента от 50 на 25 ?

Благодаря предварително за отговор :) .
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Ще се пробвам да отговоря аз:

1. В правилника очевидно има допусната техническа грешка. На кой от двата варианта сме се спрели, когато сме приемали правилника, аз лично нямам спомен. Т.е. към момента не може да се каже кое е вярното. Надявам се този проблем да бъде решен в най-скоро време, с решение на ръкодството на клуба.

2. Правилата на СФФТ са от април 2012 : http://www.world-field-target-federation.com/attachments/article/48/World%20Field%20Target%20Federation%20Comprehensive%20Rules.pdf . Доколкото знам, промени в тях не са извършвани оттогава /свалял съм ги като файл навремето, и поне по отношение на процента УЗ, текстът си е същият/.

Ще си позволя да изразя лична позиция по въпроса: моето най-дълбоко убеждение открай време е, че нашият регламент трябва да е сихронизиран с правилата на СФФТ, поради факта, че те очертават тенденцията в международните нагласи за практикуване на този спорт. В същото време трябва да се съобразяваме, че практикуваме спорта в България, и да отчитаме и възможностите и желанията на нашите стрелци и организатори. За мен лично националните ни състезания са по-важни от международните, поради простия факт, че мога да посещавам много повече наши състезания. Мога да предположа, че този аргумент важи и за други наши състезатели. Факт е, че дори правилата на Британската асоциация по ФТ в много отношения се разминават с международните, понякога съществено /например там времето е 1 минута на мишена, т.е. няма я допълнителната минута за позиция/. В тази връзка считам, че процентът трябва да се заложи на 25, както е в международния регламент, но с уговорката, доколкото това е възможно, с оглед инвентара на организатора и терена. Какво ще се получи в крайна сметка, предстои да видим.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Редактирах информацията от сайта на клуба да съответства и в двата раздела, а за крайно решение мисля, че може да се вземе такова на идното състезание където ще може да се дискутират всякакви въпроси.
 
Нагоре