Световно първенство по ФТ 2020 - Африка

Дискусия в 'Мероприятия' започната от NaDeTo, 16 Август 2019.

Tags:
  1. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,629
    от:
    Варна
    Искат ако си бил преди това в засегната страна. България не е такава.

Djubey харесва това.
  2. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    482
    от:
    Кнежа, the north west frontier!
    To try and keep some context, the FT contest is held in Pretoria, a safe area. The organisers chose wisely.

My cousin said!

I have lived in Johanesburg, Cape Town and Durban. Not once was I attacked or robbed. You just need to have common sense.

Bulgaria, I have been attacked twice, knifed, and had threats on my life! Nowhere else in the world have I been attacked.
    God bless Bulgaria.

If anyone wants to talk about Pretoria, my Bulgarian friends lived there 20 years. We drink coffee together every Saturday. Come to Knezha ;).

I agree totally about the white genocide in SA. For this subject, I can talk many hours. Enough for now. My blood boils.

Apologies again for my English.

Gary.

CaMyPau and Djubey like this.
  3. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

https://www.ncipd.org/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=303&Itemid=1339&lang=bg
    За ЮАР е препоръчителна от наша страна, за това дали се изисква от тяхна, най-добре е да се пита 2-3 месеца преди пътуването., защото това е периода за поставянето и, а може и да се е променила епидемичната обстановка до тогава. Стамарила е добре да се инжектира в РЗОЦ-то, защото ти издават и имунизационен паспорт.

4. Бочко

Бочко Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,776
  5. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,098
    от:
    Пловдив
    Пише или не пише, не знам - най-достоверна инфо ще ви дадат в Имунизационния кабинет на градското ХЕИ. Не си подритвайте здравната книжка, разходете се до ХЕИ и питайте лекаря - имунолог! Мое близко дете, страстен природолюбител, прихвана малария в Нигерия и беше на умиране в тамошна "болница". След седмица в кома (!), се съвзела и на собствен ход избягала от "болницата". Разказът й за две седмици между живота и смъртта ме отказа завинаги от подобни екзотични дестинации! За спомен от африканското приключение й остана намален слух - от маларията ли, от лекарствата ли...
    Ще повторя и ще натъртя: приятели, преди да тръгнете за Африка, посетете имунизационния кабинет на ХЕИ и си сложете всички ваксини, които ви препоръча лекарят! Виждал съм цели групи разумни младежи, чакащи пред кабинета за комплекта ваксини ту за Африка, ту за Южна Америка. Не си е работа да прихванеш екзотична болест на другия край на света! Може да е за последно...

6. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,629
    от:
    Варна
    https://www.who.int/immunization/mo...pd/surveillance_type/passive/yellow_fever/en/
    SAR не е от страните засегнати от жълта треска, просто искат имунизация за хора които преди са пребивавали в такива страни. Намесих се защото съм прекарал 4 години в тропиците, включително в страни където я има и мислех че съм запознат с проблема. Аз ваксина нямам. Но който иска може и две да си сложи за по-сигурно :)

astra харесва това.
  7. oblaka

oblaka Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    932
    Аз ша си бодна 1 за just in case

Termina4 and xpresident like this.
  8. NaDeTo

NaDeTo Модератор Модераторски Екип ФТКС

Публикации:
    335
    Записването започва.
    Entry fee will be R2 500 which includes the welcome dinner, presentation meal and bean bag refills.
    Като начало RGB тата трябва само да заявят интерес, без брой места и подобни.

oblaka and Djubey like this.
  9. Djubey

Djubey Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    592
    Да няма някаква грешка ? Това са под 60 лева.

oblaka харесва това.
  10. NaDeTo

Публикации:
    335
    Copy Paste грешката не е при мен

oblaka and Djubey like this.
  11. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    309
    2500 R са към 300+ лева,което си е стандартно

Djubey харесва това.
  12. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    540
    от:
    София
    Ходил съм в юар да монтирам апаратура преди световното. Бях с въоръжена охрана и нямах проблеми но видях и чух притеснителни неща от местни "светло зелени". После доктори с които работих там ми предлагаха работа но не ми е хрумвало да приема. Последно миналата година се чух с познати от там и казаха че положението за светло-зелените се влошава.

Тоя филм го пуска тук преди година. Интересен е...

Ходил съм в доста държави с висок риск и основното правило е да си нащрек, да внимава какво ядеш и пиеш и с кого къде ходиш. Ако се внимава и организацията е на ниво риска е минимален.

В потвърждение на думите на Гари ще кажа, че никой не ме е нападнал по света а съм бил на доста гадни местенце където живота на човека не струва нищо.

Не мога да кажа същото за България ,където неведнъж ми се е налагало да се бия с разни индивиди включително да вадя ножове и да ръгам на месо за да си спася живота...

На който му се ходи да ходи смело но не безотговорно. Който не го е страх умира веднъж. Страхливите умират от страх всеки ден.

soundmax, Djubey and Ludjev77 like this.
  13. Djubey

Djubey Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    592
    Аз съм прочел 500

Ludjev77 харесва това.
  14. NaDeTo

Публикации:
    335
    :)И аз разбрах 500 :lol:

Ludjev77 харесва това.
  15. oblaka

oblaka Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    932
    И аз тамън се зарадвах че ще ходя в африка.не че няма да ида де ама...... :)

Ludjev77 харесва това.
  16. NaDeTo

Публикации:
    335
    Местата се разпределят както беше за Англия. Имаме 11 места и един желаещ. Таксите трябва да се преведат до 24.11. Ако има още някой който ще ходи да ми пише на лично до края на седмицата(17.11)

Djubey харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена