Самоделни PCP-та

Alamo

Потребител
В руските сайтове има доста чертежи. Самата цевна кутия не е кой знае какво от към обработка на ЦНЦ фреза. Руснаците правят доста такива кутии. резервуари, цеви спусъци не са проблем детайлите могат да се поръчат на външна фирма за водно рязане примерно. Според мен спокойно може да се докара цена 400лв и то с отлично качество. http://guns.allzip.org/topic/25/878158.html НАчинанието има бъдеще.
 

martins

Потребител
Колега то чертежите по руските сайтове са в 99% скици а не чертежи. Техническият чертеж носи в себе си доста повече информация, материал, допуски и т.н. и не всеки може да го "изрисува". Да не говорим че ако се ползва машина с ЦПУ трябва тоз чертеж да се вкара в цифров вид (което си е гърч). отделно примера за остойностяването който сте дали горе категорично не съм съгласен с него.
остойностяването на детайл е малко по разтеглива работа, кой ще го прави, къде, в това къде колко струва час труд и още доста неща и те са 70% частен случай.

По горната посочена схема за остойностяване хайде остойностете ми този детайл:
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861150005779332514
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861149988120579458
Поръчал съм го днес по чертеж, време за изработка 3 часа, материал Д16Т получил съм го във вида в който е на снимката без да пипна нищо повече, навивам ползвам.
 

falcon88

Потребител
Здравейте, следя тая разпалена дискусия с голям интерес , защото много бих се радвал да се пръкне някакво родно пцп. Като гледам обаче какви са реакциите от повечето хора , се натъжавам. Вместо коментари и съвети за техническото изпълнение (за каквото всъщност човека търси помощ ) се обсъжда предимно финансоата страна на нещата, и това дали идеята му може да е печеливша или не. А и не би ли било яко вместо да се мисли защо този бизнес ще се провали или не да вложите всичките си познания в пневматиката и да сътворите "мечтаното пцп" , дори и ако си остане само на хартия .
 

5ko

Потребител
Темата я има И ДИСКУСИЯТА БАГОДАРЕНИЕ НА ТЕЗИ КОИТО С МНОГО УСИЛИЯ И СРЕДСТВА ПРАВЯТ ПО .НЕЩО
 

Alamo

Потребител
martins написа:
Колега то чертежите по руските сайтове са в 99% скици а не чертежи. Техническият чертеж носи в себе си доста повече информация, материал, допуски и т.н. и не всеки може да го "изрисува". Да не говорим че ако се ползва машина с ЦПУ трябва тоз чертеж да се вкара в цифров вид (което си е гърч). отделно примера за остойностяването който сте дали горе категорично не съм съгласен с него.
остойностяването на детайл е малко по разтеглива работа, кой ще го прави, къде, в това къде колко струва час труд и още доста неща и те са 70% частен случай.

По горната посочена схема за остойностяване хайде остойностете ми този детайл:
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861150005779332514
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861149988120579458
Поръчал съм го днес по чертеж, време за изработка 3 часа, материал Д16Т получил съм го във вида в който е на снимката без да пипна нищо повече, навивам ползвам.

Ей ти малко скици http://grabcad.com/library/dawson-air-rifle-receiver
 

martins

Потребител
Alamo написа:
martins написа:
Колега то чертежите по руските сайтове са в 99% скици а не чертежи. Техническият чертеж носи в себе си доста повече информация, материал, допуски и т.н. и не всеки може да го "изрисува". Да не говорим че ако се ползва машина с ЦПУ трябва тоз чертеж да се вкара в цифров вид (което си е гърч). отделно примера за остойностяването който сте дали горе категорично не съм съгласен с него.
остойностяването на детайл е малко по разтеглива работа, кой ще го прави, къде, в това къде колко струва час труд и още доста неща и те са 70% частен случай.

По горната посочена схема за остойностяване хайде остойностете ми този детайл:
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861150005779332514
https://plus.google.com/photos/115494645639245392571/albums/5513395627606412081/5861149988120579458
Поръчал съм го днес по чертеж, време за изработка 3 часа, материал Д16Т получил съм го във вида в който е на снимката без да пипна нищо повече, навивам ползвам.

Ей ти малко скици http://grabcad.com/library/dawson-air-rifle-receiver


Колега ако това някой го устройва ОК. Нали се сещаш че ако трябва да го продаваш трябва и да си го сметнеш. (лично мнение) Не мога да сваля кад файловете не искам да се регистрирам. Както и да е спорът стана безмислен.
 

5ko

Потребител
Много загубено време и усилия. Аман от първокласници които си мисля че каквото хвърчи се яде.
Само с ядене не става иска се и акъл .. Както казват по рекламите........
 

njatanasow

Редовен Потребител
5ko написа:
Много загубено време и усилия. Аман от първокласници които си мисля че каквото хвърчи се яде.
Само с ядене не става иска се и акъл .. Както казват по рекламите........
Колега,защо не успокоиш топката.Нали се сещаш, че и други могат и правят пушки. ;) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
5ko, разкажи ни повече за изработените от теб пушки.
Изцяло от теб ли са изобретени или си взаимствал идеи от готови продукти, които вече съществуват на пазара?
Ползувал ли си при изработката готови възли и детайли от други пушки, (примерно спусъкови механизми) или всичко е изцяло твое творение?
Предполагам, че на всички ще е интересно да научат повече за твоите неща, а и ще бъдеш оценен по-добре като майстор.
 

5ko

Потребител
Топлата вода отдавна е измислена.Грешно е човек да не използува добри идеи и да сътвори нещо съобразно своите условия. Готви детайли са :резервоар но без боен клапан или бутилка 88р ЦО2 цев. Кутията съдържа боен клапа, спусък и дотиквач и ударник. Как да ги съвместя е моя идея и 90% мое изпълнение.

П.п Не съм пропуснал това че и други хора правят пушки но те не пишат глупости и не лаят срещу луната.Темата я има благодарение на тях а не на тези които ТРУПАТ само участие " безмислени постове" Голяма част от тях вече не пишат.,,,,
 

gogan64

Потребител
Лелеее как е усрана темата за самоделките, и то основно от такива които не могат да направят разлика между метчик и свредло......................

Имах намерение да покажа едно зверче което направих тук в Чехия.............

Ама ще се въздържа!

Един по-здрав за любителите на клавиатурите!
Наздраве :cheers:
 

andro

Потребител
Гога ,форума не е любовен роман за четене .Ако наистина имаш нещо интересно за показване го направи от уважение към тия които не са успели да се изсерат в темата . :)
 

gogan64

Потребител
andro написа:
Гога ,форума не е любовен роман за четене .Ако наистина имаш нещо интересно за показване го направи от уважение към тия които не са успели да се изсерат в темата . :)

Благодаря ти че ми върна оптимизма ,и ще послушам съветът ти!
Нека първо се оправя със снимките,че още като се опитам да ги кача на лаптопа и нещо им се случва...............

Поздрави на всички ! :cheers: :cheers: :cheers:

А иначе за малкия бизнес в БГ мисля ,виж фотото..............
 

Attachments

  • 1363591673_demotiv_01.jpg
    1363591673_demotiv_01.jpg
    71 KB · Прегледи: 243

павле

Потребител
Хайде давай ги тези снимки че да върнем поне малко любимата тема в правилната посока . :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тъй като няма тема за самоделно Валтерче,ще пиша тук. ;)
Днес получих следните резултати след поредните "човъркания" (не че утре няма пак да я разглобя)
От 100 бара до към 68 бара направих 60 изстрела със скорости показани в таблицата.пускам снимка и на групите при прострелката и една мишена веднага след това :)
ПП Стреляно е с 0,51 в 4,5 кал. на 25
метра,в "двора" :D
 

Attachments

  • Редуктор Скандало1.xlsx
    11.1 KB · Прегледи: 80
  • IMG_0966.JPG
    IMG_0966.JPG
    339.3 KB · Прегледи: 199
  • IMG_0970.JPG
    IMG_0970.JPG
    515.4 KB · Прегледи: 213

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ники, признай си че с пирона си ги набучкал мишените от упор. :p
На мен и пирон да ми дадеш пак по-криво ще ги набода. Браво ! Не знам какво оригинално е останало от Валтера, но стреля зверски... :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Ники, признай си че с пирона си ги набучкал мишените от упор. :p
На мен и пирон да ми дадеш пак по-криво ще ги набода. Браво ! Не знам какво оригинално е останало от Валтера, но стреля зверски... :cheers:

Оги,"пирона" трябва да е стар поне 60 годишен,че и ръждив ;) :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
njatanasow написа:
CaMyPau написа:
Ники, признай си че с пирона си ги набучкал мишените от упор. :p
На мен и пирон да ми дадеш пак по-криво ще ги набода. Браво ! Не знам какво оригинално е останало от Валтера, но стреля зверски... :cheers:

Оги,"пирона" трябва да е стар поне 60 годишен,че и ръждив ;) :cheers:

:bravo: :bravo: :bravo:
Николай, ти ме успокои, значи просто ще чакам "пирона" ми да остарее и да ръждяса и може да почна да правя такива дупки като теб .
 

sts1969

Редовен Потребител
Ето моето пушле на базата на Кросман 2240 с 12г. СО2 бутилки. Всичко е правено с бормашина, шмиргел, пили за дърво и метал, шкурка... и много търпение и мерак. Модифицирал съм зареждащият механизъм за по-голям ход на чукчето и дотиквача пригоден за 2 уплътнения.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ето малко снимки и на моята "Марсианка" :)
Това е пушката на която "забравихме" да сложим ударна група.
Пускам и една мишена на 25 м с 1,17 JSB, 10 изстрела
Стреляно е при редуктурно налягане 105 бара и скорост 282м/с
 

Attachments

  • IMG_0979.JPG
    IMG_0979.JPG
    493.6 KB · Прегледи: 431
  • IMG_0980.JPG
    IMG_0980.JPG
    384.7 KB · Прегледи: 324
  • IMG_0981.JPG
    IMG_0981.JPG
    451.7 KB · Прегледи: 302
  • IMG_0982.JPG
    IMG_0982.JPG
    547.5 KB · Прегледи: 340
  • IMG_0984.JPG
    IMG_0984.JPG
    95.4 KB · Прегледи: 289
Нагоре