Русенска група - DANUBE POWER

pavkata_1234

Потребител
Абе що трябва да има поводи за черпене бе..... ;) .Аз оня ден "зацапах свещите".....ма още мога..... :cheers:

Я да отидем в петък в хоремака до старата поща....,че аз само тогава почивам...после яко бач!
 

Propar

Потребител
Динката ми вкара мухата , та да попитам и аз .
Някой знае ли къде в Русе се продават Опинели ???.


П.П. Г-н Романов , може и втора употреба :yes:.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Много отдавна имаше срещу гарата.Цените бяха двойни спрямо това ,което виждам в нета.
Иноксовата 7-ца,която имам не ми се продава.Ползвах я това лято и установих,че е оптималният вариант за евтин ловен нож.Даже бих и взел карбонов двойник.Ако се съберем повече,може да делим доставката на 2-3 ножлета.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Във Вертекс 12-ката е 26.50 http://gunshop.vertex-bg.net/product-1196.html ама не е ли много голямо това 12?
На мен 10 ми се струва по-оптимално. Все пак това е ножка.
Масово се ползват 6 и 8, като лек джобен формат. Тези размери се предлагат и във вариант с дръжка от маслиново дърво. За жалост обаче в листите на БГ търговци не съм ги срещал.
За в колата и раницата си има по-сериозни ножове.
Ето тук карбонка 10 см за скромната сума от 19.50 :
http://naslukabg.com/Pocket%20knife%20OPINEL%20CARBON
А ето тук фенове на марката с къстъм дръжки:
http://forum.neoczen.org/viewtopic.php?f=8&t=4780
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Повече от 9-ка няма смисъл.За по-голям heavy duty нож си има фултангове от съвсем различни стомани.
7-цата е компактна,но дръжката и е удобна и за сравнително голяма длан ,като моята.Инокса е някаква сандвик стомана,която се точи сравнително лесно до сериозна степен и държи до хрущял.За кост не става.5-6 гривякя +2фазана се обработват(само гърди) за минути без загуба на острота.Недостатък на иначе здравата букова дръжка е, че след измиване поема вода и няколко часа,докато изсъхне,ножчето се сгъва и разгъва трудно.Има начини да се импрегнира,но на мен не ми пречи.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Както каза, цяр за дръжката има и не е нито скъпо, ни трудоемко.
Просто я потапяш в едно канче с ленен безир или масло, поставено на котлона за половин час, при температура леко шушнене на маслото.
После забърсваш и чакане му е майката, докато полимеризира маслото.
Много обаче ми е грозна тая букова пръчка.
Ако ползваха азиатско червено дърво, или нещо по-така, пък дори и с дръжка от маслиново дърво да се предлагаше тука. Казват, че при него, този ефект с подуването на дървесината след намокряне не съществувал. Колко е вярно обаче ?!
 

Propar

Потребител
Днес го раздавах айляк . Разходих се по ловнорибарските магазинчета / без този срещу универмага :mad: , че много ''цакат с топла бира '' / .На всякъде където попитах за нож Опинел ме гледаха като извън земен ???. Дори и при Ердо / срещу кооп -пазара / нямаше . Девойчето каза че били свършели , а като я попитах знаели какво представлява самия нож , само вдигна рамене и блокаж ;). След нова година който желае можем да си поръчаме от Vertex.
Аз лично ще взема две 8ци инокс и карбон.
 

djboby

Потребител
Утре мисля да посетя личното си стелбище. Ако има желаещи могад да заповядат. Днес имаше черно-бели мишени там :quiet:
 

Fire Horse

Потребител
Честит имен ден на Стефан Романов-luft9waffe, Стефан Станчев-shooter и Таня Михнева-vita. Да сте живи и здрави, приятели! :cheers:
Ennio Morricone - Le vent, le cri

27 Декември - Стефановден
На този ден имен ден празнуват: Стефан, Стефана, Стефания, Стефи, Фани, Венцислав, Венцислава, Запрян, Стамен, Стамена, Станимир, Станимира, Стоил, Стоилка, Станка, Станчо, Стоян, Стоянка, Таня

Информация за Стефановден
Православната църква почита паметта на първия християнски мъченик – Св. Стефан.

Той е създател на първата християнска общност. Тъй като тя започнала да набира сила, юдеите завидели на Св. Стефан, обявили го за измамник и го пребили с камъни. Единствената, която се молела за него, била Св. Богородица.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Честит имен ден Приятели :cheers:
Музикалният поздрав на Fire Horse е много добър и се присъединявам към него.
 
Нагоре