Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 28 март 2009 г.

A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Две снимки от мен: проектът за грамота за състезанието (художественото оформление е на аkraba1), и новата индивидуална карта за отчитане на резултатите на участниците.


010086956-big.jpg


010086955-big.jpg
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Наградите са страхотни.
Грамотите също са много добри, но все пак добре би било номера на мястото да бъде отразен с голяма цифра да се вижда отдалеч (лично мнение).

Милене, само толкова ли мишени можем да съберем - 30бр.?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Всъщност, мишените, които предполагам, че ще съберем са около 20, от тях 15 са осигурени от членовете на организационния комитет. Освен това, мястото за разполагане на мишените, което сме определили, не позволява повече. Картата съм я направил с 30 мишени, с оглед на бъдещи състезания. За големината на надписа за мястото приемам забележката и съм коригирал файла.

Състезанието ще бъде в два етапа, квалификации и финал, като във финала участват първите 10 от квалификациите (по модел от националните срещи). Разликата е, че и в двата етапа ще се стреля по един път в мишена. Резултатите от двата етапа ще се събират. Участниците ще се разпределят по тройки чрез жребий. Всичките тройки ще започнат стрелбата едновременно, като заемат коридорите по реда на теглене на жребия. За целта ще определим по-късен начален час - например 12 часа, за да могат всички желаещи да пристигнат и да се запишат преди това. Разбира се, тези които дойдат към 10 часа, например, ще имат повече време за подготовка преди състезанието.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Преди няколко седмици бях почнал различни варианти за грамоти.
Сега мога да ви ги представя всички. В "зип" файла има папки с 11 вариянта има и папка каталог.
Папките с различните варианти садържат по 4 файла съответно -crd-9: eps: jpg: pdf. Така при необходимост може да се ползва съответният файл.
Тези проекти не са само за регионалното в София те могат да се ползват и при други срещи и прояви.
Затова ще ги пусна и във "полезни линкове"http://forum.airguns.bg/index.php?topic=22.15. Ще пусна и снимките там за да се ориентирате какво представляват.

Ето и "зипа"
http://www.airguns.bg/files/akraba/baft.rar
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Милене, пиши на мое име 8бр. мишени: 3бр - Ф40 и 5бр - Ф25.
Освен това ще гледам да мина и през Монтана и да взема от там 1 гамовска катеричка и (надявам се) още нещо (някого де :) ).

Също така мисля, че никой няма да възрази да съберем по 3-5лв от участници за да се закупи още някоя-друга мишена.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

akraba1
От всичките варианти най-много ми харесва този, който съм снимал по-горе.
Една правописна забележка: град се съкращава гр. а не г., така че най-добре да е написано изцяло (град София), или да пише само "София".

братушка
Напълно ще е достатъчно, ако донесеш само служебните (предполагам, че това са трите с отвор 40 мм.)
Така или иначе повече от 20 мишени няма къде да разположим (мястото е малко).
Срещата ще е без такса за участие и този път. В зависимост от посещаемостта й, ще помислим за такса за следващата среща.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

За това в "зип" файла има всички варианти на файлове :quiet:. За да може да се поправя и коригира според изискванията на даденото събитие или корекция на грамеатиката /като примера/ ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Колко съдии ще има, като бройка? Да и направим по една възпоменателна запалка от събитието. До колкото аз разбрах те няма да се състезават и няма да могат за се включат в борбата за призовете.
Поне ще им остане нещо за спомен /гарантирано/
www.bgteniski.com мислят за вас :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Съдията ще е само един. Въпросът е кой ще е той. Засега особен ентусиазъм в това отношение не виждам. Всеки си трае :mad:.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Не вярвам, че няма да се намери място за повече от 20 мишени. В крайна сметка могат да се сложат по 3-4 в коридор на различни дистанции.
Аз викам да се сложат всички налични за повече тръпка, по-голяма конкуренция.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

братушка написа:
Не вярвам, че няма да се намери място за повече от 20 мишени. В крайна сметка могат да се сложат по 3-4 в коридор на различни дистанции.
Аз викам да се сложат всички налични за повече тръпка, по-голяма конкуренция.

+1
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Вярвай ми, няма да се намери. Теренът не е равна поляна, а е в гора, и точно след линията, от която ще се стреля има дере, което допълнително затруднява задачата. Не съм сигурен, че ще може да се разположат дори 20 мишени. С fatalen едвам разместихме 10 коридора. Някои от коридорите са доста къси. Има множество храсти и клони, които ще трябва да се отстранят, за да се виждат мишените от позициите за стрелба. Задачата е доста трудоемка, а аз не знам колко човека ще дойдат в 7.30 сутринта, за да помагат за трасето. На предната регионална среща, макар че беше равно и почистено, четири-пет човека не успяхме да разположим навреме 16 мишени, и се наложи хората да чакат.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Ама до тогава има още 2 уикенда: слагаш по една мишена във всеки коридор на най-голямата дистанция и започвате яки :rambo: тренировки. Виж как коридорите сами ще се изчистят ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Аз също мисля, че мишените трябва да са колкото може повече, и ако терена беше друг, щяхме да използваме всичко, с което разполагаме. Дори и сега, ако има възможност в някой от коридорите да се разположат повече от две мишени, ще го направим, стига да има време, и мишени, разбира се.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

В Монтанската група повдигнахме въпроса, че някой трябва да се "грижи" и за оганя. Докато трае състезанието. Все пак и оганя или по-точно това което ще седи в/у оганя също е част от събитието.
:sos:
Та имам питане, някой знаели там при камината дали има скара?
Ако няма, някой може ли да вземе?
Някой може ли да вземе и брадва/и/ за дърва.
...И да купим малко пластмасови чинийки и чашки за еднократно ползване. Някое кило свински врат. И някоя бутилка червено...

Това :cheers:все пак ще придаде една допалнителна вкусна нотка към събитието ;)
След приключването можем да се почерпим /подкрепим/

Като гледам /чувствам/ болките в гърдите ми, май аз ще съм от тия покрай оганя.Въпреки, че ми минава за сега не мога да се напъна да си заредя пушката, боли :'(.
...Е има време до тогава.

Но да помислим и за приятното прекарване извън самото състезание!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град С

Вчера ходих да пострелям на мястото, където ще се проведе Регионалната среща. С оглед очертаващата се конкуренция, смятам, че съм натрениран достатъчно добре и ще съм фаворит :p. За доказателство, моля погледнете приложения фото материал. :rambo:
Малко след започване на тренировката:

010131358.jpg


010131375.jpg



След тренировката:


010131461.jpg


010131463.jpg


Както се вижда повечето цели са поразени. Втора фаза при повторно посещение и наличие на достатъчно боеприпаси.
Треперете всички :p :lol: :p :lol:

Има още малко растителност за отстрелване, но ми беше на 60+ метра и следващия път ще ги оправям от по-близо.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Ти, какво реши, да си спестиш носене на брадва и подхвана клоните със стрелба!? ;)
То за оганя ще трябва бая да се тренира :rambo: :rambo: :rambo:, че да се съберат достатачно подпалки :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

Още няколко такива стрелби, и там ще остане голо поле :).

Аз си мисля все пак, че предния път трябваше да видим и тази поляна, която е по-надолу, възможно е там условията за разполагане на трасе да са по-добри (с оглед изказаното от братушка желание за повече мишени, което напълно споделям). Тук ме притеснява твърде малкото пространство. Но това може да го направим и следващия път.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 8 февруари 2009 г.

akraba1 написа:
В Монтанската група повдигнахме въпроса, че някой трябва да се "грижи" и за оганя. Докато трае състезанието. Все пак и оганя или по-точно това което ще седи в/у оганя също е част от събитието.
:sos:
Та имам питане, някой знаели там при камината дали има скара?
Ако няма, някой може ли да вземе?
Някой може ли да вземе и брадва/и/ за дърва.
...И да купим малко пластмасови чинийки и чашки за еднократно ползване. Някое кило свински врат. И някоя бутилка червено...

Това :cheers:все пак ще придаде една допалнителна вкусна нотка към събитието ;)
След приключването можем да се почерпим /подкрепим/

Като гледам /чувствам/ болките в гърдите ми, май аз ще съм от тия покрай оганя.Въпреки, че ми минава за сега не мога да се напъна да си заредя пушката, боли :'(.
...Е има време до тогава.

Но да помислим и за приятното прекарване извън самото състезание!
Последния път когато бяхме там с Милен и Фатален имаше скара оставена отдолу под огнището :yes:
 
Нагоре