Регионална среща - ВАРНА - 31 Окт 2008

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Да с нашата група имаше още един апарат на Ангел.
Като дойдат снимките при мене ще ги кача там, дето качих моите и ще пиша тук.
А вие качете някъде тия на Петьо.
 

poacher

Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

Снимките на Ангел, ivodoc и rook съм ги качил на сървъра на форума.
Съвсем скоро cdman ще ги прехвърли в Галерията и ще пусне линк.
:cheers: :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

poacher взе ли допълнителните снимки от Ms.propar ? Не че са много важни, но е добре да ги има всичките. Като цяло трябва моите снимки да са около 950мб. Не съм правил никакви поправки. Освен, че съм изтрил няколко (5-6) снимки още докато бяха на фотото и изправих(завъртях) 2-3. Всеки да си ги прегледа и изтрие ненужните.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

яд ме е че не можах да се запозная и на живо с доста от вас... но карай... надявам се да стане по нататък... а за папараците... :cheers: ... добре са се справили...
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Вижте (трябва да се изтегли) и кажете какво смятате, че трябва да се промени по клипчето. Ще го пусна и в темата за Варненската група, затова не го теглета пак и от там. Гледайте за грешки по писаното и за кадри които мислите, че са излишни ;) . Това е силно кмпресирана версия и качеството не е розово ;) . Като почнах да рендирам, мястото което бях отделил(11гб) се запълни, а беше стигнало само до 5-тата минута. После вкарах малко компресия и малко намалих качеството, и стана само 27 ГБ. Ако няма да има промени, ще го намачкам до към 4,5гб и така ще го раздавам ;) .
Издирвам някой, който да посреща, като дядо Коста (3-тата песен в клипчето), за да му отида на гости ;) . Само ще натъртя на най-съществената част - "...пет телета, пет прасета и пет биволета..." ;) .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Руки, хареса ми.
Само дето късичко ми се видя.
Искам още.
За пореден път се доказваш.
Браво.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Не е кратичко ;) . Цялото е 23 мин. Гледах на SEABOY (засега по-добър от него няма, щом става дума за видео) втората регионална и четвъртата национална, и са по 30 мин. Но на националната са повече хора и освен това той снима, а не като мен да оставя камерта сама да снима(аз наблягам на забавата, а не на снимането :) ). На регионалната клипчето 23-24 мин. са от срещата, а 6-7 мин. са обяснения за оцеляване при екстремни условия (или нещо такова беше). Като цяло имам заснет материал, около 2 часа. В клипчето съм сложил само кадри от съботния ден.
Най-важната причина е, че нямам място за по-голямо. Диска (30гб, но реално 27гб) на който в момента е тази версия на клипа(27гб), няма никакво място (почти). Другия диск е на ФАТ32 и не иска файлове по-големи от 4 гб мисля че бяха, но на него няма място и за 1 минутка клипче.
Мога да ти препоръчам да го лгедаш много пъти, докато ти омръзне и тогава вече ще ти се вижда много дълго. ;)
Те нека да са кратки клипчетата, а пък да са по-чести. ;)
Ти остави другото, ами имам материал, който чака и той обработка (последната национална). Надявам се някой ден и него да го почна(до следващата национална трябва да е готов), но ми трябва място и то при сегашните ми възможности, пак ще е масимум 23 минути.
Някой,ако иска суров материал от регионалната, за да сътвори той нещо (вероятно ще е много по-добро), да казва. На едно ДВД ще се събере (като махна малко излишни клипчета).
Хайде и останалите да казват, какви забележки имат. Вече Ачо каза, че има желанието музиката да е друга и ако се съберат повечко такива, и се разберат каква да е точно тази друга музика, ще го направя и в друг вариант. Но да ви призная, аз слушам предимно такава музика. 90% от песните ми са БГ, а от тях 80% народна.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Нищо проотив народната музика.
Само да не е чалга.
А за това че е късо, имам предвид, че на мен късо ми се видя, а не че в действителност е късо.
Просто ми се искаше да не свършва. :bravo: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Браво RooK-и, много хубаво е станало клипчето.Още веднъж си спомних и преживях разкошните моменти от срещата.Евала за положеният труд и творческа мисъл. :cheers: :bravo:
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

@rook
Браво много хубаво е станало клипчето :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Браво Rook за клипчето, ама тая музика много кахърна бе! :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Хайде станахте 2-ма ;) . Търсят се още 2-ма които да споделят вашето мнение. Разбирате се какви песни да бъдат (трябва да ми ги предоставите, че аз чалга нямам, но вероятно няма да имам и тези които искате). Общия сбор като времетраене трябва да е 23 минути най-малко. Ще изчакам до края на седмицата (до неделята) и понеделника го прая варианта с другата музика. После всеки сам ще си избира кой вариант да е. От сега казвам, че ще го оставя както си е сега формата. Имам предвид, че ще си е разширение .AVI и кодек XviD. Повечето ДВД плеари се справят с тази задача. Има смисъл да го правя в ДВД формат, ако го направя от 27гб на 2ГБ и да добавя снимките на ДВД диска. Аз обаче предпочитам да са 2 диска (един с филмчето и един със снимките от всичките фотографи), но качеството да е сравнително добро. Не знам какво влияние ще окаже компресията, ако стане 2 гб. Все пак всеки ще може да си докомпресира, ако сика от 4,5 гб на по-малко.
Хайде, казвате други забележки, освен хубавата музика ;) . Няма да се сърдя или нещо друго, ако си кажете какво не му харесвате. Само да е по-скоро, че да не се провлачи работата, като родопска песен. :D

П.П. MAD MAX надявам се да съм те разбрал правилно относно музиката. "Кахър" - грижа, проблем.
 

shooter

Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

Филмчето е добро

музиката не е дразнеща
тя е в стила трапезна българска музика ;)
като седнат юнаци да пият руйно вино Айрън мейдън ли да слушат ? ???
слушат се тежки български песни, а накрая хора и ръченици и стрелба разбира се!/ щях да пропусна/ ^-^

стига с тая американизация :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

War for terithory (Sepultura) е доста подходяща песен за сцените с повечко стрелба :rambo: Ама не всеки харесва толкова хард.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

филмчето мн ми хареса,музиката също,ама не се връзва.варненска среща,демек 99%бяхме от североизтока пък музиката по диагонала-македонска.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Браво rook! Много добре си го направил! Още малко и ще заместиш SEABOY ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Rook без да искам да те засегна и на мен ми е малко " кахърна "музиката , но клипа е повече от супер :yahoo:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Добре си е музиката, за пийване и мохабет.
За маса демек.
Ако се сложи хард , ще стане агресивно, а не за това се събираме, нали.
И това си е народна музика и си е весела.
Не е някоя мазна чалголиготия.
За кахърна , трябва да е тъжна, провлачена, а тя не е такава.
Тази много подхожда на ситуацията.
А имаше и хоро.
На мен този вариант ми допада .
Мисля Руук добре е преценил ситуацията и попадението с музиката е в десятката.
 
Нагоре