Регионална среща - ВАРНА - 31 Окт 2008

A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Утре ще се опитам да го издокарам клипа на едно ДВД и... раздавам. Тримата мускетари + Dejmos да се разберат за песните и правя другия вариант. Ако някой също сметне че само музиката не му допада да се включва в групата. Вече казах, но пак ще повторя, че песните които желаете да бъдат включени трябва да ми бъдат предоставени или поне да ми дадете линкове към тях от където да ги изтегля (да не е нужна регистрация или други сложнотии). Не забравяйте, че минума времетраене е 23 мин., а срока е до тази неделя (16.11.2008г.). Може също да си изберете, коя песен, след коя да следва.

Akela1 няколко поста преди твоя съм написал, че няма да се сърдя (засягам). Който има да казва нещо да казва, че времето свърши. ;)

Аз нямам нищо против рока или метала, но просто не мога да ги слушам как се дерат гърлата и пищят като ощипани моми, разните му там американски "певци". :D Иначе музиката си ми харесва(особено соло изпълненията на ел. китара) на тези стилове, но... има едни хора които развалят всичко. Аз и затова другия стил който слушам е ел. музика. Пеенето е сведено до минимум, че дори липсва. Да не се засяга никой ;) . Всеки си има свои вкусове и предпочитания.

Радвам се, че ви е хареса клипа, но следващия път дано да има и някой друг да снима, че да направя PIP клипче. Аз мисля и сега да направя отделно такова, но няма да е реално и ще се виждат разминаванията в звука и картината (едната картина).
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

На мен тоя вариант ми харесва , макар да не ми е проблем да му махна звука и да си сложа какъвто си искам.
Зная обаче, че моментите в които звука е заглушен умишлено за да се чува оригиналния, вече няма да съществуват .
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

rook написа:
Тримата мускетари + Dejmos да ....
Ахахах, как само прозвуча :D
Ще видя какво мога да изровя, ще се опитам да е инструментал, да не е толкова...
Пък ти си реши дали изибщо да ползваш нещо от това, което ще ти пратя.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Да ви попитам, при вас на клипа появява ли се едно дърво от нищото (около 1 мин и 30 сек след началото) за около 1 секунда и после пак изчезва в нищото?
Аз няма да избирам и да решавам какво да ползвам. Аз съм си реши и избрал вече ;) . Кажи какви са песните (имена и групи/певци) и останали, които искат различна музика, я харесат, то слагам тази която ти си ми дал. Не съм я изтеглил още, но мога да го направя по всяко време. Ачо, Макс, Свет заедно с теб тряба да ми кажете песните (ест. може и още някой, който се обади).
Файла ще е голям около 1,5 гб. Ще има място да сложа и снимките, но имам моите и на ivodoc. Имам и частични на другия човек от русе (мисля, че споменахте Ангел се казвал) и на BADBOY, но искам всички. Някой има ли ги всички снимки на Ангел (дано да не бъркам името)? Някъде качени в архив?
Петьо запиши твоите снимки на един диск и ако ще идваш в неделя, да го донесеш или да го дадеш на Макс (ако няма да хоиде на гости).
honest има няколко снимки, но ми е прекалено близко и с него се виждаме много рядко. Пробвахме рез скайп да ми ги прати, но голяма мъка. Каза, че някой ден ще дойде да ми ги донесе(вероятно няма да е този месец :) ).
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

rook написа:
honest има няколко снимки, но ми е прекалено близко и с него се виждаме много рядко. Пробвахме рез скайп да ми ги прати, но голяма мъка. Каза, че някой ден ще дойде да ми ги донесе(вероятно няма да е този месец :) ).

Петре..... заради това което каза, другата седмица като почивам понеделник или вторник ще ти се натреса.....(хем да тестваме онова, за което говорихме :D)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Руки --ето някой мои предложения за песни. За клипчето на котето с пианото се шегувам, разбира се ,а за останалите ,ако ти хареса нещо ползвай. :bravo: ^-^ :yahoo:


http://www.youtube.com/watch?v=mZimZYTwuDk


http://www.youtube.com/watch?v=w3JVEbtwJDQ


http://www.youtube.com/watch?v=y41DykcpgRg


http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM


http://www.youtube.com/watch?v=3YbO9hGd2g0


http://www.vbox7.com/play:46d99aeb
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

И при мен се появява дървото :)
То е хубаво дърво, ама така за момент наистина е малко странно.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Аз ли не обяснявам добре или... да? Разбирате се -> намирате песните -> давате ми ги. Аз не избирам и не харесвам.
Dejmos е не ти ли направи впечатление на теб? А на останалите? След няколко часа игра да компресирам вече направения клип, се оказа, че не става. После го направих наново (имам предвид, че наново го рендирах) и чак след това забелязах този проблем. И хайде всичко пак. Дори и в момента се прави ;) . Вече е готово един път(след поправката с дървото), но видях, че бит рейта на звука е много голям и реших да го намаля. Ще видя каква ще е разликата и единият от двата варианта ще е за разпространение. Като гледам досега е на 60% и по моите изчисления пак ще е 1500 мб. Пак ще попитам за снимките , има ли от къде да ги дръпна? На ivodoc ги имам (както казах), honest каза, че ще идва да ми носи едно печено прасенце и тогава ще ми донесе и неговите снимки ;) .
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Това с прасенцето ми харесва.
А къде ще го носи и кога?
Да не би да е последната събота и неделя на този месец?
На Петьо на апарата би трябвало да има доста снимки.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Какво да ми направи впечатление?
Дървото? Забелязах го, разбира се, ама не го приех за такъв проблем, че да вдигам аларма. Още повече наистина ми харесва, даже не се сещам с кого си говорихме, че една добра снимка на това дърво ще е хубав фон за десктопа.

А за музиката... здраве да е, каквато сложиш. Имам представа каква играчка е, да не ти отваряме още работа.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

rook написа:
..., honest каза, че ще идва да ми носи едно печено прасенце и тогава ще ми донесе и неговите снимки ;) .

Пешо, като ме почерпиш с вино като на ivodoc, веднага идвам с прасенцето ;)

Dejmos написа:
Какво да ми направи впечатление?
Дървото? Забелязах го, разбира се, ама не го приех за такъв проблем, че да вдигам аларма. Още повече наистина ми харесва, даже не се сещам с кого си говорихме, че една добра снимка на това дърво ще е хубав фон за десктопа.

С мен беше, когато говорихме, че дървото е идеално за десктопа и си е така де :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

h0n3s7 написа:
rook написа:
..., honest каза, че ще идва да ми носи едно печено прасенце и тогава ще ми донесе и неговите снимки  ;) .

Пешо, като ме почерпиш с вино като на ivodoc, веднага идвам с прасенцето  ;)

ivodoc написа:
Това с прасенцето ми харесва.
А къде ще го носи и кога?
Да не би да е последната събота и неделя на този месец?

ivodoc идвай докато не се е отказал honest, само донеси от "онова" вино. Среща на двама при мен  ;) . hanest само уточни колко кг. е прасенцето, че да знае ivodoc колко вино да донесе.  :lol:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

28, 29 и 30 сме ви на гости, точка.
Гледайте да не изядете прасето, точка.
Вино ще донесем, точка.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Новите врсии на клипа (без дървото и 2 варианта). Срока за предложения изтече и само Dejmos ми предостави песни (за което му блаогдаря), и ги направих с тях. В архива бяха 8 песни, но имаше 2 пъти по 2 еднакви и реално бяха 6. От тях използвах 5 - 4 на Сепултура и 1 на Рамщайн.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Регионална среща - ВАРНА

Малииииииии, кой знае какъв джангър е станало? :yahoo: :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

Аааа, страхотно се е получило. Нямах предвид метал през целото време (всъщност, още съм в началото), но много ми хареса как веднага след "speeks to the war" започва стрелбата, a като спре втората стрелба, песента продължава с "war for terttitory..."

П.П. Има ли разлика в рендването спрямо първия клип? Първия го гледах гладко, този ми сече на същия плейър. На друг нямам проблем...
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща - ВАРНА

То рендването на оригинала не можеш го разбра, защото е прекомпресирано. Да с друга програмка е направен метъл версията, но не ми хареса, че програмата си прави каквото иска (аз и задавам кой клип искам да обработи и колко да е голям новия клип, а тя сама си избира останалите настройки). Намалила е размери, а качеството и то се е влошило доста. Затова за оригинала използвах пак старата си програмка (много добра и изпитана от мен). За кой първия говориш? За първия където имаше грешка и се появяваше дървото? И него със старата и изпитана програмка го правих, но вече може и да има разлики при гледането на новите със стария, защото още при рендирането с вегаса използвам друг кодек. Ако имаш проблеми и с двата сегашни ще видя какво мога да направя, но ако проблема ти е само с метъл версията, ще почакаш за оригинала и дано там да ти върви по-добре. Не би трябвало да ти сече, но не знам какви кодеци е използвала програмата(тази която прави метъл варианта) - нито за аудиото, нито за видеото. За другата програма(която прекомпресира оригинала) държа всичко под контрол. На мен никой клип не ми засича. А машинката ми е доста старичка - сел. 1,7гхз, рам 512 мб (които биват заети веднагла сед стартирането на уинбоза), видео radeon 9700 Про. Плеара с който ги гледам е GOM.

Допълнение: Време е да си изберете един от трите варианта на клипа, а може и два, или пък и трите. Големината на един клип е около 1500кв. Вероятността да дойда на предстоящото събиране е малка. Също е малка вероятността да отида на неделната сбирка, но ще накарам(помоля) някой от групата, да мине през село, да вземе диска(дисковете), за да ви ги донесе на Бункера. В зависимост от предпочитанията ще гледам да комбинирам така дисковете, че да записвам колкото се може по-малко. Ако например русенци желаят само 1 вариант на клипа, ще допълния диска със снимки, ако един иска един вариант, друг втори и трети, то трите варианта ще ги запиша на единия диск, без снимки (то вие снимките ги имате). От групата на Казлодуй някой иска ли клипа и/или снимките? Ще помоля и варненци+Ив да кажат своите прдпочитания, за да видя колко и какво да записвам. st_beer ти? Казвайте както кой/кои варианти на клипа искате(единия си е оригинала, другия е метъл, а третия е електронна с доста остарели песни) и кои снимки (снимки имам от 2-та русенски апарата, на BADBOY и моя, като от единия русенски и на Петьо имам само от съботния ден снимки).
honest какво стана с идването? Не го ли опече вече това прасенце? Да се разберем поне как да ги тръпна от теб.
 

poacher

Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

:rambo: :rambo: :rambo: Т'ва с метала кърти здраво :mad:
Като малка частна армия сме.. русенски и варненски отряди за бързо реагиране :lol:
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: Регионална среща - ВАРНА

@rook
Аз ако реша нещо ще ми трябва в суров вид. Ще те свържа с хлапето. Иначе съм си г дръпнал на компа и ги имам което ме устройва за момента. Не държа толкова на качеството за мен е важен спомена ;) ;) ;).
 
Нагоре