РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Един лек риболов.
 

Attachments

  • DSC_1331.JPG
    DSC_1331.JPG
    228.1 KB · Прегледи: 56
  • DSC_1332.JPG
    DSC_1332.JPG
    210.9 KB · Прегледи: 56
  • DSC_1333.JPG
    DSC_1333.JPG
    193.5 KB · Прегледи: 55
  • DSC_1334.JPG
    DSC_1334.JPG
    255.2 KB · Прегледи: 56
  • DSC_1335.JPG
    DSC_1335.JPG
    339.7 KB · Прегледи: 57
  • DSC_1336.JPG
    DSC_1336.JPG
    403 KB · Прегледи: 56
  • DSC_1340.JPG
    DSC_1340.JPG
    222.5 KB · Прегледи: 56
  • DSC_1341.JPG
    DSC_1341.JPG
    304.6 KB · Прегледи: 57

qtex

Потребител
qU42PLK.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Да живнем малко темата за рибарите. Това е резултата от днес на малко Шарково. Страхотен ден и време.Рибата също беше в настроение да се храни.
 

staif

Редовен Потребител
браво,признал съм те ,ама как се чистят тея костури само-голям зор ми е:(
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз ги дера костурите. Не казвам ,че е лесно, но предпочитам да чистя риба, която се дере пред другата с люспи.
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес беше много ползотворен почивен ден. Направих един риболов с една добра щучка,която съм запазил жива и ако издържи до утре съм и замислил да я пусна в един водоем в който има много храна за нея да стане трофейна ако оцелее от бракониерски набези с мрежи и тоци.Освен риболова напълних и една хубава торба с гъби кладници.

Ето я и красавицата колко е жизнена и нервна:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Щуката ще оцелее само че покрй легена с капак или нещо друго и сложи отгоре тежест.
На мен щука в тоя калибър ми хвърли капака на 90 литров аквариум върху който бях сложил 5 кила гира и рибата падна зад шкафа...не оцеля :D
 

staif

Редовен Потребител
нямаш си на идея какъв звяр е това чудо..бяхме хванали няколко и ги оставихме в живарника на собственика на язовира- беше от телена мрежа метър на 2. по късно като ги вадехме с кепа едната захапа мрежата и започна да си тръска главата наляво-надясно като куче ..после главата и стана на трофей :D
и една стара снимка от мен
 

Attachments

  • Picture 1127.jpg
    Picture 1127.jpg
    427.3 KB · Прегледи: 61

st_beer

Редовен Потребител
Е на една такава глава искам да хвана за трофей да си закача.:bravo::bravo:
Иначе ги знам какви са кучета. Колко пъти ми се случвало като скочи нагоре и захапе някой папур гада мръсен и се държи там не пуска.
Късал съм такъма и продължава да си виси на папура някоя друга минута и като усети свободата се пуска и айдееее по живо по здраво.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Баща ми го захапа една пред мен. От страни в зеленилото се наведе да си изплакне ръцете и както ги плакнеше щуката го атакува. Мина със раздрано кървящо кутре...

Sent from my A850S using Tapatalk
 

dberov

Редовен Потребител
От как се помня ходя за риба и стрелям, Баща ми беше инструктор и изпитващ по ловна и спортна стрелба, също бе в изпитващата комисия за даване на капитанско право, имаше моторна яхта 9 метра и две лодки по 5м. С времето аз пък напълних един гараж с всичко каквото може да си представи човек свързано с рибарлъка. Много съм ходил, предимно на палатка по язовири и съм стоял някога по един месец а най ми беше кеф да ловя хищник, сом, бяла риба, щука, кустур, сафрид, чернокоп.....но преди няколко години се поболях и вече го давам по леко.
Хайде да не спамя темата и от мен една снимка правена преди 28 години, млад и зелен.

Хвърляне на серкме.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес направихме един хубав ,но доста слаб риболов на яз.Малко Шарково с каяците. Язовира беше спаднал с близо 1,5 м сравнено с предишния ни излет и докато бяхме там видимо на кулата се виждаше как спада. За няколко часа падна с поне 20 см според нивомерите на кулата.
Риби на сонара се виждаха много,но нямаха голямо желание за хранене. Ловихме на силиконови примамки както и на жива рибка.
На силконите имах голяма успеваемост на Fiiish Black Minnow 7 см 6 гр. цвят Kaki. Налитаха го здраво докато не му изядоха опашката.После минах на един друг 7,5 см с 4 гр ,който ми го подари един приятел не му зная марката.Също беше доста резултатен докато го опасат и него.
Прилича на тези:
http://www.ebay.com/itm/Worm-Soft-L...hash=item46426ad882:m:mJSnloIPvWQkkqzYvPgBnfA
Пробвах и на awaruna,но него за голяма моя изненада не го пожела. Имах само едно две вяли почуквания. Всичко на всичко до обяд вече не буташе нищичко и на сонара също изчезнаха рибите или ако ги имаше то не пипваха никаква примамка ни жива ни изкуствена. Събрах си такъмите и газ към къщи.
Това е всичко на всичко резултата до към 13.30 часа.
 

staif

Редовен Потребител
голям мерак имам да хвана нещо с тея силиконки..хиляди пъти съм замятал-но никаква успеваемост ,а ври от костури в язовира..на жива рибка няма проблем ,но силикона не го ще и това си е..
 

st_beer

Редовен Потребител
голям мерак имам да хвана нещо с тея силиконки..хиляди пъти съм замятал-но никаква успеваемост ,а ври от костури в язовира..на жива рибка няма проблем ,но силикона не го ще и това си е..
Вземи си някой хубав силикон не повече от 5-7-10 см за костурите и не слагай тежка глава максимум 6-7 гр.
Потърси и си купи awaruna 2.5 инча (6.35 см) с цвят 401,403,407423,430 (от табличката на сайта) Това са проверени цветове които ловят с голям успех.
http://shop.fishing-tackle.bg/awaruna.html
Другия много добър и перфектен бияч ,но малко скъп е това:
http://fishingzone.bg/product/661/fiiish-black-minnow-combo-1-7-cm-6g.html
Въдицата трябва да е с много добър чувствителен връх за да усещаш кога бутат и налапват силикона.
На мен също ми беше доста труден тоя риболов в началото ,но практиката те учи.
П.П
Разбрах марката на силикона с който лових вчера за пръв път и даде прекрасни резултати. Препоръчвам ти го и него.
Силикона е Crazy Fisch Vibro Worm 7,5 с аромат на калмар цвят 30.
http://shop.fishing-tackle.bg/vibro-worm.html
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
Малко скумриики, за съжаление нямаше нищо по-едро
 

Attachments

  • image-08992c0207ecf9e0c666c8f5683b0a9cf2456c7de0fa9ab5312b8801e34dc203-V.jpg
    image-08992c0207ecf9e0c666c8f5683b0a9cf2456c7de0fa9ab5312b8801e34dc203-V.jpg
    228.5 KB · Прегледи: 51
Нагоре