РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

staif

Редовен Потребител
Олее :eek: .. браво колега :bravo: къде е това..да не е от някой развъдник ;)
 

Termina4

Потребител
Това е платен рибарник до село Столетово mного близо до град Карлово-начесох си крастата и открихме сезона
Лятото сме на язовир Пясъчник за трофеи :-[
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Termina4 написа:
Това е платен рибарник до село Столетово mного близо до град Карлово-начесох си крастата и открихме сезона
Лятото сме на язовир Пясъчник за трофеи :-[
Ще чакам покана
 

Termina4

Потребител
scandalo написа:
Termina4 написа:
Това е платен рибарник до село Столетово mного близо до град Карлово-начесох си крастата и открихме сезона
Лятото сме на язовир Пясъчник за трофеи :-[
Ще чакам покана
:cheers: още малко да отминат дъждовете и ще изядем едно агне (Митко задължително да дойде) ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес хванах първата си риба със скакалеца. Просто е неописуем кефа от такъв изстрел,който никога не се забравя.



Ако мнението ми се счита за нарушаване на правилата на форума то нека бъде изтрито от модератор.
 

barbaron

Редовен Потребител
За мен няма нарушение, ама "скакалеца" ми е малко непозната технология... Ако е много модераторско - може ли на лични 2 реда, че да не се излагам пред колегите?
 

Вячеслав

Потребител
В превод крикет или\ Cricket\, означава скакалец незнам на какъв език..В подписа му е . ;) :) Всъщност не го знаех, но предположих и го намерих в чичо Гугъл.Иначе на английски е
grasshopper. https://www.google.bg/search?q=Cricket&rlz=1C1AVSC_enBG517BG517&espv=2&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0j9FU_-uFc3KkwWm9YDAAg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=935#q=cricket%20insect&revid=961380142&tbm=isch&imgdii=_ Всъщност като го потърсих се оказа, че емалък щурец.
 

st_beer

Редовен Потребител
barbaron написа:
За мен няма нарушение, ама "скакалеца" ми е малко непозната технология... Ако е много модераторско - може ли на лични 2 реда, че да не се излагам пред колегите?
Колегите са отговорили на въпроса ти. По принцип Cricket е щурец (скакалец) и аз не знам на какъв език е в превод. Голям хищник е излезе ли извън контрол и отваря дупки в главите на рибите.:lol: :lol:Стрелях си по водата да видя как и накъде ми бие пушката на различни дистанции и тази риба попадна на случаен изстрел,който я пернал ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
http://iara.government.bg/wp-content/uploads/2014/04/RD09-223_10.04.2014.pdf
От понеделник влиза забраната!
Има обаче, доста места разрешени за риболов(списъка може да видите в заповедта за въвеждане на забраната на линка горе) и през този период, но въпреки това, нека се включим активно в спазването на забраната и опазването на рибите.
ПП. Миналата събота "гърмях" по едни "парашутисти" на р. Чая. Нагли, тъпи и упорити бракониери - идват и си меткат нахално мрежите направо до теб...
 

ivofox

Редовен Потребител
Здравейте колеги,направих един двудневен риболов на руенското езеро.Първият ден улових 8-шарана,като 2-та бяха по 6-кг,а другите между 2и 3 кг.На другия ден улових само един 4-кг шаран,дъжд ме валя,слънце ме пека,вятър ме духа.И на най големия дъжд ми удари та се намокрих до кости :)



033098659.jpg


033098658.jpg


033098653.jpg


033098652.jpg


033098649.jpg


033098655.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес като един примерен гражданин станах сутринта отидох и си пуснах гласа. После натоварих багажа и отидох да открия риболовния сезон след забраната.
За съжаление не даваше много нито беше някоя качествена едра рибата,но важното е ,че се записах. Може би неуспеха се дължеше на вчерашните трусове може и на нещо друго. Това не може да се предвиди в риболова. Ден с ден не си приличат. Ето го и скромния резултат.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Браво на колегата st_beer за приличния улов за откриването на риболова :cheers: аз миналата година на откриването успях да се запиша само с две червеноперки и един морунаж.Иначе тази година за откриването решихме в последния момент че този път ще откриваме в Гърция.За мое учудване и на другите рибари които бяха там земетресението повлия изключително благоприятно на рибите,преди да тръсне имахме едва няколко уловени риби за 2-3 часа риболов,но след труса риболова потръгна и най-хубавото е че тръгнаха риби които са голяма рядкост.Обичаините видове които по принцип ловим там този път бяха в намален състав.Иначе ако мога да опиша с няколко думи морския риболов в Гърция бих казал че е неповторимо и няма нищо общо с сладководния риболов и удоволствието да се бориш с силни риби е огромно. ^-^
Иначе това е улова за общо 5-6 часа риболов от който тези по големите са редкия вид за които споменах. :yahoo: :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0735.jpg
    IMAG0735.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 50
  • IMAG0739.jpg
    IMAG0739.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 53

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като тази на дланта на Милко днес ги лових и аз, но с камерата на таблета.
Обикаляха около нас на 15м от брега, нямаше вълни по-големи от 5см поне до обяд та фото лова също вървеше. Бая се улисах, ама чак сега го усещам- червен съм като фен на Ферари. ;)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не е тайна къде бяхте да не се окаже че сме били на едно и също място.Аз бях в Кетамоти.Иначе и аз улисан в риболова и аз съм зачервен доста сега се чудя накъде да се завъртя.Иначе тези риби им казват Мормури поне така ги наричат гърците.:)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Нагоре