РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

pushka1

Потребител
Някой ползвал ли е такава раница за пушка и дали ще е добра? Доста тънки ми се виждат стените и не знам дали при носене самото обтягане на презрамките дали няма да навредят на цевта.

 

sts1969

Редовен Потребител
Някой ползвал ли е такава раница за пушка и дали ще е добра? Доста тънки ми се виждат стените и не знам дали при носене самото обтягане на презрамките дали няма да навредят на цевта.

С годините се убедих че по-надеждно от куфара за сега няма. Щом се огъва, значи оказва натиск на пушката, даже купих куфар на новата си пушка още преди да я получа...че нейният оригинален калъф не ми вдъхва доверие.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Някой ползвал ли е такава раница за пушка и дали ще е добра? Доста тънки ми се виждат стените и не знам дали при носене самото обтягане на презрамките дали няма да навредят на цевта.

Имам такъв калъф. Общо взето става, но не и за 80 лева. Аз моя го купих за 35-40 кинта. Не са му тънки стените, има някакъФ дунапрен вътре. Моя го търкалям няколко години вече. Закъса се отгоре, но не му пречи. Мога да кажа, че е здрав и издръжлив. Моят се вози само на колело. Много са му недообмислени презрамките, не виси като раница. За на гръб не е много удобен, но ако ще се вози в кола става.
Куфара си е куфар - по- сигурно е и по- здраво.
 

pushka1

Потребител
Ами на мен точно за колело ми трябва. Та, за това се спрях на такъв, но все още се чудя. Имаш ли спомен от къде си го купувал? Иначе куфар имам, но на колело с него си е малко сложно, ако трябва да се кара с по-висока скорост и да се маневрира бързо... Иначе и на мен не ми се дават 80лв, но п-=о-евтин не намирам, с презрамки като раница, де.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ами на мен точно за колело ми трябва. Та, за това се спрях на такъв, но все още се чудя. Имаш ли спомен от къде си го купувал? Иначе куфар имам, но на колело с него си е малко сложно, ако трябва да се кара с по-висока скорост и да се маневрира бързо... Иначе и на мен не ми се дават 80лв, но п-=о-евтин не намирам, с презрамки като раница, де.
От Алиекспресс, но отдавна преди 6, може би 7 години. Аз съм големичък - 187 см и 112 кила, калъфа ми е леко тесен. Ако си по- малък от мен може и да ти е по- удобен. Трябва да се кара с изправен гръб и се свиква, зависи колко далече ще я возиш пушката.
ако трябва да се кара с по-висока скорост и да се маневрира бързо...
Това някак си ми е странно, единственият въриант е да те гони някой или нещо. Аз като возя пушка и оптика за 2000 лв не си давам много зор с колелото щото падането е скъпо :cheers:
Верно, като возя Хатсан-а не го мисля особенно, но и тогава едно падане с нещо твърдо на гърба може да е за инвазивната ортопедия.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами на мен точно за колело ми трябва. Та, за това се спрях на такъв, но все още се чудя. Имаш ли спомен от къде си го купувал? Иначе куфар имам, но на колело с него си е малко сложно, ако трябва да се кара с по-висока скорост и да се маневрира бързо... Иначе и на мен не ми се дават 80лв, но п-=о-евтин не намирам, с презрамки като раница, де.
И какъв е проблема да си вземеш евтин калъф, какъвто те устройва и кварталната шивачка да ти пришие презрамки!? Хем калъфа ще стане така, че на теб да ти е удобен!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен, пушка с оптика, калъф и колело не е добра комбинация.
Всичко зависи от калъфа Ники. Аз ползвам такъв и съм много доволен, запознах се производителя лично и ги прави за военни снайперисти които закачат калъфа зад тях и докато лазят го теглят по чукарите.
 

sts1969

Редовен Потребител
Всичко зависи от калъфа Ники. Аз ползвам такъв и съм много доволен, запознах се производителя лично и ги прави за военни снайперисти които закачат калъфа зад тях и докато лазят го теглят по чукарите.
Верно че много зависи от материалите за мекият калъф, но няма много общо м/у военен снайпер, и нашите въздушни пушки. Първите които ще дадът фира са настройката на оптиката, освободената цев и паралаксното колело.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Верно че много зависи от материалите за мекият калъф, но няма много общо м/у военен снайпер, и нашите въздушни пушки. Първите които ще дадът фира са настройката на оптиката, освободената цев и паралаксното колело.
от 2019 го ползвам и нямам нито един клик загубена прострелка, а не е да не съм го разнасял по трасета и в колата и отзад в буса. Куфар ползвам единствено в самолета и то със свалена оптика.
 

sts1969

Редовен Потребител
Виж сега, тук не говорим за разнасяне в бус, и по трасета. Човека иска да го метне на гръб като раница, и да кара колело.??? Няма как да ме убедиш че в мек калъф нищо няма да мръдне. Щом се огъва, значи пренася напрежение на съдържанието вътре.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Хич не искам и да те убеждавам, за мен си знам 100% че няма да стане нищо.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Напротив Светльо.
Огъва се само плата, подплънката. Как мек материал ще пренесе напрежение на твърд? Оборудването(пушката) се обездвижва вътре с наколко ремъка на определени места и само си виси вътре. Окачен и на рамената и сложен отзад, единствено неудобство може да предизвика на носещия го, ако не е пристегнат добре и го удря по гърба. Все едно си си преметнал пушката с ремък на гърба, като биатлонист примерно.
Возили сме по 14-15 калъфа в джипа, кой прав, кой легнал, един връз друг, лек оффроуд до хотела, на заранта пак обратно на трасето. Всеки си взима неговата и пак си пуца без проблем......
 

sts1969

Редовен Потребител
Добре де, щом настройките не помръдват нито с клик, тогава премахнете прострелката преди всяко състезание, тя не ви е нужна. ;)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Добре де, щом настройките не помръдват нито с клик, тогава премахнете прострелката преди всяко състезание, тя не ви е нужна. ;)
Дребно заяждане.... Не виждам какво общо има по темата? Ама явно е кофти някой да има друго мнение, не го вземай под внимание нека човека си кара колелото с куфара на рамката.
 
Нагоре