Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

didarai

Редовен Потребител
Звъни на ВИП магазините.Мисля те бяха официалният вносител на ГАМО.Аз от тях взех маншети и уплътнение за цевта."О" пръстен нямаха и го взех стандартен от КМФ (или нещо подобно за уплътнения беше) . Ако не намериш уплътнение за цевта , обърни старото и ако трябва подложи нещо тънко под него да се подава някоя десета над затвора.
 
A

Anonymous

Гост
mitaka101 написа:
Имаш технчески проблем с пушката - отвори я, виж какъв е и го отстрани. Ще събереш групата пет пъти.

Разбирам обаче, че разглобяването не може да се случи без стенд, който да натегне пружината и да извадя щифта???

Какъв може да бъде този проблем - маншон, бутало - за какво да гледам, ако я отворя (т.е. ако може без стенд).

Има ли на кого в София да я дам и да я погледне професионално?
 

veso94vn

Потребител
Добро утро колеги,бих искал да попитам Gamo Hunter 1250 .177 с какви чашки ви прави най добри групи на дистанция 40-60 метра . И да попитам възможно ли е пушката ми да се надуе до 350/370 м/с с 0,63гр 4.5мм при положение че сега прави +/- 306м/с 0.63гр чашка . Модела е Gamo Hunter 1250 4.5mm .Какви може да са отрицателните ефекти при тоя тунинг ? Мерси предварително.
 

lynx

Редовен Потребител
veso94vn написа:
Добро утро колеги,бих искал да попитам Gamo Hunter 1250 .177 с какви чашки ви прави най добри групи на дистанция 40-60 метра . И да попитам възможно ли е пушката ми да се надуе до 350/370 м/с с 0,63гр 4.5мм при положение че сега прави +/- 306м/с 0.63гр чашка . Модела е Gamo Hunter 1250 4.5mm .Какви може да са отрицателните ефекти при тоя тунинг ? Мерси предварително.

Колега, тия мощности които ги търсиш са леко невъзможни за твоята пушка.
Дори и да ги постигнеш, пушката ще рита като луд мустанг и няма да целиш нищо.
И без това спусъка на Гамо Хънтър 1250 се натиска с клещи.....
 

veso94vn

Потребител
Беселин написа:
306м/с 0.63гр чашка ?Това с малката пружина ли е?
С поставена ГП е.
Dimitrov написа:
Писал съм си с момчето и не е много в час с пневматиката не му се сърдете. Та сега се мяташ на високи скорости след време ще искаш и да уцелваш ;) . Та стреляй си така и не пипай нищо,тва не е топ.

А ако искаш голяма мощност и да уцелваш си купи пцп,суматра примерно. Няма връщане към пружинка пипнеш ли пцп...
Прав си колега след време и това ще стане.
Към колега lynx
Пушката е с GRT-III спусък и е много далеч от идеята с натискането с клещи.
 

kappo

Новодошъл
Здравейте колеги да Ви се похваля и аз с новата ми придобивка Gamo Shadow CSI .22
Пушката е на 2 години и на около 2000 истрела!!!

Въпроса ми е ,моля по-компетентните да споделят с какво и как да я почиствам,(плюсовете и минусите за модела) нещата на които трябва да обръщам внимание при използване и съхранение,и не на последно място за спортна стрелба какви грамове и марки,модели чашки препоръчвате.
На отзовалите се благодаря,предварително.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Колега,Kappo,след толкова прелест,радост и щастие имаш нужда само от автомонтьор и адвокат.
Първият да ти монтира картерче на пушката,че да можеш да дизелиш качествено,а с втория да почнете да съдите наред:
-Гамо-че са направили и пробутват една от най-калпавите въздухарки.Даже не е и "дърво",щото в нея липсват дървени части.Но по-жалкото е ,че липсва метал по ключови места от конструктива.
-ВИПажийчето-че с измама(къде от некомпетентност-къде с търгашески намерения) те е склонил към дейности,които ще ти скапят маншет,пружина,а и други части от пушката.Тези части ти много скоро ще купиш от същия този магазин заедно с прехваленото масло Гамо.
Не се обиждай!Чети.
 

kappo

Новодошъл
Не се обиждам колега,напротив,аз съм неопитен и наистина Вашите съвети,като майстори ще са безценни за мен,относно как и с какво да почиствам и грижа за въздушната пушка.Много се извинявам за това ако аз съм засегнал някой.Моята цел е да се науча как и с какво е най добре да я поддържам,след употреба.Благодаря Ви още веднъж.

П.П все пак днес я държа за 1ви път в ръце :exclaim:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
kappo написа:
Не се обиждам колега,напротив,аз съм неопитен и наистина Вашите съвети,като майстори ще са безценни за мен,относно как и с какво да почиствам и грижа за въздушната пушка.Много се извинявам за това ако аз съм засегнал някой.Моята цел е да се науча как и с какво е най добре да я поддържам,след употреба.Благодаря Ви още веднъж.

П.П все пак днес я държа за 1ви път в ръце :exclaim:
Здравей колега!
Гледам че си махна снимките вече, но от това което видях потвърждава всеобщото ни мнение, че в магазините работят абсолютни невежи и адски не компетентни хора. Това не е упрек към теб !
Сега колегите не им се впуска в обяснения, че сме изтъркали не една и 2 клавиатури да пишем как трябва да се грижим за една пушка, инак никой не е злонамерен тука !
На кратко ще ти кажа - в Буталната група НЕ трябва да има никакви смазки, защото те предизвикват дизелиране и от там нещата за които ти писа luft9waffe и ако си с Оптика ще я скапе независимо колко е скъпа !
Не винаги най-важно е да докараш висока мощност на една пушка, а да я докара до състояние в което е най-точна има постоянство в скоростите (което зависи и от видовете чашки също), също така да има оптимален откат които да не влияе на точността, съответно и на здравината на частите и евентуално на оптиката ако ще слагаш такава, и не на последно място пушката да е безопасна за теб самия и околните ! Това е на кратко, има доста информация за четене която няма да ти е излишна ако искаш наистина да изпитваш радост от стрелбата и да уцелваш все по-често и по-малки цели на по-големи дистанции !
Поздрави :cheers:
 

kappo

Новодошъл
Mного ти благодаря за отговора,колега!Никога не ми е било цел пушката да ми е мощна,просто отидох да си купя чашки в ВИП-а и си викам,чакай поне да видя какво ще покаже на хронографа,все пак я купих 2ра употреба и днес я пипам за 1ви път.Защо бога ми тогава,"компетентните хора" в оръжеен магазин така се отнасят към клиентите си в(случая мен),като ми предложиха да ползвам въпросната силиконова смазка на ГАМО по 1-2 капки на 2-3 месеца или на 700-1000 изтрела в буталната група!Аз съм невеж и от прочетената от мен тема "Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО" Предимно се говори за почистване на цевта с напоени тампони с "Балистол" след което пак до сухо.Някой споменават за леко смазване на пружината със синтетични моторни масла, други са скептични,кое е по-правилно?
Наистина моята цел е да си поддържам ВП максимално правилно,това е!Още веднъж ти благодаря колега "soundmax".Поздрави :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Защото са идиоти и защото не са бити. Сега накратко - пружинната пушка няма нужда от смазка. Не я смазвай - това не е огнестрелно оръжие. Единствено можеш да намазваш внимателно корпуса и цевта отвън против ръжда - и то рядко. Всички смазки вредят на пружинната пушка в буталната група. Това означава, че в цилиндъра или в цевта не трябва да има никаква смазка, иначе рискуваш да унищожиш маншета или оръжието изцяло. Освен това ще спестиш и пари от ненужни смазки. Ако имаш възможност отиди във въпросния магазин и излей тази смазка на главата на този, който ти я е продал - така ще сте квит.
 

bizkitnas88

Новодошъл
Здравейте.
Първа тема първи пост.
Купих си горе посечената пушка
gamo_bull_whisper_igt_air_rifle_1936.jpg
и реших да стана част от този форум.
Имам няколко въпроса отностно пушката.
Какво е вашето мнение и евентуално какво мога да направя за да я подобря?
Мога ли да взема допълнителни части за нея? Как се подържа, оптиката не ми се струва лоша макар и да не съм напълно в час с тези неща, трябва ли да я сменя?
Като цяло много ми каресва не само на външен вид но и самото и представяне като въздушно оръжие.
Много точна и средно силна мисля че така мога да я опиша. Един от най запомнящите се моменти е пръсването на 1л. ботилка от алкохол на 50м разтояние. Също така изпробвах доста различни съчми с което се наложи постоянна промяна на настроиките на оптиката (поне се научих как да я прострелвам) сега се предържам към един вид съчми
EXCITE-Coppa-Spitzkugel_13.jpg
какво мислите и за тях?

Благодаря.
 

bizkitnas88

Новодошъл
Благодаря. :cheers:

Защо ми е да сменям моноблока? Или тои се сменя с новата оптика?
Колкото до съчмите тези са около грам и летят доста точно. Днес от 80-90метра одарих дъска метър на метър. Незнам това е добре или зле но мен ме впечатли :eek:
Утре ще ходя за съчми че пак свършиха и ще те послушам. Ще ги пробвам тези жсб.
 

kappo

Новодошъл
Gadnqra написа:
Защото са идиоти и защото не са бити. Сега накратко - пружинната пушка няма нужда от смазка. Не я смазвай - това не е огнестрелно оръжие. Единствено можеш да намазваш внимателно корпуса и цевта отвън против ръжда - и то рядко. Всички смазки вредят на пружинната пушка в буталната група. Това означава, че в цилиндъра или в цевта не трябва да има никаква смазка, иначе рискуваш да унищожиш маншета или оръжието изцяло. Освен това ще спестиш и пари от ненужни смазки. Ако имаш възможност отиди във въпросния магазин и излей тази смазка на главата на този, който ти я е продал - така ще сте квит.

Здрасти колега и много ти благодаря за пълното инфо което ми даде.Аз вече доста теми по изчетох ,и всеки колега съветва точно това,което каза и ти.Относно смазката,кажи ми как да не го направя с КЕФ да му я плисна сега в очите.Просто не се бях регистрирал тук,в форума(голяма моя грешка),преди да отида до "компетентните" органи във ВИП.
Още веднъж ти благодаря.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
На дълго и на широко тук във форума се писа и се пише, че пружинно-буталните въздушни пушки не трябва да се смазват. Аз съм тъкмо на обратното мнение. Личният ми опит показва, че пушките трябва да се смазват. За целта използвам тефлонов спрей по следния начин - след разглобяване и поставяне на нов маншет напръсквам маншета с този тефлонов спрей също и полиамидният или полиацетален пръстен в опашната част на буталото. Ако пушката е с телена пружина, напръсквам и пружината. След изпаряването на аерезело разнасям с пръсти смазката по възможно най-равномерия начин върху маншета, вътрешната част на цилиндъра и буталото.
Проблемите, които възникват със смазаните пушки се дължат обикновено на причинени драскотини върху мембраната на маншета. Обикновено всяка смазка след пъвроначалното нанасяне върху маншета и вътрешната страна на цилиндъра дизелира, но този дизел е опасен тогава когато е наранена мембраната на маншета (неговата периферия). И най-малката драскотина се превръща в улей, по който изтичат нажежени газове в следствие на дизелирането и маншета се разрушава. Ако пушката е тунингована както трябва и маншетът бъде прогонен както трябва, а не във фабричния му вид, то по този начин смазаната пушка ще произведе няколко дизелни изстрела без те да бъдат причина за възможни повреди. Същото се отнася и за уплътнинието на цевта. То трябва да бъде изработено от матириал подобен на този, от който се правят маншетите и да ляга плътно без да позволява течове. Моите пушки ги смазвам именно по този начин като това смазване е веднъж в годината. След като бъдат произведени няколко дизелни изстрела от там нататък пушката започва да работи както трубва. След отваряне се забелязва, че смазката стои и пушката си остава смазана за много дълъг период от време. Не смазаните маншети (фабрични) на всички пушки Гамо, Хатсан, Вайраух имат изключително висок коефицент на сцепление спрямо стените на цилиндъра.
Преди години фирмата Вайраух беше разработила пушка модел EL54 работеща на принципа на дизелирането като за гориво същата пушка използваше чист етилов етер. Тези пушки бяха снабдени с гьонени маншети, които предварително са здраво смазани с масло за фина механика. Известно време произвеждах гьонени маншеит, които по специална технология изпичах и установих, че наистина са високо устойчиви на дизел. Дори хей така, просто за развлечение, съм си правил експерименти с най-различни горивни смеси включително и с етерни коктейли, без това изобщо да се отрази на цялосттта на маншета.
 

didarai

Редовен Потребител
До колкото аз съм чел тук , повечето колеги ( и аз) също смазаме много тънко маншета и останалите части на ПП при сглобяване и ефекта е същият като описания от теб горе.Обикновенно съм забелязал ,че подобен (без смазка и изчисти до сухо) съвет се дава на хора не запознати въобще с ВО и закупили нова пушка ,нетърпеливи да я изпробват и основно само за цилиндъра.Ясно е , че колкото и да е изтрита "до сухо" смазка и (лек) дизел винаги ще има , така , че и тогава пушката не остава без смазка(доказно с есперимента на онези двамата братя ).Съвета се дава на хора тръгнали да наливат смазка през преходният отвор и да се радват на чудодейни скорости или на такива започнали да стрелят с непочистени пушки.Знаем и че дори тогава може да си нямат проблем особен , но знаем и че може и да си имат.
За гьонените маншети до колкото съм чел , също навсякъде се препоръчва те ДА се смазват добре , което също практикувам и аз.Забелязах ,че така се държат много по-добре(компресия) от колкото опечени и оставени на сухо.Там дизела обаче си има други измерения. :-\
 

bizkitnas88

Новодошъл
Пичове г/д на колко време се сменя прожината? В момента съм на около 1100 изтрел или това нямя значение?
 

staif

Редовен Потребител
bizkitnas88 написа:
Пичове г/д на колко време се сменя прожината? В момента съм на около 1100 изтрел или това нямя значение?

Хамен-амен на още толкова ;) ако я поду'ржиш по-дълго и на стен-бай, може и да няма значение ;) :cheers:
 

titanium

Потребител
Да спомена за днешния ми опит със стар фиксатор за резби! Днес сложих ГП и ми направи впечатление, че болтовете не се навиват както беше преди да я разглобя и след малко умуване забелязах, че болта стига до фиксатора и почва да тлачи тегаво! Нагрях със запалка (тип реактивна струя) и махнах колкото можах от тоя фиксатор, който се беше превърнал на много твърда пластмаса и изобщо нямаше начин да го махна освен с нагряване на целия болт! После си се нави като хората! Сега ще наблюдавам има ли нужда от нов фиксатор или благодарения на ГП няма да се саморазвиват
 
Нагоре