Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    907
    от:
    София
    Аз бих рискувал с тази https://zarimex.eu/ruger-air-hawk ,клонинг на Диана е,к-т с оптика(поне на вън така я дават,тук могат да са я спестили),в 4,5мм е,което е плюс за прецизна стрелба и е на изплащане,ако се възползваш от последното и ти се гази на дълбоко вземай смело някое от LGV-тата(това е пушка за,която може да ти и завидим дори!).В РосБул армса също имат на изплащане даже и без оскъпяване... един Марвик...?

Gadnqra, cilindura and didarai like this.
  2. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,676
    Метеора е целият метален , а гамото не . Спусъкът му е по-добър .
    По-евтин е доста и ще остане и за оптика .
    Ако му махнеш утежнителят или се намали поне на половина , би трябвало да стане доста интересна пушка в 4,5 мм.
    Тва, само в случай че не искаш да къртиш мивки .

3. koko112

koko112 Потребител

Публикации:
    70
    Здравейте,искам да попитам от къде мога да си закупя телена пружина за GAMO CFR.Търсих в интернет но никъде не намерих.

4. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    535
    от:
    София
  5. дудин

дудин Редовен Потребител

Публикации:
    61
    Колега ,
    Това е любимата ми пушка отпреди 20г. Тогава не можах да се сдобия с нея , преди няколко години си купих "наследника и" - хънтър 880 . Изцяло е от метал и дърво с изключение на мушката .

danim1972, Gadnqra and rivan like this.
  6. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,515
    от:
    Старата София
    Това е от старите модели на Гамо, не ми се вярва да са я провалили с елемента "пластмасинг".

Gadnqra and rivan like this.
  7. Aleksander 61

Aleksander 61 Новодошъл

Публикации:
    2
    Искам да сменя пружината на hunter1250, с газово бутало кой може да помогне

8. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    Здравейте колеги, имам следното питане: има ли вариант да сменя газовото бутало на gamo cfr igt 5,5 с по-мощно(да речем двойно :) ) и съответно дали няма да е проблем за останалите чаркаляци в последствие ? Благодаря предварително :cheers:

9. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    483
    от:
    Перник-София
    Ще е проблеми за самата пушка, но ще е и проблем за точността. Възможно е и мощността да не се повиши значително. Общо взето - няма смисъл да се монтира такова мощно бутало.

Gadnqra, xpresident and danim1972 like this.
  10. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    А за леко покачване на мощността какво да се направи в случая?

11. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    174
    Каква е мощността на пушката в момента? Настройката на мощността на пушката е процес, зависещ не само от пружината, независимо каква е тя, вита или ГП. Маншет. Обем на компресора. Въздушен отвор и т.н.

12. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    Честно казано, освен че е с газов амортисьор (igt) , и съм сменял два пъти О пръстен и един път маншон, друго не мога да кажа за пушката :), фабрично я дават под 24j , но надали е повече от 19 j.

13. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    174
    Това не е амортисьор. Амортисьорът гаси динамичните натоварваня в двете посоки. Тук ГП освобождава енергия. Превръща потенциалната енергия създадена от свиването й в кинетична при освобождаването й.
    На моя въпрос за
    ти не ми отговори, защото не знаеш. Желанието да увеличиш мощността на пущката е равносилно да желаеш да превърнеш Гамо в Калашников. Пиша това за да формулираш ясно „какво искаш”. Например: Преди години капнах две капки нафта в цилиндъра през въздушния отвор на МР 513. Скоростта която замерих беше 498 м/с. Последва пушек и един час почистване на цевта от сажди. Все пак опитах поредната глупост.

kaloyan_takev, danim1972 and Gadnqra like this.
  14. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    Така е , харесва ми констатацията ти че не съм ти отговорил щото незнам ( ;) ) , а ми така е , ако знаех щях да ти напиша пълните и реални ТТ данни на пушката. Ако беше прочел първоначалният ми въпрос, щеше да обърнеш внимание , че ме интересува дали е възможно с тази една манипулация (тоест заменяйки оригиналната ГП/сори сега разбрах каква е разликата между ГП и газов амортисьор, за което благодаря/ с по-мощтна/по възможност да вдигна мощността до 35-40 j) без да съсипят пушката! А тези щуротии с дизелирането и прочее вандалщина :lol:.... дори няма да ги коментирам :cheers:

Добре колеги, за да не влизам в излишно досаждане за всички, може ли някой да ми каже как да се свържа с МИТАКА 101?

Последна промяна от модератор: 26 Март 2020
    t.marev харесва това.
  15. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    643
    от:
    София
    По скайп
    До колкото знам не е в Бг.

16. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    Благодаря ти Жоро, можеш ли да ми пратиш скайпа му на лични или аз да ти пратя моят ?

Gadnqra харесва това.
  17. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    643
    от:
    София
    За съжаление нямам връзка с него. Пошегувах се леко за скайпа, може би неуместно. Потърси Иводок ако му се занимава, той може да ти свърши работа.

danim1972, rivan and Gadnqra like this.
  18. danim1972

danim1972 Потребител

Публикации:
    30
    от:
    София
    Абе сега като се замислих , явно в София няма към кой да се обърна за помощ за сега, така че ще го оставя някъде за в бъдеще. Въпреки шегата ти благодаря :cheers:

Gadnqra and joro_ihr like this.
  19. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    406
    от:
    Пловдив
    Направо ти казвам - НЕ МОЖЕ. Силата на пушката се определя главно от обема на компресора и после от силата на пружината /спирална или газова/. За съответния компресор се подбира пружина която да дава оптимална мощност /малко под максималната/. При някои модели този резерв е по-голям и там по-силната пружина дава ефект. Такъв ефект се наблюдава и при т.нар. "скопени" пушки, които се продават с по слаби пружини заради законови ограничения на мощността. В повечето случаи обаче, поставянето на по-силна пружина или пренапомпване на газовата, дават незначително увеличение на скоростта, за сметка на увеличени натоварвания на механизмите, вибрации, и като цяло намалят ресурса на пушката. Това които искаш ти, почти двойно увеличение на мощността е невъзможно да се постигне само със смяна на по-силна пружина, дори и 1 тон да е. След цялостна преработка, промяна на детайли и куп други сложни операции, първоначалната мощност може да се дигне с 50 %, като това зависи от модела пушка който се преработва. За този модел не зная дали е възможно, по-скоро не.
    Друг е въпросът, ако първоначалната сила на пушката е намаляла от уморена пружина или спаднало налягане на газовата пружина, тогава с напомпване или смяна на пружината може да се ВЪЗСТАНОВИ конструктивно заложената мощност. Това при положение, че маншетът и уплътнението на цевта са добри.Ако пушката е навъртяла бая "километраж", може да се е поуморила и да има нужда от рехабилитация.

roskokn, redsox, cilindura and 6 others like this.
  20. blacksea

blacksea Новодошъл

Публикации:
    1
    Привет, бъдещи колеги!
    Поизчетох доста за пушкалата и след цялото четене се спрях на Gamo, но проблема е, че не мога да реша кой модел да бъде!
    Реших да бъде 4,5мм./IGT, но дотам. Ще се стреля за кеф по хартиени и тенекиени мишени на нормални разстояния (20-30м) през уикендите. В по-предни постове видях, че има колеги с нови IGT Gamo-та, та нека споделят модела и впечатления. Наясно съм също, колко хубава е Комета-та, но тук във Варна избора на пушки е като в селски магазин и на живо Комета май няма как да се види (може и да греша ;))!

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена