Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

boreto

Новодошъл
Здравейте на всички. От скоро имам
Gamo Black Knight IGT Combo 240м/с 26j доста съм доволен само дето вече 2 оптики чупи и 1 път ухото на приклада защото е силна и иска сила да я заредиш. Оптиката е комплект с пушката и е 3-9x40 нямат обяснение защо ударо и водо устойчива оптика се чупи.Вече ми писна и искам да я сменя с хънтер 1250 280м/с 34.5j но е със ПП не е ГП като сегашната та искам някакъв съвет. Пушката ми е гаранционна и е в магазина за 2-ри път чакам да ми звъннат с предложение и ако мога да я заменя да го направя ли за хънтара20150808_123712.jpg
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Утежни приклада :)
Leapers TS серия си вземи и е хубаво да е фиксирано увеличение.
Не се предавай :)
 

mitaka101

Потребител
Сменяй я. 1250 е класи над твоята. Нещо в твоята не е наред щом с ГП троши оптики. Проблема не е в оптиките със сигурност.
 

alex70

Потребител
И моята строши оптиката с която я купих и една Диана 6-24х44. Сега съм с TS на Leaparas от подписа ми и нямам никакви проблеми. Просто пушката си стреля с 240-245 м/с с JSB 1.03 и е около 30J и отката е доста силен. Иначе като точност и пробивност за ПП съм много доволен.
 

boreto

Новодошъл
Благодаря за отговорите. Пушката е още в магазина затова питам предварително магазина е ВИП и ме уверяват че такова нещо не им сее случвало. Казаха ми че мога да взема ако искам друга но с ГП няма по-силна или със същата сила. Другите са по-слаби и само 1250 е с по-високи стойности. Аз исках нещо с оптика затова я купих и сега ако взема 1250 то трябва да доплатя около 200лв и по-нататък да мисля и за оптика. В магазина продавача ми каза че моята е била по-хубава и надеждна каза ми че хънтера е ненужно оскъпена и много тежка и силата и ще падне бързо защото не е ГП като сегашната. Каза ми че и оптика трудно ще се задържи на нея но ако искам мога да я взема затова преди да направя каквото и да е исках да се консултирам с вас. Вече 2 месеца пушката е в магазина и ми казаха че са отнесли нещата чак до производителят и чакаме за решение.
Като счупи първата оптика ми казаха че обикновено оптиките в комплект с пушките не са 1-во качество и ми дадоха 2-ра въпреки че тя не е включена в гаранцията. Счупи и новата и се хванаха за главата 2 оптики с 1 кутия сачми.
Накрая и болта на приклада не издържа на свиването и се пукна приклада и вече не знам и това е пушка за 500лв
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами гледам, то окото ти е все в силата(мощността). Трябва да вложиш повече пари в дампа моноблок и здрава оптика. Не е виновна пушката, а меракът на стрелящия.....
ПП. Има бутон "промени" под постовете ти, за да не се пускат последователни, желателно е да го ползваш, когато искаш да се доизкажеш.
 

alex70

Потребител
Колега съвет от мен, ако имаш възможност си вземи по-слаба пружинка. С всички мощни пружинни пушки независимо дали са с обикновена пружина или с газово бутало има проблем с оптиките. Аз стрелям малко с Гамото и засега нямам проблем с последната оптика която сложих, но ако се скапе минавам на мерни прибори. Ти ако нямаш друга пушка ще стреляш често и още повече ще товариш оптиката. Сега ако избирам ще взема около 20 J модел, ама и аз като теб исках нещо много мощно.
 

boreto

Новодошъл
Аз се стремях към нещо надеждно силно и в комплект с оптика като не подозирах че оптиката избрана и от производителят за тази пушка няма да издържи и то не 1 а 2 и то с 1 кутийка съчми. Взех с ГП понеже били мн надеждни взех ГАМО понеже всеки ги хвали с патентите си като цевта и спусъка и ГП и swa системата за откат. Не искам по-слаба пушка тази е 240м и 26ж няма други в магазина с тези параметри ако взема по-слаба те няма да ми върнат пари. Ако взема по-скъпа то значи по-силна и тогава става въпрос за хънтер 1250 казват че е надеждна и силна масивна и качествена ако наистина е такава ще преглътна че давам 685лв за пушка без оптика.Просто искам мнение от хора които притежават флагмана. Имам хижа кум Девин ходя в годината 5-6 пъти и ми трябва силна и надеждна пушка. Благодаря ви все пак!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ама май наистина не се усещаш, че нагазваш в едни редки л..на с тия Гамота.
Искаш прекалено много от тях, а славата им е само минало Сегашните им "изделия" са далече от твоите искания, а са и ненадеждни с навлизането на "модерни материали" в производството им.. Красиви, ефектни, ама нефелни.
Няма да намериш нищо освен разочарование под тази круша.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Взех с ГП понеже били мн надеждни взех ГАМО понеже всеки ги хвали с патентите си като цевта и спусъка и ГП и swa системата за откат.
Извинявам се ама би ли ни обяснил кои са тези "всеки" които хвалели Гамо ?
 

andi

Редовен Потребител
на Гамо само CFX става за нещо . Като си спомня за Бенджамин хтраял ХЛ пак си беше катър с 36дж , ама не разбива оптиката в комплекта .
пп. и кутийките от чашките им вършат работа за други чашки .
 

dreamdreamt

Потребител
Здравейте колеги, преди някоя седмица си купих Гамо CFR IGT 5.5, та имам няколко въпроса:
1 Има ли вътре някакви уплътнения (консумативи) при този модел, които се подменят периодично?
2 Дали заводската газова пружина има възможност да се донапомпва или е заводски нитирана?
3 Има ли сповед вас смисъл след време, тогато тази ГП поотслабне да сменя при Митака друга, която е малко повече понапомпана (позасилена), та да мята по надалеч, и въобще според вас потенциал за такова нещо има ли въобще?
За сега тези въпроси се сещам.
Мерси.
 

boreto

Новодошъл
Извинявам се ама би ли ни обяснил кои са тези "всеки" които хвалели Гамо ?
Познати които уж разбирали от пушки. Сега в крайна сметка ако имам възможност за замяна на пушката кой вариант е по-добре 1250 или БСА от снимката по-горе
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей, колега!
Ако търсиш мощност и що годе добра изработка, грабвай Хънтъра.
Хънтър 1250 се поддава на тунинг, след което се превръща в една идеална за забавление пушка. Можеш да я намериш в някой от магазините в страната на цена 600 - 650 лева в някои от магазините. И не забравяй, че най-важната част от тунинга, това, с което трябва да се започне е поставянето на газова пружина.
Поздрави!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Познати които уж разбирали от пушки. Сега в крайна сметка ако имам възможност за замяна на пушката кой вариант е по-добре 1250 или БСА от снимката по-горе
1250 може би бихме те посъветвали просто поради факта, че имаме опит със съответния модел и като цяло са добри отзивите, но при него се случват куци бройки както при всички останали пушки.
БСА е фирма с традиции и би трябвало да е добра, но бих ти препоръчал да си я вземеш с дървения приклад ако все пак ти харесва. Държал съм я само в магазина и ми се видя много удобна пушка, но от към стрелба не знам как е. Само преди време един колега се оплака от този модел, че нещо не му харесало ама не помня точно какво беше, трябва да почетеш за съответния модел за да си сигурен и ти.
Успех в избора.
 

boreto

Новодошъл
Здравей, колега!
Ако търсиш мощност и що годе добра изработка, грабвай Хънтъра.
Хънтър 1250 се поддава на тунинг, след което се превръща в една идеална за забавление пушка. Можеш да я намериш в някой от магазините в страната на цена 600 - 650 лева в някои от магазините. И не забравяй, че най-важната част от тунинга, това, с което трябва да се започне е поставянето на газова пружина.
Поздрави!
Благодаря на всички !!! Сегашната пушка е с ГП и от към мощност съм много доволен, само дето чупи 2 оптики и едно ухо на приклада при сгъването.Ако кажат,че мога да я заменя най-вероятно ще взема една от посочените нищо че не са с ГП понеже другите са слабички поне в този магазин.
 
Нагоре