Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
texho написа:
Имам следното питане - ако цевта на Гамото (Магнум 3000) е изместена под ъгъл в страни спрямо цилиндъра има ли лек?
Сигурно има лек, но няма да е много лек. Въпросът е дали цевта е деформирана в мястото на монтажа към цилиндъра или отвора за монтаж на цевта към цилиндъра е накриво разпробит. В първия случай скъсяването на цевта, чрез премахване на деформираната част решава проблема, а във втория (по-сложен според мен) изработване на нов монтажен отвор за полагане на цевта.
 

TeXHo

Потребител
chopara написа:
texho написа:
Имам следното питане - ако цевта на Гамото (Магнум 3000) е изместена под ъгъл в страни спрямо цилиндъра има ли лек?
постни някоя друга снимка
dp1962bg написа:
...
Сигурно има лек, но няма да е много лек. Въпросът е дали цевта е деформирана в мястото на монтажа към цилиндъра или отвора за монтаж на цевта към цилиндъра е накриво разпробит. В първия случай скъсяването на цевта, чрез премахване на деформираната част решава проблема, а във втория (по-сложен според мен) изработване на нов монтажен отвор за полагане на цевта.

Maй лекуването ще е с нова пушка, на тази днес малко и пострада лака на приклада и изглежда че ще ходи при нов собственик. Иначе кривината е достатъчно малка, че с леко изпилване на монтажа успях да я коригирам. Сега трябва да си измисля друга пружинка - най-вероятно с фиксирана цев. Засега листата е BAM 40 или Gamo CFR в 4.5мм калибър.
 

zare23

Новодошъл
Koлеги кажете някакви отзиви за Въздушна пушкa Gamo SOCOM 1000 :) Благодаря предварително .
 
A

Anonymous

Гост
От вчера и аз съм собственик на GAMO CFX 5.5, взета от колега от форума. Пострелях малко и ми допадна веднага. Но това, което ми направи впечатление е, че при изстрел наистина дрънчи пружината и леко дразни. Иначе отката е малко по-малък от Хатсана (мод.75 5.5), а по каталог стрелят с еднаква скорост и теглото им също е еднакво. За точността не мога да кажа нищо още, но вчера на разстояние 10 метра (мазето в службата) без усилие събрах всички проектили в група около 2.5см. За новак с непозната пушка мисля, че е добре. Този уикенд ще се занимавам изцяло с нея. Хайде със здраве!
 
A

Anonymous

Гост
milen.m2000 написа:
От вчера и аз съм собственик на GAMO CFX 5.5, взета от колега от форума. Пострелях малко и ми допадна веднага. Но това, което ми направи впечатление е, че при изстрел наистина дрънчи пружината и леко дразни. Иначе отката е малко по-малък от Хатсана (мод.75 5.5), а по каталог стрелят с еднаква скорост и теглото им също е еднакво. За точността не мога да кажа нищо още, но вчера на разстояние 10 метра (мазето в службата) без усилие събрах всички проектили в група около 2.5см. За новак с непозната пушка мисля, че е добре. Този уикенд ще се занимавам изцяло с нея. Хайде със здраве!

Браво, честито!

Много може тая пушка! Ако е качествена много ще те радва! Аз на 75 метра си целя капачка от буркан за компоти, ама още ме е срам да качвам снимки... :D
 

hyankov

Потребител
Здравейте,

Мислих да пускам тема с която да се представя, но после видях тази :)

От вчера и аз съм собственик на GAMO CFX и много се кефя! Отначало мислих да взимам HATSAN (асан, lol) защото се лъжех по параметрите му, но прочетох някои доста кофти мнения за него и се отказах. Останах с впечетлението че CFX-а е най-доброто за парите си и инвестирах в него :) Едва ли моето мнение е обективно обаче, защото за първи път хващам пушка, предишния ми опит е с бойни пистолети.

Малко неприятно впечетление ми направи материала на приклада, както и пластмасовия спусък, но като цяло пушката много ми харесва. На първата сесия трябваше да коригирам височината на мерника (все още нямам оптика), но беше заяло 'болтчето' отгоре. Като се прибрах вкъщи ми светна, че е толкова навито че трябва да натисна малко задната мушка надолу, за да го освободя и развъртя.

Днес, на втората сесия, вече започнах да групирам изстрелите в мишената, но и аз няма да пускам снимка че ме е срам ;) Първо от 10 метра, после от 20. В края на сесията успях да уцеля черупка на охлюв, от 20 метра и си тръгнах доволен ;)

Малко ми е трудно да си намирам място за стрелба, защото не искам да притеснявам никого, а и не искам аз да бъда притесняван от разни лесно раздразнителни хора и хора без работа. За сега само едно гадно местенце съм си намерил, което е малко кочина, но върши работа. М/у др. аз съм в Младост 2, ако има някой от Младостите да се обажда и да сподели опит :D

Хващам се да изчитам темите във форума за срещите и се надявам на някоя от следващите да се запозная с вас, защото и сам война е войн, но с компания е по-весело :cheers:

Ето малко снимки на пушката (не е нужна регистрация във facebook)

Мисля да пострелям малко без оптика първо, но ще следя темите за фиксирана 4x32 :-[

Поздрави!
 

TeXHo

Потребител
hyankov написа:
Здравейте,

Мислих да пускам тема с която да се представя, но после видях тази :)

От вчера и аз съм собственик на GAMO CFX и много се кефя!
....

Поздрави!

Добре дошъл! Да ти е честита пушката и много да те радва! За места за стрелба, виж в темата на Софийската група. Ще се радвам да се запознаем! :cheers:
 

hyankov

Потребител
Здравейте пак,

Търся но не мога да намеря във форума тема където е обяснено как, с какви материали и колко често се почиства този конкретен модел. При закупуването ми казаха на 500 изстрела да капна смазка отпред и отзад в дулото (при отворен въртящ се затвор) и след това да стрелям. Това щяло да го почисти. Някой може ли да ме насочи към тема?

Поздрави
 

qtex

Потребител
Т'ва може да смаже ама не вярвам да почисти пушката. Трябва си шомпол в съответния калибър - намират се по магазините. Още по-хубаво ако има подходяща телена четка в комплекта. Парцалче завързано за връв и теглено през цевта пак чисти в определена степен. По магазините има и специални почистващи тампончета, които се стрелят през цевта като чашки. После може да капнеш по малко смазка ако искаш смазана цев.
Аз моите ги чистя само с косместа четка с шомпола и с парцалче, защото нямам телена четка в 4.5 мм. 1-2 пъти съм смазвал с Ballistol.
 

dilom08

Редовен Потребител
hyankov написа:
Здравейте пак,

Търся но не мога да намеря във форума тема където е обяснено как, с какви материали и колко често се почиства този конкретен модел. При закупуването ми казаха на 500 изстрела да капна смазка отпред и отзад в дулото (при отворен въртящ се затвор) и след това да стрелям. Това щяло да го почисти. Някой може ли да ме насочи към тема?

Поздрави

По този начин не се чисти. Ако имаш оптика на пушката и ако направиш гореописаната процедура е много вероятно оптиката да си замине.
Най лесно става с дебела корда с клуп накрая през който прекарваш едно працалче и го издърпваш с кордата.
 

klmn

Потребител
С парцалче и корда,има и вариант да гръмнеш с филтър за тънките цигари,ако си в 5,5 .
 

angelmr

Редовен Потребител
klmn написа:
С парцалче и корда,има и вариант да гръмнеш с филтър за тънките цигари,ако си в 5,5 .

Гърменето с тампон само при ПЦП. При пружинките не е препорачително, както е и въпроса с дизела.
 

TeXHo

Потребител
angelmr написа:
klmn написа:
С парцалче и корда,има и вариант да гръмнеш с филтър за тънките цигари,ако си в 5,5 .

Гърменето с тампон само при ПЦП. При пружинките не е препорачително, както е и въпроса с дизела.

Ако се ползва тампон за почистване с пружинка - винаги с чашка зад него, за да не блъска буталото по цилиндъра заради малкото съпротивление на тампона. Мерси на който ме светна мен за това :cheers: Аз досега и 2те пушки само с тампони съм ги чистил.
 

hyankov

Потребител
Здравейте,

Аз вече наближавам 500 изстрела с пушката и все още не съм я чистил, защото още не съм 100% сигурен как. Това което разбирам от оскъдните manual-и на GAMO-то е:

1. Дърпаш cocking lever-а (все едно ще стреляш)
2. Отваряш chamber-а
3. Ръгваш шомпола в дулото от към muzzle-а и почистваш. По този начин стружките, ако ги има, в chamber-а ли се събират?
4. Предполагам след това изстрелваш чашка, защото не можеш да оставиш пружината опъната. Това ме води до заключението че не можеш да си чистиш пушката вкъщи, а трябва 'на полето', защото трябва да се произведе изстрел (пружината е била опъната при чистенето, за да се отвори chamber-а)?
5. Използвайки GAMO смазката леко се намазват всички външни метални части на пушката, против ръжда. Включително болтовете около предпазителя и спусъка.

Ако някой е чистил този модел на GAMO и може да потвърди или да ме коригира ще се радвам много :)
 
A

Anonymous

Гост
hyankov написа:
4. Предполагам след това изстрелваш чашка, защото не можеш да оставиш пружината опъната. Това ме води до заключението че не можеш да си чистиш пушката вкъщи, а трябва 'на полето', защото трябва да се произведе изстрел (пружината е била опъната при чистенето, за да се отвори chamber-а)

Попринцип не е задължително. :)

Дръпни cocking lever-a леко без да зареждаш и после отвори chamber-а. После като го пуснеш ще блокираи за да го затвориш пак отново леко го дърпаш и си го затваряш. :)

П.С. Докато отваряш и затваряш chamber-а трябва лоста да е в леко дръпнато положение, а не да го дръпнеш и да го пуснеш и после да се мъчиш да го отваряш! ;)

Според мен няма проблеми така да се прави, ако има някой да сигнализира ;)

Поздрави!
 

dilom08

Редовен Потребител
Капачето можеш да го отвориш и без да зареждаш пушката. само дърпаш леко лоста за зареждане докато мръднеш буталото и отваряш.
Не се вживявай токова много в това чистене на цевта.

ПС. Колегата vbogoev ме изпревари. :cheers:
 

hyankov

Потребител
Благодаря ви. Няма да прекалявам с чистенето на цевта, но поне отвън да я смазвам пушката за добър вид ;) Щом не казвате че грешно съм описал процедурата за смазването приемам че е правилна, хаха :-[
 

chopara

Потребител
Че какъв ти е проблема да стреляш в къщи, една саксия с пръст или по-меда дъска поемат идеално съчмата. Вместо всичките хамалогии по чистенето със шомпол, не прекараш една корда с малко парцалче на края.
 

hyankov

Потребител
chopara написа:
Че какъв ти е проблема да стреляш в къщи, една саксия с пръст или по-меда дъска поемат идеално съчмата.

Мисля че жената ще ме изсели ако стрелям у дома. :-*

chopara написа:
Вместо всичките хамалогии по чистенето със шомпол, не прекараш една корда с малко парцалче на края.

Май така ще е по-добре, да.
 
Нагоре