Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

qtex

Потребител
Аз добре се бях насочил към VIP-a, но за жалост тяхната политика е политика на алчни копелета насочена към хора, които не искат да се оцапат малко и могат да си платят за подобно нещо, да изпият едно кафенце и да си получат пушката обратно...
Отидох аз пеша до там, за да ме одуха вятъра след снощната дискотека :crazy:, влизам си и най-учтиво казвам какво ми трябва, след което ме пращат при Оръжейника:
-Добър ден! Трябва ми маншет за Gamo Cadet Delta

-Аха, знам какво Ви трябва... амааа...... аз не ги продавам а си ги държа като консуматив, за да трябва клиентите да си донесът пушките, аз да сложа маншета и после да взема и аз малко пари за това...

-Хм... доОобре! Лек ден...

При което във моята глава протича мисълта: -Аха... тогава можеш да вземеш всички маншети, които ти се намират като консуматив и да си ги тъпчев в дебелия г** колкото си искаш...

Та общо взето проблемът ми остана неразрешен. Утре се надявам Arms-а да работи около 15:30 следобед и ще мина да проверя напът за гарата... Дано там си намеря каквото ми трябва.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
mitaka101 написа:
Това си е маншет на малките Гамо - ЦФЬ, Хънтър, ...
Всичките са еднакви. Материала е полиамид - тоест пластмаса. Пружината предполагам пак си е стандартна - виж данни за ЦФХ.
Мисля, че ВИП са официалните вносители на Гамо - значи там търси резервни части.
Успех!

(Материала е полиамид - тоест пластмаса). Пич, полиамид не е тъждествено палстмаса .Полиамида е вид пластмаса и в случая маншета да е от полиамид вероятността е нулева. Най-вероятния материал на маншета е накакъв вид полиуретан (какъв точно може да каже само производителя или някой, който му е правил химически анализ. Изключително много видове маншети на пневматични и хидроцилиндри се правят от полиуретан поради специфичните му еластични свойства. Ако не си намериш оригинален маншет може да си поръчаш в някоя фирма дето прави К-маншети за пневмо и хидро цилиндри.
 

mitaka101

Потребител
Пич, полиамид не е тъждествено палстмаса .Полиамида е вид пластмаса и в случая маншета да е от полиамид вероятността е нулева. Най-вероятния материал на маншета е накакъв вид полиуретан (какъв точно може да каже само производителя или някой, който му е правил химически анализ. Изключително много видове маншети на пневматични и хидроцилиндри се правят от полиуретан поради специфичните му еластични свойства. Ако не си намериш оригинален маншет може да си поръчаш в някоя фирма дето прави К-маншети за пневмо и хидро цилиндри.
Да, пич, правени са не един и два опита за поръчка на маншети в специализирани фирми. И, не пич, не стават.
Ма не ме питай що - просто не стават.
Имам даже два подарък - мога да ти ги преподаря на теб - да си съсипеш ЦФХ-а. На размер са перфектни.
Поздрави!
 

staif

Редовен Потребител
Що да не стават?Явно толкова са специализирани фирми :-\да не е сято в ??? градина?може би само "гамо"знае рецептата като състав и своиства на "полиамида" (или каквото е там..)?..(като при някои запазени марки питиета) ;)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Няма да споря пич, ако съм те обидил се извинявам, но полиамида не е материала и явно не си случил на фирма.Дерзай.
 

mitaka101

Потребител
Преди години имаше ентусиасти, които правиха чертежи на маншети за изработка от Бг фирми. Интереса към такова производство бе наложен от хроничната липса на оригинални маншети. Май във стария форум е темата - доста се писа по въпроса. Правеха се маншети в няколко фирми - спомням си за една Варненска и една Софийска. С техни материали, точно за уплътнения на пневмо цилиндри.
Имаше ентусиазъм и... разбити пушки. Имаше и ентусиасти, които струговаха от полиамид маншети. В крайна сметка проблема с нередовните доставки на оригинални маншети бе преодолян и се спяха експериментите.
Ако някой намери още по-добър вариант - чудесно. Лично за мен няма никакъв смисъл.
Поздрави!
 

ROLAND

Потребител
Здравейте!
Обективно по случая с правените маншети.
Преди три години в "Микромакс"-Варна поръчах и платих програми за маншети на "средните Гамо-ЦФХ и т.н" и за "БАМ 30". Номерата за програмите са споделени в съответната тема от форума. Мисля, че бяха съответно "ММРЧ 1428" и ММРЧ 1305". Смея да твърдя, че качеството на материала с добро за средно мощни до 220 м/с пружинни пушки.(Червен полиуретан H-PUR). Пушките ми са пружинни. Разглобявам ги веднъж годишно за профилактика. На "Гамотата" двата маншета са от "Микромакс" две години не са мръднали-сменени 24/12/08, като последните измерени скорости са за "ЦФХ 5.5 мм" с "ФТТ" 198 до 200м/с без дизел а за "Вайпър Макс 6.35 мм" с "Гамо про хънтър" 1.4 г.-около 185-190м/с. (И двете пушки бяха с нови пружини). С маншета на "БАМ30" имаше проблем, но той се дължеше на цилиндъра на пушката (кофти партида) и след полиране и т.н от 24/05/2009 до преди седмица изглежда като нов (маншета) и няма следи от износване. С "ФТТ" 5.5 около 225 мс. С "дианска" пружина.
Гореписаното е мое лично наблюдение и не ангажирам никого с него.
 

staif

Редовен Потребител
Колеги, дали може да се избегне нуждата от маншет ако се направи бутало чиято глава е със сигмент или два, подобно на автомобилните бутала ???Някои дали е пробвал подобен дяволак?Така и дизела няма да влияе.. ;)(просто идея)
 

leopardars

Потребител
staif написа:
Колеги, дали може да се избегне нуждата от маншет ако се направи бутало чиято глава е със сигмент или два, подобно на автомобилните бутала ???Някои дали е пробвал подобен дяволак?Така и дизела няма да влияе.. ;)(просто идея)

Ако ти е долшло на ум без да си го видял някъде :clap: :clap: :clap:

Но е приложено преди доста години: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
 

staif

Редовен Потребител
texho написа:
staif написа:
Колеги, дали може да се избегне нуждата от маншет ако се направи бутало чиято глава е със сигмент или два, подобно на автомобилните бутала ???Някои дали е пробвал подобен дяволак?Така и дизела няма да влияе.. ;)(просто идея)

Преди изстрел му капваш и капка нафта в цилиндъра и сигурно ще стреляш сфръхзвук ;) Съжалявам за офтопика, но не се сдържах :eek:fftopic2:

E,може и водна риза против загряване да и сложиш ако искаш :D..смешно е да ,ама някои вече са пробвали тази щуротия ..то-доста открития са били смешни отначало... ;)
 

staif

Редовен Потребител
leopardars написа:
staif написа:
Колеги, дали може да се избегне нуждата от маншет ако се направи бутало чиято глава е със сигмент или два, подобно на автомобилните бутала ???Някои дали е пробвал подобен дяволак?Така и дизела няма да влияе.. ;)(просто идея)

Ако ти е долшло на ум без да си го видял някъде :clap: :clap: :clap:

Но е приложено преди доста години: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4

БЛАГОДАРЯ КОЛЕГ!Не бях видял :yes:
 

TeXHo

Потребител
staif написа:
...

E,може и водна риза против загряване да и сложиш ако искаш :D..смешно е да ,ама някои вече са пробвали тази щуротия ..то-доста открития са били смешни отначало... ;)

Освен че е смешно, аз бих го пробвал, ако съм сигурен че няма да пострада пушката. А като маншета го извадим от уравнението, остава само оплътнението на цевта и да не пръснем цилиндъра... Ако някой успее да спретне такова сегментно бутало, аз съм навит да пробвам как ще ми работи Гамото с вътрешно...гърмене.
 

TeXHo

Потребител
Имам следното питане - ако цевта на Гамото (Магнум 3000) е изместена под ъгъл в страни спрямо цилиндъра има ли лек?
 

ROLAND

Потребител
texho написа:
Имам следното питане - ако цевта на Гамото (Магнум 3000) е изместена под ъгъл в страни спрямо цилиндъра има ли лек?

Така, както задаваш въпроса не става много ясно за конкретния проблем и деформация, но това, което се сещам е:
*Ако изместването се дължи на "изтървана" и огъната цев при зареждане-лека е сваляне на въпросната цев и внимателно оправяне на менгеме. Мисля, че в "Работилница" беше коментирано.
*При малки разлики-корекция с мерните прибори или да се провери шарнира на цевта за евентуална хлабина.
*Ако има гаранция-обоснови си дефекта пред търговеца и не се занимавай с ремонти!
 

TeXHo

Потребител
ROLAND написа:
texho написа:
Имам следното питане - ако цевта на Гамото (Магнум 3000) е изместена под ъгъл в страни спрямо цилиндъра има ли лек?

Така, както задаваш въпроса не става много ясно за конкретния проблем и деформация, но това, което се сещам е:
*Ако изместването се дължи на "изтървана" и огъната цев при зареждане-лека е сваляне на въпросната цев и внимателно оправяне на менгеме. Мисля, че в "Работилница" беше коментирано.
*При малки разлики-корекция с мерните прибори или да се провери шарнира на цевта за евентуална хлабина.
*Ако има гаранция-обоснови си дефекта пред търговеца и не се занимавай с ремонти!

Благодаря за насоките.

1. Не е от изтърване или подпиране (поне не от мен), пушката така си дойде от магазина. Преди 10 години толкова ми и разбираше главата, важното беше че троши дъски!
2. Корекция е възможна, но корекциите на оптиката отиват почти до упор за да се подравни с изкривяването. Доколко е голямо отклонението - ами с просто око се вижда ако се загледа човек по оста на пушката. Шарнира е ОК, скоро разглабяхме пушката, влиза плътно.
3. Периода от 10 години споменат по-горе отговаря на въпроса за гаранцията :)

До сега си играх с монтажите на оптиката и парченца листов алуминий. Почти успях да подравня по вертикала стрелбата при неутрално настроена оптика. Надявам се прострелката на дистанция да е със щастлив край...
 

staif

Редовен Потребител
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=25.345
виж тук,дано ти помогне..
Не вмесваи оптиката в проблема-можеш да прецакаш и нея ако натовариш вътрешния и цилиндар с окончателните и кликове,провери дали няма пукната по дистанционата шаиба или износена такава, или шарнир.. ( както спомена колегата)..провери за страничен луфт като разклатиш цевта -ляво дясно..
просто -съвет.дано се намеси някои маистор с по добър.. ???
 

ROLAND

Потребител
Аз имам подобно китайско копие-Б-19 и си мисля-ако механичните мерни прибори са си на мястото-пробвай с тях. Да не се окаже, че оптиката е проблем, че съм имал и такива случаи с мои пушки. Първото ми Б-19 стана с крива цев (изтървах я при зареждане), но с корекция по вертикала и сега си стреля добре на механични и с бързомерец.
 

TeXHo

Потребител
staif написа:
...

http://forum.airguns.bg/index.php?topic=25.345
виж тук,дано ти помогне..
Не вмесваи оптиката в проблема-можеш да прецакаш и нея ако натовариш вътрешния и цилиндар с окончателните и кликове,провери дали няма пукната по дистанционата шаиба или износена такава, или шарнир.. ( както спомена колегата)..провери за страничен луфт като разклатиш цевта -ляво дясно..
просто -съвет.дано се намеси някои маистор с по добър.. ???

ROLAND написа:
Аз имам подобно китайско копие-Б-19 и си мисля-ако механичните мерни прибори са си на мястото-пробвай с тях. Да не се окаже, че оптиката е проблем, че съм имал и такива случаи с мои пушки. Първото ми Б-19 стана с крива цев (изтървах я при зареждане), но с корекция по вертикала и сега си стреля добре на механични и с бързомерец.

Прочетох, добре написано, но не е моя случай. При мен щифта е като нов (пушката я има, я няма 1000 чашки). Ключалката, както казваше моя Кръстник, затваря като змей. Полимерните шайби също са в отлично състояние. Пробвах да напъна цевта странично, но няма луфт, не и преди да се отдели задната повърхнина на детайла в който е набита цевта (как се казва?) от цилиндъра. Просто имам чувството че е пробита дупката за цевта накриво.
Оптиката не е част от проблема. Както писах по-горе, разминаването на осите на цевта и цилиндъра се забелязва на око.
Аз за да не прецакам оптиката (съвсем), се хванах да търся друго решение. Иначе има известна точност пушката, просто оптиката отива до край на настройките за да компенсира и от там - проблеми с оптиката...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
След неколкократни влизания в бокса най-сетне прибрах в този понабъбнал като толстолоб калъф новата си HFT Tactical Carbine - добрият стар Gamo CFX-Royal, наточен за нови битки по състезателните ХФТ трасета:



В този полушеговит клас на пушката всъщност има и доста истина: Със своите 119см /най-дългата пневматична пушка, която съм срещал по каталозите на производителите/, с формата и накатката на буковия приклад пушката ми радва окото, наподобявайки ловна карабина.
А е "тактическа" защото:
- има светкавична бойна готовност 24 часа в денонощието. От натискане ключалката на багажника /пушката вътре в калъфа/ до заета стрелкова позиция със заредена чашка в цевта и включен фенер - под 20 секунди :rambo: ! Е, да не прозвучи само, че съм я гласил за Real-HFT :D. Никога през живота си не съм се интересувал от тази "дисциплина". Просто си направих кефа да имам отделна пушка, готова настроена за ХФТ.
- предвидена е да покрива цели три състезателни дисциплини: ХФТ, Нощен ХФТ и Нощен ФТ. Стрелбата Нощен ФТ винаги ми се е струвала противоестествена и не ме кефи. Зареждаш чашка с включен челник, гасиш челника, палиш фенера, фокусираш, светваш пак челника да видиш показанието на оптиката, пак гасиш челника и ... чак тогава стреляш. Затова ако ми се прииска да се включа в Нощен ФТ - ще си го стрелям като Нощен ХФТ: зареждам, гася челника, паля фенера и :rambo: .
Заиграх се с балансирания фенер, ама стана като фабричен. Разликата между теглото на фенера и теглото на цилиндъра с акумулаторите е .. 5 грама :yahoo: С фенер и без фенер пушката има идентична прострелка и не дава вече никакви отклонения по хоризонтала.
С фабричната си маса от 3 кг този испански дългуч е заникъде. След три посещения в любителската ми оловна леярна той вече има по-приличните 4,4 кг /без нищо по него/. А пълната му стрелкова маса с оборудването е 5,3 кг.
Спусък: GRT-ІІІ. Върши добра работа, все пак това е непретенциозна пушка.
Скорост: 209 м/с в коридор от 1м/с.
Чашки: Про-Хънтър. Категорично и еднозначно. Други не ще.
Характер - изключително своенравен, скоклив и ревнив. Но хареса ли си господар - служи вярно, точно и безотказно. Усети ли, обаче, че може да бъде продаден или изместен от друга пушка - наказва със страшни ядове по другата пушка господаря си :wall:! Затова превантивно му посветих тази публикация :D. И за да му се подмажа още малко: той си остава една от любимите ми пушки и гордо ще продължи да се състезава :yes:!
 
Нагоре