Проблем с заглушител

м.м

Потребител
Здравейте колеги.
Имам kral arms puncher bigmax 6, 35mm. Сложих му заглушител обаче не може да го вкарам в целта, без заглушителя стреля точно. Не знам какъв заглушител да му взема?
 

DeadShot

Редовен Потребител
Проблема не е в заглушителя. Вероятно тапата на която навиваш саунда ти криви.Имам същият проблем
 

м.м

Потребител
Не разбрах. Може ли пояснение. Заглушителя е този който колегата ги прави и ги продава в форума
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Чети колега,има доста изписано във форума.
Шрауд е тръбата която покрива цевта.
 

ribar

Новодошъл
здраврйте,

исках да си купя заглушител за kral arms puncher jumbo 6,35mm. попитах в ловния магазин където живея и ми каза, че без разрешително немога да си го купя, защото се водило като бойно оръжие. има ли такава наредба?

можете ли да ми препоръчате някакъв не много скъп до 200лв модел?
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
здраврйте,

исках да си купя заглушител за kral arms puncher jumbo 6,35mm. попитах в ловния магазин където живея и ми каза, че без разрешително немога да си го купя, защото се водило като бойно оръжие. има ли такава наредба?

можете ли да ми препоръчате някакъв не много скъп до 200лв модел?
Колегата Левент продава много качествени модератори, ето и линк към обявата му:

 

Hidden

Редовен Потребител
ми каза, че без разрешително немога да си го купя, защото се водило като бойно оръжие. има ли такава наредба?
Пак са се изказали неподготвени...
Разрешително ти трябва за заглушител за огнестрелно. Тези за пневматика са даже конструкционно различни.
 

zuc

Новодошъл
здраврйте,

исках да си купя заглушител за kral arms puncher jumbo 6,35mm. попитах в ловния магазин където живея и ми каза, че без разрешително немога да си го купя, защото се водило като бойно оръжие. има ли такава наредба?

можете ли да ми препоръчате някакъв не много скъп до 200лв модел?
Заглушител за бойно оръжие не можеш да си купиш без да притежаваш такова. И съответните разрешителни от КОС.
 

dilom08

Редовен Потребител
Продавачите са наясно и то много, но купувачите не са. Ако някой реши, че това което ползваш на въздушната си пушка е заглушител, а не нещо друго, то глобата ти е сигурна. За успокоение е само глоба от 500 лв., т.е. административно нарушение.
 

tamiestef

Потребител
Извадка от закона:
Чл. 60. (1) Забраняват се:
1. откритото носене на оръжие на обществени места, освен при осъществяване на охранителна дейност;
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта или в барабана;
3. носенето и употребата на оръжие и боеприпаси:
а) на политически, синдикални и културни мероприятия;
б) на спортни мероприятия, освен ако е необходимо за самото мероприятие;
в) в обществени заведения за хранене и увеселение;
г) в молитвени домове, храмове и манастири;
д) в здравни и лечебни заведения, в учебни заведения и в социални домове;
е) при и след употреба на алкохол, наркотични или упойващи вещества;
4. придобиването, съхранението, носенето и употребата на саундмодератори за оръжия;
 

ribar

Новодошъл

питах колегата но в момента нямал нито един в наличност.
спрях се на Weihrauch за около 140лв но не се намира в 6,35мм.
Някой ползвал ли ги е? дали са добри?!
 
Нагоре