Приятелско надстрелване - следете за дата и място

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колеги, предлагам до 15 октомври да се прецезира точната дата за провеждане на събирането през ноември (този път нека е Събота). До същата дата ще има набелязани места, ще ги пусна тук и ще изберем едно от тях.
 

братушка

Редовен Потребител
този път нека е Събота
Нека да е "И СЪБОТА" ;)
Демек да има възможност за преспиване.
Тежко е да се тръгне рано-рано сутрин, да се пътува 200-300 км, и вечер същия ден пак 200-300 за вкъщи...
Националните срещи ги организирахме по правилата на HFT и под логото на БАФТ (ех, спомени).
Организирахме ги по правилата "да се видим и да се покефиме" ;)
А дали е HFT, бенч или варминт е допълнение към кефа и зависи само от наличие на ентусиасти да организират едното или другуто за присъстващи ;)
А то на събирането винаги може една групичка да се отделят 30 м встрани и да си пуцат с пищаци, другаде с пружинки, трети с пцп и те така, затова се оглеждам за места поне 3-5 декара :D
За всеки да има място.
3-5 декара не стигат.... ;) ако И пружинки, И пищаци...

Ще се поворя: много зависи от наличие на ентусиасти да организират тези пищаци и/или пружинки.
На първата Среща дойдоха хора, донесоха си пушките, кеф... И после се оказа, че никой няма нито една мишенка ;)
Ако има кой да донесе и да подреди стойки и мишенки за пищаци - ще бъде супер. Ако това се обяви предварително - бас държа, че ще се намери кой да ги ползва.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Нека да е "И СЪБОТА" ;)
Демек да има възможност за преспиване.
Тежко е да се тръгне рано-рано сутрин, да се пътува 200-300 км, и вечер същия ден пак 200-300 за вкъщи...

Организирахме ги по правилата "да се видим и да се покефиме" ;)
А дали е HFT, бенч или варминт е допълнение към кефа и зависи само от наличие на ентусиасти да организират едното или другуто за присъстващи ;)

3-5 декара не стигат.... ;) ако И пружинки, И пищаци...

Ще се поворя: много зависи от наличие на ентусиасти да организират тези пищаци и/или пружинки.
На първата Среща дойдоха хора, донесоха си пушките, кеф... И после се оказа, че никой няма нито една мишенка ;)
Ако има кой да донесе и да подреди стойки и мишенки за пищаци - ще бъде супер. Ако това се обяви предварително - бас държа, че ще се намери кой да ги ползва.
Всеки си носи това с което ще стреля /забавлява, както и подобаващи мишени. Затова е приятелско надстрелване а не състезание, споделена отговорност и съпричастност.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Нека почнем отнякъде - кой каквото си донесе. Нещата ще се подредят от само себе си. Чудесна инициатива.
 

kamoto

Редовен Потребител
До тогава стойката ми с въртящите се гонгове за стрелба на 150+ мера ще е готова и който иска ще се възползва. Днес финализирах чашкоуловителя, остава да му предам албиниз - демек да го боядисам. С Петьо ще сме подготвени с мишените за чашкоуловителя. Предполагаем до тогава и той ще има чашкоуловител.
 

Varbev

Потребител
И аз бих могъл да дойда,стига да е на по-централно място и споделете дали може да се приспи някъде или трябва да си носим палатки,но не мисля,че ще е най-удачния вариант през средата на ноември.От Плевен съм и желая да се запозная с хора увлекли се по хобито ВО
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Привет на всички.
По-долу има линк който ще ви отведе до ПРЕДЛОЖЕНИЕ за евентуално място за провеждане на следващото приятелско надстрелване.
Мястото е бивша писта с дължина около 2.5 км което позволява да се отдалечим от движещите се коли,минувачи и прочие.
В източния край на пистата има едновремешните укрития на този вид писти,където има възможност за стрелба на дистанция до 180 м. Няколко пъти съм посещавал мястото, считам подходящо за дейността ни. Има възможност и за стрелба в 2 коридора едновременно, 50 и 180 м. Издигнатите насипи от пръст ще допринесат доколкото е възможно вятъра да не е фактор . Мястото е достъпно с кола, на 15 минути при слизане от магистралата. Нека всеки който смята да се присъедини да коментира предложението !!! Untitled.2.png

 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Аз съм "за" . Ама нали някаква по-западна точка щеше да се търси,че това пак е в нашия двор.
Да Ники, но по-на запад местата които откривам с оглед на безопасността не са ми много ОК, водоем, път, липса на видимост, стигнах до Казанлък, търся нещо и проходимо, знам ли ако вали предходния ден :(. Ако някой от Старозагорския край има нещо в предвид, да се предложи, ще бъде страхотно. А и нека не забравяме, че мястото трябва да се огледа преди посещение, да няма изненади и реалността със гугъл мапс да няма нищо общо :D
 

emci74

Редовен Потребител
Мястото е добро.Само да не съвпадне срещата с някой автомобилен форум. Доста често съм виждал да се събират там и да правят гонки.
Петьо, от къде се минава до мястото, защото преди пътят беше засипан с пръст, за да не се минава?
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Мястото е добро.Само да не съвпадне срещата с някой автомобилен форум. Доста често съм виждал да се събират там и да правят гонки.
Петьо, от къде се минава до мястото, защото преди пътят беше засипан с пръст, за да не се минава?
Между купчините пръст се минава на зиг-заг, има по 4-5 метра между тях,ще отида днес или утре да направя фото инфо ;) Там гонки не се правят, не е толкова равен пътя за скорости над 100, има ръбчета от панелите бетон, малки но има.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз съм "за" . Ама нали някаква по-западна точка щеше да се търси,че това пак е в нашия двор.
Регионите : Лом , Козлодуй, Монтана, Благоевград пък дори и София.
Никакъв шанс.
Трябва да блъскатат около 300км. в една посока, като същия ден/нощ трябва да пътуват обратно.
Едно е тесен кръг ентусиасти обитаващи район в радиус от 50 км. да се съберат да пострелят в рамките на 3-4 чааса, съвсем друго е да се съберат повече хора на национално ниво.
Трябва да се помисли за нощувка и изхранване и мероприятието да е поне двудневно.
Също така и да е на приемлива цена.
Да има приемлив път до локацията и в непосредсвена близост да се паркират колите.
Хора пътуващи от по-далечни дестинации пристигат обикновено в петък вечер и ползват две нощувки.
Стрелби има, но не са приоритетни.
Целта е да се опознаем, да споделим опит, да се повеселим и почерпим.
Вечерите са интересни със задушевните разговори в компанията на селектирани напитки около скарите.
Такива мероприятия са провеждани и не е необходимо тепърва да се открива топлата вода.
Мястото е Узана- географски център на България.
Хижата е Узана.
За претенциозните има и луксозни вили с всякакви удобства.
Ако сте решили да направите мероприятие, това е пътя. Иначе ще си остне регионална сбирка.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами то името на темата е достатъчно красноречиво. Това мероприятие няма нищо общо с националните срещи които сте провеждали. Тези които бяхме в Банево решихме да го повторим. И за да не блъскат едни 400 км,а други само 14 , решихме да е някъде по- на запад. Всеки желаещ да присъства е добре дошъл.
 

Amfo

Редовен Потребител
По принцип и аз съм за място със оставане за вечерта. Върти ми се в главата нещо като къща за гости далече от населено място ,където да става за стрелба. Реално аз ще съм на линия към края на ноември за съжаление още не знам кога заминавам и кога ще се прибера. Съгласен съм с идеята да е някъде посредата на България.
 
Нагоре