Приятелско надстрелване - следете за дата и място

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Петьо, на хангарите за дълги дистанции не става, поне не и по начина както си го описал на първата снимка.Има възвишение и там максимум 100м да изцедим.View attachment 110392На втората снимка пътят,който си дал е затрупан за да не ходят да си изхвърлят месните отпадъците там( оградил съм в кръг затрупаното)
Въобще целият район беше превърнат в сметище за строителни и всякакви отпадъци, но наскоро са го разчистили, или поне са се опитали на места да разчистят. Там и месец чистене с тежка техника , пак няма да им стигне!
С колите може да се стигне по начертания път, близко до хангара, или да се оставят долу до купчината с пръст. Има доста опции за големи дистанции и там, но на место ще огледаме и преценим, ако решим да сме там.
Най- добре ще е на танковия полигон, там места и разстояния всякакви. Ще се преценя пак на място и в движение според обстановката и времето.View attachment 110393
Съгласен с 2 ръце.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
На мен ми изглежда перфектно. Нямам търпение да се съберем и да се запознаем и на живо! Прогнозата също я дават супер, дано я познаят.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз тръгвам в 05:00 от София и в 8:30 -9:00 съм там. Доколкото знам Петьо и Емо ще са там също от около 9:00 сутринта. Все още имам 1 място при мен ,ако някой му се идва...
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да, 9:00 ще бъда на мястото. Предполагам колегите от Бургаско също ще успеят да бъдат там към 9:00. Предполагам, че с Камен Делчев (kamoto) ще пътуваме заедно натам, всеки с колата си разбира се.
 

Amfo

Редовен Потребител
Добър вечер .

Да дава Бог живот и здраве и аз ще съм там с вас в уговорения час . Мое лично мнение е ако се събират някакви пари то те да покрият част от разходите за гориво на тези ,които идват от далече.
 

wakafaka

Редовен Потребител
И а ще се пробвам да дойда но се падам на работа и незнам дали ще мога да се сменя.
 

emci74

Редовен Потребител
Днес ходихме с Ангел да постреляме и да направим някои замери на дистанции.
Вятърът беше доста силен още в 8ч сутринта и за това отидохме на хангарите. Дистанцията е 65м, като могат да се изцедят още 10м, ако мишената се сложи до дървото, над стената (на снимката в ляво)20230925_090935.jpg20230925_084020.jpgЗаради вятъра стреляхме вътре и дистанцията там е 60-65м.
Снимах и танковите писти за добиете представа
20230925_083120.jpg20230925_083056.jpg
Направих и няколко снимки на разклона, който можете да видите и на Стрийт вю в Гугъл. В ляво от пътя е стрелбището, а в дясно хангарите. На хангарите също има поляна и там може да се стреля на дълги дистанции, стига да няма добитък да пасе.20230925_083734.jpg20230925_083802.jpg20230925_083120.jpg20230925_083056.jpg20230925_082826.jpg
Както по- назад писах, някой, ако изпитва затруднения в намирането на местоположението, да звънка.
С Петър говорихме за към 9ч да се чакаме на кръговото на Минерални бани. Според вятъра и времето ще решим на място на коя от 2те локации ще сме и ще я оповестим сутринта в темата, за да не ни търсите къде сме.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами според Accuweather-a го дават 5 м/с с пориви до 8-10 м/с . До 5-6 м/с става да се стреля до 100 м без проблем според мен, а и ще е по-интересно. Полето зад танковите писти е идеално за стрелба по балони на 300-400 м , мястото е супер генерално!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Днес ходихме с Ангел да постреляме и да направим някои замери на дистанции.
Вятърът беше доста силен още в 8ч сутринта и за това отидохме на хангарите. Дистанцията е 65м, като могат да се изцедят още 10м, ако мишената се сложи до дървото, над стената (на снимката в ляво)View attachment 110435View attachment 110436Заради вятъра стреляхме вътре и дистанцията там е 60-65м.
Снимах и танковите писти за добиете представа
View attachment 110437View attachment 110438
Направих и няколко снимки на разклона, който можете да видите и на Стрийт вю в Гугъл. В ляво от пътя е стрелбището, а в дясно хангарите. На хангарите също има поляна и там може да се стреля на дълги дистанции, стига да няма добитък да пасе.View attachment 110439View attachment 110440View attachment 110441View attachment 110442View attachment 110443
Както по- назад писах, някой, ако изпитва затруднения в намирането на местоположението, да звънка.
С Петър говорихме за към 9ч да се чакаме на кръговото на Минерални бани. Според вятъра и времето ще решим на място на коя от 2те локации ще сме и ще я оповестим сутринта в темата, за да не ни търсите къде сме.
Браво момчета, добра работа сте свършили. Колкото до точка на изчакване, предлагам да бъде паркинга на минералите извори, който е 20 метра след кръговото.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Май ще имаме късмет с времето, на 4 прогнози намалиха вятъра до 3-4 м/с .

П.П Може ли локация на това кръгово или паркинга, защото се убих да го търся. 9:00 сме там , Светльо, @PUNISHERvw каза, че също може да се пусне с мен. Броя на хората нараства, ще е още по-готино ,ще има повече "играчки" :D
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Чак от локация няма нужда. На светофара във Ветрен хващаш на ляво и след около километър си на колелото.
Грешка. Ти ще дойдеш от магистралата. Пешеходните светофари ги пропускаш. Малко преди изхода на Ветрен има светофар регулиращ движението. Там хващаш на дясно и пътя те води на кръговото.
 
Нагоре