Приклади - изработка и поддръжка

andro

Потребител
Категории орехов материал.И още нещо доста ...не мога да намеря точна дума!Но явно полезно .И универсална пцп база ,защо не?
 

Attachments

  • Red_Maxi_Tracker.jpg
    Red_Maxi_Tracker.jpg
    25.5 KB · Прегледи: 211
  • pdc2.jpg
    pdc2.jpg
    15.6 KB · Прегледи: 209
  • Page_6.jpg
    Page_6.jpg
    192.6 KB · Прегледи: 248

Loki

Потребител
Това червеното дето прилича на.. права лопата, си е бенчрест "приклад".. :crazy:
Ето нещо по скромно и изпълнимо :) ако стрелях само бенч, бих си го направил..
 

Attachments

  • 009971_D1.jpg
    009971_D1.jpg
    339.8 KB · Прегледи: 173
  • 009971_D3.jpg
    009971_D3.jpg
    67.2 KB · Прегледи: 159
  • m2-br-3.jpg
    m2-br-3.jpg
    71.7 KB · Прегледи: 203
  • m2-br-4.jpg
    m2-br-4.jpg
    74.4 KB · Прегледи: 191

tzocho

Потребител
andro написа:
... универсална пцп база ,защо не?

Започнал съм подобен тип тактически, само че със сглобяем приклад. Идеята ми за формата и наклона на ръкохватката я взаимствах от харпуните ми - там ръката стои с часове и са разработени с цел максимална ергономичност. Все още обаче не мога да измисля приклада :wall: Тази универсална база има резон и с някои доработки ще стане добра, стига да я предлагат на разумна цена.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Чисто нов съм във форума..но съм фен на пневматиката отдавна. От години сам изработвам прикладите си..но скоро ударих на камък..не мога да си намеря орехово дърво за един мой проект. Размерите на дъската са 50см Х 20см Х 4см. Моля ако някой може да ми помогне с такъв материал...естествено че си го заплащам...или да ми даде електронен адрес на човек от който може да си го закупя...ще съм му много благодарен! Моля ако някой има конкретен отговор да ми пише на мейл sts1969@abv.bg Благодаря предварително! :)
 

HellBoY

Потребител
По средата съм на проект за булпап на моя БАМ. Този път заготовката я направих от 3 напаснати и слепени орехови дъски , но резултата ми харесва - тъмен орех с хубав фладер , снимката е с телефон нищо общо с действителноста , а приклада не е "забърсан" от праха още е на най-едра шкурка .

Искам да попитам , сега са излезли на мода едни масла и вакси за третиране на естествен паркет - дали могат да се ползват за нашите цели ??? Помагайте ,че няма от къде тру ойл преди имаше в МСА-то но сега не го намирам...
 

Attachments

  • Изображение0385.jpg
    Изображение0385.jpg
    111.7 KB · Прегледи: 336
  • Изображение0392.jpg
    Изображение0392.jpg
    176.4 KB · Прегледи: 264
  • Изображение0391.jpg
    Изображение0391.jpg
    196.3 KB · Прегледи: 226

Loki

Потребител
Искам да попитам , сега са излезли на мода едни масла и вакси за третиране на естествен паркет - дали могат да се ползват за нашите цели Помагайте ,че няма от къде тру ойл преди имаше в МСА-то но сега не го намирам...

Стават отсекъде, мажи ;) дръвцето е мн убаво :bravo:
 

lynx

Редовен Потребител
Това като се намаже ще стане страшна красота.
Фладера ще се покаже още по-добре :yes:
Хелбой, да не забравиш да постнеш по-хубави снимки на "готовия продукт"! ;)
 

HellBoY

Потребител
Голямото мазане започна :D
 

Attachments

  • Изображение0418.jpg
    Изображение0418.jpg
    110.6 KB · Прегледи: 189
  • Изображение0411.jpg
    Изображение0411.jpg
    104.4 KB · Прегледи: 261
  • Изображение0409.jpg
    Изображение0409.jpg
    76.8 KB · Прегледи: 233
  • Изображение0408.jpg
    Изображение0408.jpg
    93.9 KB · Прегледи: 236
  • Изображение0413.jpg
    Изображение0413.jpg
    142.2 KB · Прегледи: 288
A

Anonymous

Гост
Много красиво! Стила ми напомня проекта на ВАМ-21. Единствената ми забележка ако може така да се нарече е към стиплинга. Лично аз бих го направил много по-ситен и по-гъст, тип "едра шкурка за циклене" и след това бих го оцветил в черно или много тъмно кафяво, но пък и този се връзва с общия дизайн като цяло. Адмирации! :clap:
 

HellBoY

Потребител
Мерси за благите думи на всички :cheers:

Parabellum написа:
Много красиво! Стила ми напомня проекта на ВАМ-21. Единствената ми забележка ако може така да се нарече е към стиплинга. Лично аз бих го направил много по-ситен и по-гъст, тип "едра шкурка за циклене" и след това бих го оцветил в черно или много тъмно кафяво, но пък и този се връзва с общия дизайн като цяло. Адмирации! :clap:

Така е приятелю , но заложих на този вариянт защото реших да обработвам приклада с масло и предположих че с времето ситния стиплинг ще се "протрие" на някои места (най-вече ръкохватката). Ако бях лакирал щеше да е както на твоя :) Решил съм обаче по-нататък да пооправя дизайна и на оригиналния тумбхол приклад и тогава ще влезе в употреба и най-малкото борче.
Системата на спусъка съм я направил така , че за неповече от минута време може да се премине от булпап към оригиналния приклад ;)
 

Loki

Потребител
Ситната накатка няма да се протрие- мн добре попива маслото (за разлика от лака), не се запълва, втвърдява се и с времето става мн здрава.. но и така става.. Защо така лъщи на снимките, мокро ли го снима; първото масло трябва да попие изцяло, остатъка се избърсва- да не образува филм, че после няма да хване финишното добре.. Непременно шлайфай м/у ръцете :exclaim: ;)
 

HellBoY

Потребител
На снимките е тъкмо намазано с маслото , като попие става леко матово :) Дървото е минато до шкурка 1500.

Тук е момента да благодаря на Локи за маслата и верните напътствия за финиша :cheers:
 

andro

Потребител
Да не остана назад . :-[
 

Attachments

  • 102410141615.jpg
    102410141615.jpg
    97.1 KB · Прегледи: 299
  • 102410141845.jpg
    102410141845.jpg
    159.6 KB · Прегледи: 215
  • 102410141405.jpg
    102410141405.jpg
    129.1 KB · Прегледи: 229
  • 102410141936.jpg
    102410141936.jpg
    156.3 KB · Прегледи: 184
  • 102410141729.jpg
    102410141729.jpg
    156.5 KB · Прегледи: 247
  • 102410141804.jpg
    102410141804.jpg
    142.9 KB · Прегледи: 210
  • 102410142017.jpg
    102410142017.jpg
    124.4 KB · Прегледи: 207

big_dragon

Редовен Потребител
Много добра работа! :bravo: :bravo: :bravo:

И една молба, изчаквайте фотоапарата да фокусира преди окончателно натискане на спусъка.
 

iliev_ps

Новодошъл
И на мен ми харесва такъв дизайн, поздравления! :clap:

big_dragon написа:
И една молба, изчаквайте фотоапарата да фокусира преди окончателно натискане на спусъка.

На фокус са снимките, скоростта на затвора е била малка и са разместени. Само статив помага или светкавица, по добре статив.
 

andro

Потребител
Снимките са от телефона на дъщеря ми.На мен лично този модел не ми допада като форма ,обаче се оказа много удобен за ФТ изпълнения.Лошото е ,че като направя нещо ,му намирам кусури ,явно още бая трябва човек да се потруди за да стигне нивото което виждам по сайтовете,включително и нашия. :)
 

big_dragon

Редовен Потребител
iliev_ps написа:
big_dragon написа:
И една молба, изчаквайте фотоапарата да фокусира преди окончателно натискане на спусъка.

На фокус са снимките, скоростта на затвора е била малка и са разместени. Само статив помага или светкавица, по добре статив.
Още веднъж поздравления за @andro.
:offtopic: Извинете :offtopic:
Колега iliev_ps, когато проблема е в скороста се размазват всички елементи от картината и фона е сравнително тъмен. На третият фотос особенно добре се вижда по-доброто фокусиране на ел. ключ на стената, но така е когато се снима с телефон, та бил той и с 9000000000000000000000000..... пиксела.
Забележката не е лично към @andro, а по скоро по принцип.

Добре е според мене когато се показват такива произведения на изкуството :bravo: :bravo: :bravo: да можем да се насладим в пълната му красота.
С това е разполагал колегата с това е снимал.
 

njatanasow

Редовен Потребител
andro ,Винаги е така когато нещо се прави на ръка,Не ги гледай манифактурите където 99процента е машинна изработка.А когото направиш приклад който ТИ да не си видиш някое малко кусурчи , не клиента или друг колега,То повярвай ми повече няма да правиш приклади ;)Само който не се е занимавал със занаят той незнае за какво иде реч.Още веднъж те поздравявям
 

praetorian

Редовен Потребител
andro написа:
Снимките са от телефона на дъщеря ми.На мен лично този модел не ми допада като форма ,обаче се оказа много удобен за ФТ изпълнения.Лошото е ,че като направя нещо ,му намирам кусури ,явно още бая трябва човек да се потруди за да стигне нивото което виждам по сайтовете,включително и нашия. :)
Те и онез си имат кусури ;) :DПоздрави и от мен, не спирай да твориш, защото приклада много радва.На мен също тоз тумбак отдолу не ми харесва нещо, но като качество на изработка, съчетание на фладера с формата е извънземен. :cheers: :cheers: :cheers: :violin:
 

vanko

Редовен Потребител
Ето новия приклад на Суматрата ми.Големи благодарности на колегата bio_game1 :yes: Макар че консултациите ставаха по телефона и на лични всичко беше изпълнено в срок и както исках аз.Сега приклада стана невероятно удобен. Браво Колега :clap: :cheers:

 
Нагоре