Препоръки за избор на въздушна пушка.

Alex Iliev

Новодошъл
Здравейте, наскоро се запалих по темата въздушни пушки. В момента съм с един стар Haenel III 56, но поради износване с годините, бих желал да го сменя с нещо ново.
Търся въздушна пушка за стреляне по мишени до 100 м. Бюджет от 400лв. и лимит на енергията 24J (тъй като смятам да я използвам с развлекателна цел).
Фен съм на пушките с чупеща се цев, но ако имате по-добри предложения съм готов да ви изслушам.
Оптиката не е задължителна - Споменавам го, заради това, че съм си набелязал едно Gamo Big Cat 1250 (казват, че оптиката не е кой знае какво качество) А и съм забелязал, че из форумите не хвалите много Gamo.
Калибър се чудя между 4.5 и 5.5 - навсякъде пише различно, и не съм сигурен кой е по-подходящ спрямо джауловете.

Благодаря Ви предварително.
 

t.marev

Редовен Потребител

traun

Потребител
100 метра и тези изисквания.........
Пробвал ли си да погледнеш мишена на 50 метра с механични!?!? А и тези 400 лева......
Те ти 50 метра, в ляво от бетонният дирек, дъска!!!!
 

Attachments

  • 50 метра.jpg
    50 метра.jpg
    351.8 KB · Прегледи: 106
Последна промяна:

Vojda73

Потребител
С този бюджет Browning x–Blade 2 много точна пушка,като я овладееш(то и с другите е така).Препоръчвам 4,5 имал съм я и в 5,5.На мен лично ми е по–лесно да уцеля мишената на далечни дистанции с малкия калибър(говорим за пружинна пушка).
 

Васил 83

Редовен Потребител
Да, колегите са прави. За да стреляш на такива дистанций ще ти трябва пцп пушка с някаква оптика. С механичен прицел няма почти нищо да виждаш. Съдя по себе си аз примерно на 15м-18м с едната ми пушка и с пистолета едвам виждам мишенките по които стрелям (пластмасовите кутийки от киндер яйцата). Даже и мишената да е голяма пак ще ти е доста трудно да се прицелиш в нея и да я уцелиш..
 

xpresident

Редовен Потребител
Той човека не е казал че ще стреля по ФТ мишени. На 100м тенджера е реално да уцели на механични с тази пушка.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега това с критерия за дистанция над 50м към пружинна въздушна пушка е относителна работа,защото или е слаба или рита като кон и все убягва точността+ фактора умение на задспусъковото устройство! Наблегни на естетиката,качество на материали и изработка, останалото колкото толкова!Гамото доказали се модели са 1250 Hunter,CFX Royal и 440 класическия модел,не те ангажирам...Погледни това
https://guns.bg/bg/vzdushna-pushka-blaser-bgg-kal-55-20j-am03-n-tec-a-031630
в момента го няма,но чакат следваща партида,ВИПа имат и много Гамо-та защото те си ги внасят...въобще пружинки среден клас и цена бол!
Успех!
 

radosten

Потребител
Здравейте, наскоро се запалих по темата въздушни пушки. В момента съм с един стар Haenel III 56, но поради износване с годините, бих желал да го сменя с нещо ново.
Търся въздушна пушка за стреляне по мишени до 100 м. Бюджет от 400лв. и лимит на енергията 24J (тъй като смятам да я използвам с развлекателна цел).
Фен съм на пушките с чупеща се цев, но ако имате по-добри предложения съм готов да ви изслушам.
Оптиката не е задължителна - Споменавам го, заради това, че съм си набелязал едно Gamo Big Cat 1250 (казват, че оптиката не е кой знае какво качество) А и съм забелязал, че из форумите не хвалите много Gamo.
Калибър се чудя между 4.5 и 5.5 - навсякъде пише различно, и не съм сигурен кой е по-подходящ спрямо джауловете.

Благодаря Ви предварително.
Колега, аз имам същото ГАМО повече от две години, добра пушка е, за това, което искаш ще ти върши работа. Миналата година и смених прожината с газово бутало и стана още по- прецизна. Оптиката не е кой знае какво, но до 50 м. ще ти върши работа. Най- добре стреля с JSB MATCH DIABOLO 1,030g /. 15,89 gr. Успех.
 

bangich

Новодошъл
С този бюджет Browning x–Blade 2 много точна пушка,като я овладееш(то и с другите е така).Препоръчвам 4,5 имал съм я и в 5,5.На мен лично ми е по–лесно да уцеля мишената на далечни дистанции с малкия калибър(говорим за пружинна пушка).
С този бюджет Browning x–Blade 2 много точна пушка,като я овладееш(то и с другите е така).Препоръчвам 4,5 имал съм я и в 5,5.На мен лично ми е по–лесно да уцеля мишената на далечни дистанции с малкия калибър(говорим за пружинна пушка).

Browning X-Blade II има и с пружина ? Не знаех . А тази​

Browning X-Blade II gas piston дали е добра?​

 
Нагоре