Пловдивска група

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Който е на зор с чашките може да мине през мен да си ги вземе, но първо звъннете, дали ще съм наличен в момента.
 

xaoc

Новодошъл
Търся разни въздушни модели, които ги няма във ВИП-магазина в Пловдив срещу Трето РУП, та питам дали някой знае втори магазин за въздушно оръжие в Пловдив?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стига ръси теми из форума, не може всеки въпрос щукнал в главата ти да става тема.
Като си от Пловдив, има си тема Пловдивската група - питай там.
Щом си ходил до ВИП-а и не си видял другия магазин на 40 м от него на булеварда, толкоз си и гледал.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо не четеш май - не бъркай тема с въпрос. Просто се огледай и премисли къде трябва да зададеш въпроса си, а не да създаваш теми(дори и едни и същи, но в различни раздели).
Та на въпроса ти : Прицела имат магазин в блока пред ВИП-а, на бул. България, другия им е зад МОЛ Галерия. На бул. България има още два - един срещу друг - под хотел Никол и отсреща. В Алати(пак на бул. България).
Из другите квартали също има, но не мога да ги посоча с точност.
 
Последна промяна:

xaoc

Новодошъл
Някой да знае дали в Пловдив се събирате да стреляте в стрелбищата, които са само за пневматично оръжие? Има няколко такива.
Или дали някой е член на лицензиран стрелкови клуб и къде може да се запиша в клуб за участие в състезания?
 

Ivaka

Новодошъл
Здравейте от Стара Загора ....понеже в Зарата няма къде да се зареждат бутилки на въздух а имам всеки ден транспорт до Пловдив може ли да ми кажете къде мога да си зареждам с въздух ...Благодаря предварително
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пишеш в търсачката "магазин Бездната Пловдив".
Звъниш на мобилния на Иво и си уговаряш кога ще може да я напълни като се изчака.
Обикновено е след 16.00 часа, защото комшиите мрънкат за шума от компресора.
Другия вариант е да се остави и друг ден да се вземе.
 

plamsky

Новодошъл
Здравейте,
Първо малко предистория: Закупих Meteor 90 5,5 кал. преди две години от VIP-a срещу трето районно. Регистрирах я съответно в полицията заради високата скорост, която даваха по документи. След 30-40 изстрела започна да стреля накъдето и падне. Докато разбера, че проблемът е в нея изкупих всички видове сачми по магазините, но както и да е закарах им я да я проверят. Майстора им каза, че е счупила пружина и я сменил. Взех си я и и първите 30-40 изстрела нямаше проблеми (да уточня само, че за мен няма проблем значи- на 15-20м прав на механични улучвах скалъпената от мен мишена-въртяща супена лъжица). Съответно удоволствието беше кратко и пак започна да си стреля където си иска. Всъщност след като я взех механичните по вертикала бяха на макс (стреляше малко под целта), което ме наведе на мисълта, че проблемът не е решен напълно. Пак им я закарах. Този път майстора им каза, че е сменил уплътнението на цевта, но нямали такова и пригодил някакво. Каза, че е изпилил и мушката :eek: защото механичнити били на макс, а тя си стреляла ниско. Мерил й скоростта, която била 220. Каза също да не се занимавам с тази пушка повече, че нямало части и разни такива. И това преглътнах, вече бях свикнал с това, че бие малко ниско. И за огромно съжаление след отново 30-40 изстрела пак е в гардероба. Имам чувството, че това е някаква закономерност тия 30-40 изстрела :wall:. Наясно съм, че това е китайка, но като я купих бях доволен.

Моля дайте координати на свястен майстор в Пловдив, че лятото идва и ме е яд да я гледам в гардероба и на всичкото отгоре е и регистрирана. По принцип съм технически грамотен и не е проблем да си скалъпя стенд и да си я разглобя, но ме притеснява липсата на части, а и нямам много време да обикалям по работилници и да се занимавам с изработване.
Благодаря предварително и понеже съм нов, моля ако темата не е за тук администратора да я премести където и е мястото.
 

xpresident

Редовен Потребител
Да, темата не е за тук.
нямам много време да обикалям по работилници и да се занимавам с изработване
В такъв случай, това не е подходящата пушка за теб. Пиша го защото и аз имам същия проблем и за това се наложи да сменя марката. А най-вероятно има смазка в цилиндъра и се прецаква маншета след 30-40 изстрела, по-късно се чупи и пружината.
 

plamsky

Новодошъл
Добре никакви свестни майстори ли нямаме в града:(. Ако е така може и да се захвана сам, но ще ми трябва помощ примерно ако е счупена пружината къде да търся такава. Мога ли да разчитам на "виртуална" помощ тук във форума.
 

pifcoo

Потребител
Здравейте,казвам се Ивайло и съм съвсем нов тук.Някой от вас ме познават защото им компресирам въздуха и се сетих ,че мога да предложа един бартер на някой който има излишна пушка.Не видях някъде тема за бартери и ,ако модератора прецени може да затрие мнението.Идеята ми е да получа пушка срещу безсрочно зареждане на въздух.Не знам дали това изгодно за някой и дали не е глупаво ,но все пак не пречи да питам..За това и в тази група пиша
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Иво, от пушка до пушка, разлика бол. Предполагам нямаш предвид пружинки?
Кажи къде те сърби теб, друг може да прецени и да се почешете взаимно.
ПП. Аз мога само тестдрайв да ти уредя...;)
 
Нагоре