Пловдивска група

azzaro

Потребител
Забрави да уточниш че това е разговор между Първомайци,срещнали се на гарата в Пловдив докато си чакат влака :lol: :lol: :lol: !
 

dinkata

Редовен Потребител
soundmax написа:
azzaro написа:
Забрави да уточниш че това е разговор между Първомайци,срещнали се на гарата в Пловдив докато си чакат влака :lol: :lol: :lol: !
;) ;) ;)

Ако си от Ню Йорк разбирам да се смееш, ама си от Дебър така че....

И Киро не съмм съгласен :mad: :p ;) :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Динка не че е голяма гордост ама съм роден в Пловдив, иначе Дебър си е родното място на бащата и лошо няма, колко плодове, зеленчуци и мръвки сме изгледали ;) Пък и летата съм си ги прекарвал на село ;) Има една приказка - Градът спи, и селяните в него ;) и се отнася за всеки един град това нещо :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Точно заради тая родствена връзка трябваше да ма защитиш не да ми се смееш ! :'( :'(

И Киро не каза защо веднага го свърза с Първомай, като пресен пример ти е Стойка от Биг брадър-а ! "Сирине, Тилифон, Пипируда, Тираса....." ;) Пловдив :rose:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Динка не се обиждай, аз нито за миг не съм се обиждал на времето когато лятото съм ходил да работя на село и са ми викали селянин поради тази причина в града ;) ама глупаците така и не разбраха че и на село човек се учи на много ценни неща, диалекта не е критерий за човек - като си ходих като малък на гости в Кюстендил аз трудно разбирах по някой път баба ми и дядо ми там диалекта пък е съвсем различен и какво от това? Кажи ми едно населено място в България където хората (ама всички) не говорят на диалект ! Особенно в големите градове пък има преселници от де ли не, и става мазало и като ги питаш от де са - всички са Пловдивчани, Софиянци, Варненци и т.н. Ти пусна една шега, Киро ти отвърна с друга не беше необходимо да се реагира така, а аз се посмях и на двете ;) Бъди над тези неща :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Динка като хвърляш лайна у вентилатуру и си отпреде нормалное е да те опръска
index.php

Винаги съм завиждал на времето на децата които имаха села и лятно време си прекарваха ваканциите там. Не голяма гордост да си гражданин. Аз харесвам селата и техните благинки особенно по коледа ;) ;) ;) ;)
П.п Сега вече не им завиждам понеже си купихме една вила в едно близко село и си отглеждаме чисти продукти за храна както и си гледам там пчелите там. Те пък все ми се отблагодаряват с някой подарък по Коледа.
Не се срамувам от това :
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
st_beer написа:
Динка като хвърляш лайна у вентилатуру и си отпреде нормалное е да те опръска
index.php

Винаги съм завиждал на времето на децата които имаха села и лятно време си прекарваха ваканциите там. Не голяма гордост да си гражданин. Аз харесвам селата и техните благинки особенно по коледа ;) ;) ;) ;)
А така, каза го много добре ;)
 

sess84

Редовен Потребител
:) всички сме селяни лошо е че някой го забравят :) ето един Брадър показва без значение известен ли си , на колко места си бил и къде си пял , във всеки си дреме по нещо ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Не съм се сърдил и обиждал изобщо бе :) Що така сте ме разбрали незнам :pardon: :cheers: :cheers:
Иначе съм напълно съгласен Любо за София и Пловдив и диалектите :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Иии, малко по случая от Стара Загора: Сериала "Къде е Маги?"първоначално трябвало да се казва "Къде е Бети?", но съобразили, че в Стара Загора на местното наречие"КъдеИ БетИ?"щяло да звучи двусмислено и неприлично ;) ;) ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Така,така и къде в града може да се стреля от сутрин до вечер :p Аз малко късно се усетих ,но поне не "изтървах влака".Динко няма значение къде живееш,а как ;) :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
njatanasow написа:
Така,така и къде в града може да се стреля от сутрин до вечер :p Аз малко късно се усетих ,но поне не "изтървах влака".Динко няма значение къде живееш,а как ;) :cheers:
Те за това пък не ми се говори ;) Като отида в селото на жената (че там по-често ходим) както е в края на селото е приказка направо, и никой не те гледа на кръв или прави забележки, като ходя да стрелям в парка в Казанлък какво ли не са ми чули ушите от преминаващи, като се започне с - момче да не ни гръмнеш ;) и т.н. за разправиите да не говоря :wall:
 

mdinkov

Редовен Потребител
И Киро не каза защо веднага го свърза с Първомай, като пресен пример ти е Стойка от Биг брадър-а ! "Сирине, Тилифон, Пипируда, Тираса....." Пловдив
Без никакво заяждане ама 45 г. съм живял в Пловдив и не съм чул някой да говори така ,а Стойка е от Пловдив колкото и аз съм от Ню Йорк .
 

dinkata

Редовен Потребител
Малине, имам една колежка, която ми са тупаше в първи курс в гърдите, че била израстнала в Пловдив и нямала село, та тя като говори казва "звънни ми на тИлИфона" :lol: :cheers:
 

mdinkov

Редовен Потребител
Динка тя и Стойка се тупа в гърдите и раправя че е от Пловдив ама каво от това . Незнам защо но това за мен си е вечната тема ,бил съм почти навсякъде в България (във Видин и Силистра не съм ходил ) и по чист Български да се говори от нашия град не съм чул но пък за сметка на това от никой друг град това няма да го признаят , незнам защо и честно казано не ме и интересува . Не паля по темата и не искам да се развива , пък и няма начин да разбера отговора на този въпрос . :cheers: :cheers: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Пловдивчани говорят най-чисто.
Обикалям надлъж и шир из България непрекъснато - гаранция.
Че има хора от село които говорят мйеко - е реалност, критерий са кореняците Пловдивчани.
 

st_beer

Редовен Потребител
Нека им е лошо на хората от село и нека си говорят на диалекти и каквото там друго било. Нека има повече такива Хора "селяни" като този на когото днес в едно село пускахме Интернет. Такова гостоприемство и топло отношение отдавна липсва в градовете. Последното го казвам много отговорно и сериозно като човек посещаващ много адреси на ден. От месец окабеляваме селата и там се е запазило онова хубавото българско топло гостоприемство. Снимката е от днес и не е прецедент.

 

andi

Редовен Потребител
Пред Кауфланд Тракия има павилион за немски камуфлажи . Днес бил отворил, за две или 3 седмици .
 
Нагоре