ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Павката

Редовен Потребител
Това на карбонова бутилка ли!?:oops:
Колега ,карбоновата бутилка иска много пазене от всякакви наранявания по корпуса! Продават се специални калъфи за целта.Това с челюстите на струга, опасно ми се видя...Пази се!
 

lynx

Редовен Потребител
Аз за по-сигурно сложих бутилката в челюстите на струга и стегнах крана с ВиК ключ, за по-здрава сглобка :rolleyes:
Имаше някакви стандарти за монтирането на кранове. Във водолазния магазин на Aqualung при монтаж на нов кран на бутилка ги стягат с голям динамометричен ключ, само не погледнах на колко Nm са го настроили.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ееее Ники,два ли взе?
Ице, само единият е мой.
Е, честито!!
Откъде, как и колко?
Поръчах го от "ИМИ СПОРТС". Чаках, около 3 седмици, излезе ми 4580 лв. Работят директно с производителя. Компресорът идва окомплектован с масло и филтри, които трябва да се поставят, преди първото стартиране. Има и брояч на работните часове.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Имаше някакви стандарти за монтирането на кранове. Във водолазния магазин на Aqualung при монтаж на нов кран на бутилка ги стягат с голям динамометричен ключ, само не погледнах на колко Nm са го настроили.
Това не знам коя година е било, но 2023 година се скарах с тях. Пратих клиент да си напълни карбоновата бутилка и да му монтират крана. Взеха някакъв самоделен инструмент, който навиха на крана и с ЖЕЛЕЗЕН ЧУК го биха 10 пъти да се "пристегнал" хубаво! Направо онемях , дори в устието на бутилката карбона леко се понапука и изрони. После се оказа, че уплътнението беше скъсано и не можаха да развият 2ма човека крана при празна бутилка. Биха я с чука над 1 минута по крана докато тръгне да се развива. Следователно дори препоръчах на клиента тази бутилка да не я ползва, защото изпускаше от устието и му дадох чисто нова за моя сметка, защото не ми се рискуваше. Момчето, което беше там и монтира крана си нямаше никаква идея какво прави! Каза, че всички бутилки стягали така. Реално беше като зарядна станция, която се навива на крана но с дълга метална дръжка, която беше направо огъната от чука с който я биеше. Шок !
 

O.K.

Потребител
Прегръщаш бутилката с едната си ръка, притискаш я към гърдите си и с другата затягаш крана с умерена сила, като преди това си намазал резбата на крана и О-пръстена МНОГО ТЪНКО със силиконова грес.
Този начин на монтаж ми го каза технически специалист от фирма за изпитване на бутилки от Варна или Бургас, не помня точно. Когато получих от алито моята бутилка-6.9л, Al-liner+външен слой с конци и смола, не знаех колко да затегна крана, защото зная колко се стяга той на стоманена бутилка. Намерих телефон в нета, отговориха ми от магазина и поисках разговор с отдела за изпитване на бутилки.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Някой има ли идея каква филтрираща система ще е нужна на компресор Tuxing, за да стане годен въздуха за дишане? Ако се направят 2 филтъра х 35 см, единия с памук, силикагел и молекулярно сито, а втория целия със активен въглен дали ще се премахне миризмата напълно? Вече 4-5 водолаза ми звънят да ме питат, ама все ги отпращам, защото ми се струва абсурдно да се диша този въздух…
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз го слагам по същия начин! Само веднъж ми се е случвало да го стегна на ръка и да изпуска след 260-70 бара съвсем леко.
Ами то това е начина. Всичко останало е художествена самодейност.
 

lynx

Редовен Потребител
Това не знам коя година е било, но 2023 година се скарах с тях. Пратих клиент да си напълни карбоновата бутилка и да му монтират крана. Взеха някакъв самоделен инструмент, който навиха на крана и с ЖЕЛЕЗЕН ЧУК го биха 10 пъти да се "пристегнал" хубаво! Направо онемях , дори в устието на бутилката карбона леко се понапука и изрони. После се оказа, че уплътнението беше скъсано и не можаха да развият 2ма човека крана при празна бутилка. Биха я с чука над 1 минута по крана докато тръгне да се развива. Следователно дори препоръчах на клиента тази бутилка да не я ползва, защото изпускаше от устието и му дадох чисто нова за моя сметка, защото не ми се рискуваше. Момчето, което беше там и монтира крана си нямаше никаква идея какво прави! Каза, че всички бутилки стягали така. Реално беше като зарядна станция, която се навива на крана но с дълга метална дръжка, която беше направо огъната от чука с който я биеше. Шок !
Отдавна не съм ги посещавал, явно нещата са се променили драматично в лоша посока.
Добре е, че вече всеки може да си купи компресор на по-човешки цени и не зависим до такава степен от доброто настроение на търговците и местата, на които има компресори за високо налягане. ;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Някой има ли идея каква филтрираща система ще е нужна на компресор Tuxing, за да стане годен въздуха за дишане? Ако се направят 2 филтъра х 35 см, единия с памук, силикагел и молекулярно сито, а втория целия със активен въглен дали ще се премахне миризмата напълно? Вече 4-5 водолаза ми звънят да ме питат, ама все ги отпращам, защото ми се струва абсурдно да се диша този въздух…
На нашите компресори филтрацията е следната : сепаратор,моликулярно сито,активен въглен,моликулярно сито.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нали имаше едни бутилки с конусна резба за крана,вероятно при тях става с определено усилие на стягане с динамометричен ключ,иначе и на мен преди години ми ги разправяха едни...добре,че продаваха и бутилки та нагледно на ръка им развих крана на една готова за продажба...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Да де,разбра ме!
Аз те разбрах и ти ме разбра. Това е за неразбралите. Та току виж някой решил да завие на ръка крана и на стоманена бутилка! Имам чувството,че вече всичко може да се очаква!
 
Последна промяна:

mgrosco

Редовен Потребител
Здравейте,
Имам стоманена бутилка 6л. 300 бара. Мина всички тестове. Зареждах я два пъти на моя компресор до 310 бара на температура до 10 градуса. След 2 часа отивам на стрелба и трудно пълня пушката до 250 бара (по показания на мануметъра на пушката). Стигам най-много 240 и след това започва да пада. Първото пълнене беше в по-топлите месеци и беше направено от Цикония. Тогава нямах този проблем.
Въпроса ми е до колко е допустимо преминаването на тези 300 бара? В сертификата от изпитанията никъде не пише, а по самата бутилка има доста зацапвания и трудно разбирам нещо от щампите..
 
Нагоре