ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

valcholakov

Редовен Потребител
Колеги, един въпрос за цилиндър. Ако направите водна проба на цилиндър с вътрешни язви дълбоки около 0.3- 0,5мм (явно от конденз), бихте ли го ползвали спокойно? Работното налягане е 200атм, тоест тестовото ще е 280-300 атм. Ще бъде проверен и за пластични деформации, разбира се. Цилиндърът е от АТ 44, 180cc, стоманен. Заслужава ли си занимавката или да го хвърлям в коша и да пия еднаример студена вода?
Ето един пример за предимство на цилиндрите пред Бутилките. Винаги можеш да огледаш вътрешността на тръбата, което е препоръчително всяка година. Колегите които ползват бутилки трябва да имат мини камера за да видят какво става вътре. Забележете колко отговорно е постъпил колегата De_Marco защото повечето колеги биха пристъпили
към директен монтаж задоволявайки се само с външен оглед
 

mgrosco

Редовен Потребител
Моя опит с Цикония Варна е следния :
Купих втора ръка стоманена 6л. бутилка. Отидох в Цикония с искане да я пълнят. Искаха да видят пробата, която беше изтекла. Върнаха ме и отидох в Джамбо (правят Пожарогасители). Там дадох бутилката която замина в София. Чаках я 7 дни след което я върнаха с проба и сертификат. Струва ми 60лв. Върнах се в Цикония и там си направиха копие на сертификата и тогава взеха бутилката. На следващия ден беше готова и ми струваше 40лв.
Като видях колко вземат за 1 пълнене, реших да си купя компресор.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Имам си на идея и затова и не си купувам такъв.
Явно наистина си нямаш идея! Тъй като с евтиния ми компресор въздуха никога не свършва, за една година съм изстрелял слъгове дето иначе ги стрелях за пет години. А с тия цени на слъговете .... Утре пак пристига едно кашонче от Балистас.Калоянеееее ... до просяшка тояга ще ме докараш с тоя компресор.:rambo:
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Баси мамата :mad: то бива,бива ама да се наакаш чак не бива.
Това на практика значи - сам да си изкопеш гроба. В икономиката,бързото натрупване на капитали никога не води до трайни и устойчиви печалби. Все повече хора ще предпочетат да си купят компресори. Ще се появи конкуренция,която ще работи на по-нормални цени ...
 

De_Marco

Редовен Потребител
Ето един пример за предимство на цилиндрите пред Бутилките.
Там може би се разчита, че бутилката ще се пълни само с компресор, със съответната филтърна система, а не с ръчна помпа, където филтърът, дори и да го има, е неефективен. Аз винаги оглеждам вътрешността на съдовете под налягане, че външните козметични забележки не са толкова важни, колкото незабележимите конструктивни. А относно цилиндъра, колегата е точен, свърза се с мен и попита да го изпратя обратно, харесвам точни хора.
 

dberov

Редовен Потребител
Явно наистина си нямаш идея! Тъй като с евтиния ми компресор въздуха никога не свършва, за една година съм изстрелял слъгове дето иначе ги стрелях за пет години. А с тия цени на слъговете .... Утре пак пристига едно кашонче от Балистас.Калоянеееее ... до просяшка тояга ще ме докараш с тоя компресор.:rambo:
Всичко е до мерак. Аз без компресор стрелях по 1000-1500 чашки всеки божи ден. Пръстите ми бяха посивели от оловото пропило се в кожата ми. Всичко за което се пише сега и чета как си правите самоделни рестове, маси...т.н. съм го изживял на 100%. Когато дойде ден да извадя на тезгяха каквото ще продавам, ще видиш за какво иде реч. Единствено с модове по евтини компресори не съм се хващал, няма и да се хвана. Евтино купих веднъж и няма да повторя.
 

dberov

Редовен Потребител
Наистина, не съм очаквал за 6 литра да вземат 30лв.
Ще се научиш, така както колегата в горния пост писа, така както и аз съм го ял. ;)
Хич да не ти пука, даже се радвай че ти е толкова замбата, че има много тежки случаи.
 

Antoan28

Потребител
Ще се научиш, така както колегата в горния пост писа, така както и аз съм го ял. ;)
Хич да не ти пука, даже се радвай че ти е толкова замбата, че има много тежки случаи.
Сега се замислих че е нормално понеже е от 0 до 300 бара
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Когато носех бутилките да ми ги пълнят,цената беше 2 лева на литър. Пример : 5 литрова бутилка да ти я напълнят струваше 10 лева. Дали ще я занесеш на 0 или на 290 бара,все тая. Два лева за всеки литър от обема на бутилката.
 

Antoan28

Потребител
Моя опит с Цикония Варна е следния :
Купих втора ръка стоманена 6л. бутилка. Отидох в Цикония с искане да я пълнят. Искаха да видят пробата, която беше изтекла. Върнаха ме и отидох в Джамбо (правят Пожарогасители). Там дадох бутилката която замина в София. Чаках я 7 дни след което я върнаха с проба и сертификат. Струва ми 60лв. Върнах се в Цикония и там си направиха копие на сертификата и тогава взеха бутилката. На следващия ден беше готова и ми струваше 40лв.
Като видях колко вземат за 1 пълнене, реших да си купя компресор.
Ако си от Варна сега къде зареждаш
 

немезис

Редовен Потребител
Сега се замислих че е нормално понеже е от 0 до 300 бара
Ма въобще не е нормално ,даже е ненормално.Преди да купя Хила (миналата година)ми ги пълнеше Иво от Пловдив (синята бездна ). Две х 6 литра и една 50 литрова , ще го напиша и с думи ПЕТДЕСЕТ литрова за 60-70 лв.(зависи как се е наспал :D )Като първият път естествено бяха празни,цената си беше същата.Пак бих ги пълнил там, просто ми е далече и ми е тегаво оставяне,взимане.
 

немезис

Редовен Потребител
Ма въобще не е нормално ,даже е ненормално.Преди да купя Хила (миналата година)ми ги пълнеше Иво от Пловдив (синята бездна ). Две х 6 литра и една 50 литрова , ще го напиша и с думи ПЕТДЕСЕТ литрова за 60-70 лв.(зависи как се е наспал :D )Като първият път естествено бяха празни,цената си беше същата.Пак бих ги пълнил там, просто ми е далече и ми е тегаво оставяне,взимане.
Чакайте ,"излъгах" Ви без да искам. Имам и 12 литрова и нея пълни 1,2 пъти + посочените по -горе в тоя ценови диапазон.Нормално било :mad: :mad: :mad:
 
Нагоре