ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

shaman

Редовен Потребител
Ето тук:

(понеже на моя компресор му се прецака манометъра съм сложил един винт затова изглежда по този начин) - докато пристигне новия манометър.. А главата изглежда така, защото се счупи малкото бутало :( и отново чакам ново :(

1705822389360265.JPG
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ясно. Това е на фабричния сепаратор,доколкото виждам. За това на моя не съм виждал такава хуйня.
 

valcholakov

Редовен Потребител
Месинговата пластина ( предпазен клапан) . Не знам , какво се е слъчило при мен , но се беше изпарила . Не я намерих въобще . Сложих нова и за сега всичко е ОК .
Важното е че сега е ток и жица
По руски клипове съм гледал режат ги от капачка за компот и казват че е ок
 

ilko_dim

Потребител
Най-вероятно е burst disk . Тези предпазители се слагат за да предпазят системата от свръхналягане и излитане на резбови съединения. Това са тънки пластинки, които затварят отвор като шайба, но при по-високо налягане се пробиват и въздуха изтича безопасно .На моя компресор го има на високото налягане. В комплекта имаше такива шайбички, и аз доста се чудих дали не са някакви остатъци от нещо...
 

Attachments

  • Screenshot_20240121_114942_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240121_114942_Samsung Internet.jpg
    66.6 KB · Прегледи: 30

lynx

Редовен Потребител
Да, същото е. На първите китайски бутилки, които ги купувахме от Цикония имаше такива клапани отстрани на крана.
На самите клапани има щампа до колко psi издържат, защита от презареждане. От този вид бяха:
 

De_Marco

Редовен Потребител
Колеги, един въпрос за цилиндър. Ако направите водна проба на цилиндър с вътрешни язви дълбоки около 0.3- 0,5мм (явно от конденз), бихте ли го ползвали спокойно? Работното налягане е 200атм, тоест тестовото ще е 280-300 атм. Ще бъде проверен и за пластични деформации, разбира се. Цилиндърът е от АТ 44, 180cc, стоманен. Заслужава ли си занимавката или да го хвърлям в коша и да пия една студена вода?
 

nikolai1983

Потребител
Колеги, един въпрос за цилиндър. Ако направите водна проба на цилиндър с вътрешни язви дълбоки около 0.3- 0,5мм (явно от конденз), бихте ли го ползвали спокойно? Работното налягане е 200атм, тоест тестовото ще е 280-300 атм. Ще бъде проверен и за пластични деформации, разбира се. Цилиндърът е от АТ 44, 180cc, стоманен. Заслужава ли си занимавката или да го хвърлям в коша и да пия една студена вода?
От къде го взе колега?
 

slavev

Потребител
Здравейте . Миналата седмица имах проблем с водния компресор , който лесно беше отстранен благодарение на Павел ( шаман ) и всички отзовали се . Днес проблема е с компресора на 12 v. Без видима причина или промяна на звука престана да пълни бутилката . Работи уж нормално , както до сега но застава на около 40 бара и си седи там . На конектора уж има някакво налягане но не пълни бутилката . Ако някой е имал тоя проблем ще се радвам да сподели , какво е решението .
 

Antoan28

Потребител
Здравейте колеги имам следния проблем преди нова година си оставих чисто нова бутилка(китайска) да ми я напълнят с въздух все още не е готова казаха че била на хидро тест и още не готова според вас имали изобщо нужда от този тест след като е нова и как трябва да постъпя в тази ситуация(всяка седмица им звъня и ми казват че не знаят кога ще е готова
 
Нагоре