ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

ilko_dim

Потребител
Честито! След около 50ч. работа, ще трябва да го отвориш и можеш да му смениш гресите с такива, които знаеш, че работят добре. Има какво още да се желае,но за домашни условия е супер:cheers::rambo:
 

Niki

Редовен Потребител
Бутилката се продава,приключвам с тежестите,че имам дископатия
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не :) ,тази малката на снимката до компресора дали идва заедно с него,не тази дето я продаваш(добра цена я даваш)
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, вече и на мен ми се налага да купувам компресор. Нарди, Колтри, или Бауер?
От всички изброени Колтрито е най евтино и най използвано като гледам из чуждите форуми,за Бауер също са добро отзивите,ама там цената е почти по две.
За учудване за Нарди никъде не съм срещал отзиви.
Всички изброени имат представители в България.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
И друг път съм писал,че единия ни компресор на работа е Посейдон. Вярно,че е професионална серия,ама за над 20 години работа,само маслото му се сменя. Със сигурност,както при всичко останало, и тук качеството най-вероятно е спаднало. Ама едно е да почнеш да сваляш от много високо ниво,друго е да почнеш да сваляш от средно!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
А с какви параметри е и каква е цената му? Кой ги предлага и има ли ги в БГ?
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
На работа само с Бауер работим .
Само масло му се сменя, качеството е без компромис! Не знам обаче дали си заслужава парите за нашите цели.
Мисля, че параметрите на Колтри и Бауер са еднакви, 100л/м.
Изправен съм пред същата дилема и ще следя с интерес.
За сега се двуомя между двуглав и със сепаратор Туксинг, и Хил
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
А с какви параметри е и каква е цената му? Кой ги предлага и има ли ги в БГ?
Това са официалните представители на Бауер за България,цена около 7500.
За Нарди е тази фирма
Цена 6800
Но цената е с 1200 лева повече,от цената обявена в сайта на Павката.
И остана Колтри на което съм хвърлил мерак,цената + 70-80 евро за доставка
Всички написани цени са за монофазен мотор и 300 бара.
 
Последна промяна:

Stefan_top

Потребител
А има ли компресори стабилно помпещи над 300 бара ? Че има пушки с титаниеви резервоари работещи на 350 бара....
 

Mutata

Потребител
Мисля, че параметрите на Колтри и Бауер са еднакви, 100л/м.
Извинете ме за офтопика, но за 100 литра засмукан атмосферен въздух ли имат предвид?
Тоест за да напълни 6-литрова бутилка от 0 до 300 бара, ще трябват около 17 минути?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
От четене по форуми, разбрах, че Bauer се смятат за най-добри и съответно са и най- скъпи. Coltri се нарежда, веднага след него, също с много добри отзиви. Двоумя се между електрически Coltri Icon и Bauer Poseidon PE100. И двата са 2,2 kw, 220 v, 100 l/min, 330 bar.
 
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
От четене по форуми, разбрах, че Bauer се смятат за най-добри и съответно са и най- скъпи. Coltri се нарежда, веднага след него, също с много добри отзиви. Двоумя се между електрически Coltri Icon и Bauer Poseidon PE100. И двата са 2,2 kw, 220 v, 100 l/min, 330 bar.
Ники тука вече опира до марка и това колко пари ти се дават,Бауер е почти двойно пари от Колтрито,а от отзиви който съм чел са еднакви по надежност.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Засега и аз съм се спрял на Колтри-то. Мисля, че е достатъчно надежден. Отзивите и за него са много добри, а и нашият Гошо, няколко години пълни на цялата русенска група бутилките с Колтри.
 
Нагоре