ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това жълтото ти е сепаратор. Ако в комплекта имаш филтър( по принцип едни сини слагат) ползвай го. Ама провери дали след изключване държи налягането.
 

nikolaym

Потребител
Това жълтото ти е сепаратор. Ако в комплекта имаш филтър( по принцип едни сини слагат) ползвай го. Ама провери дали след изключване държи налягането.
Синия филтър съм го сложил след него съм сложил още един филтър (големия филтър на тухинг)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аха,ясно. Пробвай го така както е на снимката от първия ти пост. Маркуча за сепаратора и тапата.
Под маркуча дето е завит за сепаратора има тефлоново уплътнение. Толкова е меко,че при затягане се сплесква и отвора му се свива. Ако се увлечеш в затягането,може почти да се запуши отвора.
Даже,ако не те затруднва,направи клипче как помпи. Имам предвид,манометъра да се вижда.
 
Последна промяна:

nikolaym

Потребител
Аха,ясно. Пробвай го така както е на снимката от първия ти пост. Маркуча за сепаратора и тапата.
Под маркуча дето е завит за сепаратора има тефлоново уплътнение. Толкова е меко,че при затягане се сплесква и отвора му се свива. Ако се увлечеш в затягането,може почти да се запуши отвора.
Даже,ако не те затруднва,направи клипче как помпи. Имам предвид,манометъра да се вижда.
Ще прибвам.
Обаче като запатя синия филтър налягането скача бързо прави си 250бар без проблем, обаче като закача и другия филтър и пушката тя напомпена в момента на 200бара компресора почва да помпи и на 150 160 започва да цикли колко бързо помпят тези компресори имах yonheng компресор и я помпеше супер бързо
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами бързичко помпят. Моя ( със самоделен сепаратор и филтър и серпентина между първа и втора степен )6,7 литра бутилка я помпи от 290 до 300 бара за 1 минута.
Така описано явно системата между синия филтър и пушката издиша от някъде. И с повишаване на налягането теча на въздух се увеличава.
Та след като пробваш само със затапен маркуч,пробвай дали след изключване ще държи налягане като е навързано всичко - маркучи,филтри,пушка.
Ето моя как съм го направил :
Screenshot_2023-07-22-12-53-19-329_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Виж да не изпуска въздух някоя сглобка. Дори минимален теч да има от някъде няма да вдигне налягане.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И аз така смятам и това изпускане е след синия му филтър,щом до него бързо вдига 250 бара.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Като цяло това е 3ти такъв случай на такъв компресор със заводски сепаратор, за който чувам в последния месец. Няколко колеги, които си купиха модела без сепаратора бяха с такива преди това. Налагало се е да ги правят постоянно, защото някакъв метален детайл до сепаратора се наранявал постоянно и започвал да не държи налягане, а такъв детайл не се продава , съответно всеки път при стругар. Ако някой се припознае и реши да сподели, нека напише 2 реда за проблема.
 

Б.Богданов

Потребител
Здравейте,
Някой има ли опит с подобни филтри и струва ли си да се ползват на компресор
TUXING 4500Psi Air Compressor filter,Pcp Water Oil Separator Molecular Sieve Diving Separator
1690380421086.png
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравей колега, аз имам такъв филтър и съм доволен. Лошото е, че не можеш да разчиташ на маркуча, който върви с филтъра. Явно китайцте са решили да спестят материал, защото при мен се спука на 130 бара. Иначе филтъра съм го сложил веднага след малкият син филтър, който е от комплекта на компресора.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Това са пари на вятъра. Тъй като доста експерементирах с филтриращи системи за такъв компресор,извода е ,че най-важен е сепаратора за отделянето на водата и маслото
 

Б.Богданов

Потребител
Здравей колега, аз имам такъв филтър и съм доволен. Лошото е, че не можеш да разчиташ на маркуча, който върви с филтъра. Явно китайцте са решили да спестят материал, защото при мен се спука на 130 бара. Иначе филтъра съм го сложил веднага след малкият син филтър, който е от комплекта на компресора.
И аз мислех така да направя.
 

nikolaym

Потребител

koki_84

Потребител
Колеги, някой да е имал проблем с температурният дисплей на Tuxing? Моя не бачка. Друго което ми направи впечатление е температурният датчик, много на майтап е сложен в главата. Чудя се една термо паста ако се сложи няма ли да е по - ефективен.
 
Нагоре