ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Васил Василев

Редовен Потребител
За компресора го дават исо 46 или 100 виж си каква спецификация дават за твоя компресор.
 

finata

Потребител
Здравейте колеги. Имам следния проблем. След зареждане на бутилката се оказа че изпуща въздух от крана. Същия беше разглобен и се оказа че проблем е причинен от въпросното нещо с четири грама от снимките. Бутилката е турска, 6.8л на 250IMG-2cba1e2de65c1617c480d9a1a30e42cd-V.jpgIMG-e217f72bf2cf0b8a483a028ce19155ad-V.jpgIMG-7cd4409bf24f3956a999dd8f439f060a-V.jpg бара работно налягане което никога не е било превишавано. Някой има ли идея дали се продават само такива болтчета или трябва да се сменя целият кран?
 

Mutata

Потребител
Колеги, някой може ли да ми каже със сигурност от какъв материал са направени уплътнителните пръстени във втората степен на компресорите Туксинг с водно охлаждане. Харесват ми качествата, които притежава този материал и искам да го използвам за други цели, извън нашето хоби, но за целта трябва да разбера със 100%-ва сигурност какъв точно е материала за да мога да го търся и поръчам.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Приятели, бъдете внимателни.
 

Mutata

Потребител
Приятели, бъдете внимателни.
Снимките не дават достатъчно яснота, но ми се струва че причината за спукването е сериозно ПТП, а бутилката е от нитро-оксидна система.
 

Mutata

Потребител
Опитах да потърся инфо за случая с бутилката, която от няколко дни обикаля фейсбук групите и форума.
Бутилката е била алуминиева за нитро-оксидна система. Работното и налягане е 1800psi и оригинално е имала предпазна тапа с диск, който се пука при около 3000psi. При тази бутилка въпросната предпазна тапа е била премахната и подменена с плътна метална тапа! Освен това бутилката е била стара, минали са 11 години от изтичането на последния и хидротест. Не е потвърдено, но има и съмнение че тази бутилка е била подгрявана с газова горелка, вместо с електрически нагревателни одеяла.
Та с две думи, дишайте спокойно колеги и умната! Използвайте само проверени бутилки и никога не превишавайте работното налягане дори и с малко.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Добра информация. Тъкмо и аз се чудих, откъде да науча подробности за този инцидент.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги искам да попитам преди да пробвам, безопасно ли е да си пълня например 6 литрова бутилка от друга по-голяма бутилка ? Пълненето ще е за секунди, смятам да използвам 12L на 300 бара и да си пълня 6цата, за да ми е по-леко и удобно, все пак е 4кг , съответно би ли загряла бутилката при толкова бързо пълнене ? Според мен не би трябвало , защото принципа е същия като бутилката на пушката, но не искам да експерементирам с такива налягания.
 

lynx

Редовен Потребител
Някъде имаше писано за съдовете под високо налягане, че при зареждане УЖ не трябвало да надскачаме 3 бара в секунда, за да не "стресираме" бутилките/резервоарите. Не че е забранено, но не било препоръчително. Един вид, затова били предназначени забавителите....
Това го пиша по спомен.....може и да не е съвсем вярно.
 

nikolaym

Потребител
Проблем с компресор тухинг
Имам проблем с този боклук
Трудно достига 150 160 бара отнема му мн време. Също така вади и много влага компресора е чисто нов.
Някои да даде съвет ако е имал подобен проблем
 

Attachments

  • Screenshot_20230722_105440_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20230722_105440_com.huawei.browser.jpg
    126.1 KB · Прегледи: 25
Последна промяна от модератор:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Примерно помпиш само със затапен маркуч. Като изключиш компресора налягането пада ли или се задържа? Влагата си е от въздуха и трябва да се отделя в сепаратора иначе ще отива в пушката.
 

nikolaym

Потребител
Примерно помпиш само със затапен маркуч. Като изключиш компресора налягането пада ли или се задържа? Влагата си е от въздуха и трябва да се отделя в сепаратора иначе ще отива в пушката.
Ще пробвам изнервих се и го оставих
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Трудно достига 150 160 бара отнема му мн време.
=============
Това в колко литра бутилка и от какво налягане почваш?
 
Нагоре