ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Васил Василев

Редовен Потребител
Много зависи от материала, и качеството на изработка и покритие на всеки резервоар. Предната ми пушка ЧЗ съм я пълнил 6-7 години с помпа без никакви филтри, и до последно нямаше нито петънце вътре в цилиндъра, по бойният клапан и по маниметъра с куйкфила.
И аз, поне 5-6 години помпах с помпа ат-44 и бт-65 при тях сваляхме цилиндрите и БК - да се тунингова. Цилиндрите винаги са били чисти.
 

Валката

Потребител
Преработих малко моя сепаратор
Малко си оставих ръцете ама поне сега вади повече влага
Има един клапан за изпускане на налягането долу в дясно на сепаратора
Изпущаше налягане след сваляне и натягане на пружината пълни доста добре
Пробвах само до 250 бара мисля че ще трябва да го затапя за по високи налягания
 

Attachments

  • 20230705_193730.JPG
    20230705_193730.JPG
    334 KB · Прегледи: 72

roskokn

Потребител
Колега този сепаратор е за ниското налягане,монтира се между първа и втора степен,не е проектиран за 300барово налягане.Затова и ти изпуска предпазния клапан.Аз не бих го ползвал там където си го сложил.За втора степен си има друг на които стените са доста по дебели.
 

Валката

Потребител
Колега този сепаратор е за ниското налягане,монтира се между първа и втора степен,не е проектиран за 300барово налягане.Затова и ти изпуска предпазния клапан.Аз не бих го ползвал там където си го сложил.За втора степен си има друг на които стените са доста по дебели.
Аз затова като зареждам бягам в другата стая хаха

Знам не е за там но конструкцията не подсказва че може да се разпадне евентуално тоя предпазен клапан
 

koki_84

Потребител
Колеги, някой би ли казал могат ли да се вадят тези конуси от тръбичкатаIMG_20230707_212327.jpg
 

koki_84

Потребител
Това е тръбичката от компресора и ако мога да ги прехвърля на медната серпентина, ще бъде добре. Първо питам ако може за да знам да действам. Но ако не може да не прецаква напразно оригиналната тръбичка. Съответно и ако не стават какво слагате за уплътняване
 

Валката

Потребител
Хидравличен врязващ пръстен се казва виж какво с какво фи е
Ако не си смачкал тръбата можеш да го изкараш с леко почукване на някое дърво върху трупче
 

koki_84

Потребител
Валката, пробвах и в двете посоки, но не се получи. А този хидравличен врязващ пръстен от къде? Дай ми малко повече инфо за да не стане някой фал.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Хидравличмият врязващ пръстен трябва да е с фи-то на тръбичката в случая 6мм. Ако не се лъжа така са ми казали колегите. Слага се така както е показано на снимката. Има различни видове пръстени. Трябва да са подходящи за налягането което ние използваме. Мисля, че трябва и да са нови, защото като се затягат гайките те се врязват в тръбата точно на определено място.
За София намерих тези магазини от които могат да се закупят нужните неща. От Рубин 2001 купих медната тръба а от другите два магазина взех крепежите (гайките и врязващите пръстени)
 

Attachments

  • IMG_20230707_225245.jpg
    IMG_20230707_225245.jpg
    229.7 KB · Прегледи: 25

koki_84

Потребител
Благодаря колега, аз тръба медна имам ф6х1 ще ползвам гайките от оригиналната тръба само трябва да си поръчам втулките.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Имам втулки ще ти ги пратя. Пиши ми на лични за адреса на който да ти ги пратя. Ще ти пратя и гайките. При мен нещо не сработиха нещата.
 

Mutata

Потребител
Колеги, някой би ли казал могат ли да се вадят тези конуси от тръбичкатаView attachment 109145
Вадят се колега. Слагаш тръбичката на менгеме, да е плътно прибрано но свободно така че втулката да легне върху челюстите му. Отгоре удряш по лицето на тръбичката с чук и с избивач 5,5мм. Не ползвай избивач 6мм защото ще се набие във втулката. Аз така извадих моите за да мога да ползвам гайките а и да си запазя оригиналната тръбичка. Такива врязващи втулки се продават във всеки един магазин за газови уредби. За 6мм тръба са стоманени, за 8мм тръба са бронзови.
 

koki_84

Потребител
Вадят се колега. Слагаш тръбичката на менгеме, да е плътно прибрано но свободно така че втулката да легне върху челюстите му. Отгоре удряш по лицето на тръбичката с чук и с избивач 5,5мм. Не ползвай избивач 6мм защото ще се набие във втулката. Аз така извадих моите за да мога да ползвам гайките а и да си запазя оригиналната тръбичка. Такива врязващи втулки се продават във всеки един магазин за газови уредби. За 6мм тръба са стоманени, за 8мм тръба са бронзови.
Мерси колега, тази информация ми трябваше.
 
Нагоре