ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колко часа си навартял с това масло дръж ни в час
Маслото с което е компресора в момента е catsrol edge 5W40. Първите 30 работни минути беше с него (поста с снимките на масло в бутилка от вода по горе),сега в момента работи вече още 45 минути със съшото масло,което ще сменя след 2-3 дни,като дойде компресроното REVANOL,което съм поръчал и ще снимам авто маслото как е. От визьора това от първите 30 мин работа и сегашите 45 мин работа,masloto изглежда бистрo и чистo,но източването в бутилка показа друго.
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Schmol vdl 100 също е 20 кинта по родните магазинчета уж е джерманско първите пъти го оставих да бръмчи 2-3 пъти по близо 1 час и гледам че не надхвърли 55 градуса което е добре защото пишеше че трябва да не надхвърля 80 градуса C за репликата Heng Yong което си е същото като Vevor ,Tuxing и другите China компресорчета.
 

Attachments

  • Screenshot_20230402_201454_Chrome.jpg
    Screenshot_20230402_201454_Chrome.jpg
    138.5 KB · Прегледи: 20

SEPULTURA

Редовен Потребител
@Евгений Б. Колегата със серпертината на компресора нищо не каза в крайна сметка относно колко градуса вдига компресора при дълго ползване ,например с голяма бутилка?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Твоя колко вдига ? Моя нещо след 2-3 пълнене почна да вдига до 52 градуса, първото пълнене обаче беше до 40-42 гр мисля.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Моя не е критерии,защото аз зареждам пушката директно и реално компресора работи 2 минути на зареждане. В постовете по горе има снимка и клип с моя компресор. За 2 мин работа от начални 13С ,вдигма до 30С.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
@Евгений Б. Колегата със серпертината на компресора нищо не каза в крайна сметка относно колко градуса вдига компресора при дълго ползване ,например с голяма бутилка?
Не съм го мъчил още, само 10те минути за теста на филтрите, където бях с половин кофа вода. Уикенда не остана време да го пускам пак. Утре вечер сигурно ще го пусна от 250 до 300бара на 6л с течаща вода.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Моя не е критерии,защото аз зареждам пушката директно и реално компресора работи 2 минути на зареждане. В постовете по горе има снимка и клип с моя компресор. За 2 мин работа от начални 13С ,вдигма до 30С.
Гледам клипа и виждам, че директно като напълниш пушката го спираш и изпускаш налягането. По-добре отвори клапана и изчакай 15-20 секунди , излиза адски много конденз през пробката направо на пръски. Иначе това всичкото остава вътре или отива към филтъра.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Знам за конденза и чакам 10тина секунди. На клипа се опитвам да засека коректно времето за зареждане,за това го спрях така.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Обещано - спазено. Накичих нещицата в банята. Старт ~240 барa на 6л, край 300бара за ~13мин. Максимална температура достигната на ~8ма минута (~49⁰), до края си остана така. Със и без обдухване на серпентината, температурата не се променя. Ако датчика е на 2рата степен, сигурно ще има драстична разлика. Охлаждането е с течаща вода, ако е с ледена вода, това би бутнало най-много измерваната температура.
Да се има на предвид, че това му е 2ро пускане, още с 1вото масло.
IMG_20230403_185137.jpg IMG_20230403_190055.jpg

IMG_20230403_190206.jpg

IMG_20230403_190527.jpg

IMG_20230403_190539.jpg
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ако бях го тествал преди да му сложа серпентината да видя какви градуси ще показва, може би щях да имам някаква база за сравнение. Със сигурност във втората степен не влиза толкова горещ въздух, колкото би влизал без нея, от което би следвало да има някакъв положителен ефект, който само някой на Ти с материята би ни осветлил :) Може би бута няколко градуса от общата температура на главата.
 

roskokn

Потребител
Има,в горната камера постъпва по охладен следовател и по плътен въздух,което значи по бързо достигане на 300бара в бутилката и по малко загряване на елементите на 2ра степен,същия ефект имам и със сепаратора тръбата до него е гореща,след 10на минути и самия тои,но тръбата от него до горната камера се държи с ръка.Не съм го мерил но в оригинален вид площта около манометъра се загряваше така че да неможе да си задържиш пръста повече от 5секунди,сега е горещо но не и да те накара да си дръпнеш ръката.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ами 100% има разлика от 230 до 300 бара ми я пълнеше на мен май за 16-17 минути, ти си я напълнил за няма и 13мин, това е повече от добре за този компресор, дори 13 минути ми се виждат малко наистина.
 

Чоби

Редовен Потребител
Винаги от тази серпентина ще има полза за охлаждането. До колко ще изкарат заварките заради вибрациите не се знае, а и серпентината има маса която натежава надолу. Най добре водата да влиза директно в компресора и да се регулира с кран от налягането в системата , а така в легена тя влиза студена от чешмата, но помпата е с малък дебит и така ефекта е доста по слаб . Вържеш ли го директно към чешмата си решаваш проблемите със загряването , а който няма такава възможност, поне да намери по мощна помпа да смуче от легена и пак може да се избегне серпентината.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Абе не знам като цяло при мен до 15мин работа главата е студена даже, тръбата между степените е гореща, ама чак такава драма не е. Мисля, че и без тунинг, с 40Л вода/антифриз и малко замразени блокчета за хладилна чанта пак няма да имаме никакъв проблем.
 

Чоби

Редовен Потребител
Както е показал снимката колегата с кран батерията, една тетка преди нея с кран директно в компресора и газ. Без легени и серпентини. Изходния край на маркуча в сифона и никога няма да загрее .
 
Нагоре