ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Коцкар

Редовен Потребител
Веднъж си купувах спрей за климатик от Хадо. Ефекта беше нулев.В последствие прочетох на опаковката "Произведено в Украйна"... и втори път не съм купувал абсолютно нищо от тази марка :D Това се случи преди войната и няма никаква връзка със ситуацията днес. Просто продуктите им са боклук. Не знам с къв акъл хората си слагат добавки и масло в двигателите на колите..произедено в Украйна :D
Ами аз ходих на ремонт на голям бензинив двигател на волво и шлайфане, нови части всичко както си му е реда след прегряване заради пишман майстори и забелязах че работеше някак различно след ремонта променяха му се оборотите можеби заради нарушена компресия не беше както трябва и викам след толкова хиляди едно флаконче за 100лв е нищо да пробвам и баш като в рекламите чудо почна да мърка тихичко ускорява равномерно много ме изкефи и 2 години по късно гледам пали трудно в студа всеки път от втория опит и купих някаква по малка добавка не 1 stage нещо по евтино уж да подпомогне първите дни май помогна ама 2 месеца след това пак си е същито. Ама химия като химия те украинците са западнала нация последните години но едно време имаха сериозни производства както и турците не са като японците ама сами си строят хеликоптери и коли,оръжия и грандомански строежи като в щатите. Абе имали желание от вождовете всичко се случва ако са някакви деграданти ги гледаме по клипчетата бело и к**ви като 16 годишни тинейджъри или още по лошия вариант някакви педо истории със деца в манастири и там другите че те не бяха само 2,3 случая.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колега,какво стана с компресора? Не сподели впечетления. Когато имаш време направи някакво водео да го видим как помпи.
Днес помпих за втори път с компресора, клип не съм правил. Чаках до сега да ми пристигнат силиконовото масло, и големият филтър. Много леко вдигна времето за помпене заради големият (35см) филтър. За 4 мин ми напомпи 250сс. резервоара от 140 до 230 Бара. Повече от доволен съм.
 

lynx

Редовен Потребител
Веднъж си купувах спрей за климатик от Хадо. Ефекта беше нулев.В последствие прочетох на опаковката "Произведено в Украйна"... и втори път не съм купувал абсолютно нищо от тази марка :D Това се случи преди войната и няма никаква връзка със ситуацията днес. Просто продуктите им са боклук. Не знам с къв акъл хората си слагат добавки и масло в двигателите на колите..произедено в Украйна :D
Xado ги водят мултинационална компания(Германия, Холандия и Украйна) и не знаем къде си произвеждат маслата.
Съмнява ме, че масло с цена 90 лева за литър ще е боклук. На мен двама колеги ми го хвалеха, че уж това е най-подходящото за китайските компресори, за да работят безпроблемно по-дълго време.
Но нека хората, които си го купуват и ползуват да прочетат на консервата къде е произведено и да споделят впечатления от първо лице.
Ако не се лъжа това ползуват колегите като най-подходящо:
 

rifle

Потребител
Здравейте момчета! Имам питане. Всеки път когато зареждам пушката или пистолета, трябва да сменям тези два накрайника. Дали съществува един от тях като бърза връзка към другия?16768114269086496044573107528330.jpg16767946987518254524630857120137.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Един такъв преходник навиваш на щуцера, и бързата връзка си я оставяш на маркуча.
Предполагам резбата на щуцера е 1/8 BSP, но има и някои с 10х1 метрична.
 

Attachments

  • Male .JPG
    Male .JPG
    182.1 KB · Прегледи: 1
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Каква силиконова грес/смазка да ползвам за 300 барова помпа хасан?
Днеска хвърли фира,спря да помпи след 250 бара и ще я разглобявам тия дни да я почистя,смажа и сменя уплътненията. Изкара 2 години пръскана отвреме на време със силиконов спрей.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Това ползвам аз от години.
И аз,

 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Това силиконово масло sm350 го няма под слънцето звънях на 5-6 магазина...изкупили сте всичко. Яко мазане е паднало :D
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вземи си СМ1000, има го навсякъде и е даже по-добро. А СМ350 го има във Викиват магазините
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
sm 1000 също го няма вече на тази планета Видях ,че уж има в викиват,чакам дами кажат дали наистина го има в склада
Алтернатива ,ако не намеря?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
 

sts1969

Редовен Потребител
Това силиконово масло sm350 го няма под слънцето звънях на 5-6 магазина...изкупили сте всичко. Яко мазане е паднало :D
Аз си го поръчвам от интернет, само гледам в сайтовете дали го имат налично.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Steinberger уж го имали ама ще проверили и ще ми кажат утре

@sts1969 Колега и аз в нета го търся.Звънях на почти всички магазини в които ми показа гугъла,че го има. Резултата е ли вече не се произвежда или магазините не работят вече с доставчика/производителя.
 

emci74

Редовен Потребител
Тук има, преди 4 дни си взех от там

.... и в Хума разбира се, предния път от там поръчах на "сносна" цена 5мл :)
 

pakfa

Редовен Потребител
Ето го производителя. Звънете на телефона.
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Попадна ми една такава бутилка за CO2 с работно налягане от 250 бара. Дали е разумно да я пълня на това налягане, но с въздух и да я ползвам като резервоар за ПЦП?
 

Attachments

  • IMG_20230307_162453.jpg
    IMG_20230307_162453.jpg
    199.8 KB · Прегледи: 54
  • IMG_20230307_162522.jpg
    IMG_20230307_162522.jpg
    274.5 KB · Прегледи: 54
  • IMG_20230307_162530.jpg
    IMG_20230307_162530.jpg
    267.2 KB · Прегледи: 53
  • IMG_20230307_162538.jpg
    IMG_20230307_162538.jpg
    281.7 KB · Прегледи: 52
  • IMG_20230307_162546.jpg
    IMG_20230307_162546.jpg
    276.7 KB · Прегледи: 52

lynx

Редовен Потребител
Като се гледат щампите по шишето, нищо не ти пречи да я ползуваш.
Произведена е 2020, резбата е същата като на останалите фабрични такива.
Само дето не е боядисана, но това не е пречка.

ps
Упс, моя грешка!
PH-250 бара е тестовото налягане! Странно, че работното не е описано или поне аз не го виждам :wall:
Обикновено работното налягане е с 50% по-ниско от тестовото.
Ето ги означенията:
 
Последна промяна:
Нагоре