ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

luft9waffe

Редовен Потребител
На колко години се сменя резервоара на PCP. Моята комета я купих 2012г. и е на 11г. Водолазната ми бутилка е на 5 години теста, ма тази не съм я носил за тест.... та да я сменям ли?
Двата ми фх-са са в мен от 2007 и 2009г.Съответно на 16 и 14г.С оригиналните алуминиеви 180сс резервоари.99% от времето са стояли на 120-210бара .Сменил съм 3-4 пъти о-пръстените,основно профилактично.Миналата или по-миналата година,не помня,взех от Лов и оръжие(Дайкан) 2нови(само тръбите).Цената-като за нова добра пп или ниско-бюджетно пцп.Новите резервоари още не съм ги сложил.Сигурно тая пролет ще е.Без да съм категоричен и по спомен алум. се сменят препоръчително на 10г. стоманените на повече.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги намерих следния компресор, масово гледам, че се използва такъв , не само от колеги във форума , но и от местата където си пълня бутилките.


Цената е 400лв + доставката от Чехия за 5 дни. Гледам, че тоя с водното охлаждане е по-добър. Заслужава ли си за 400 лв ? Все пак струва колкото една бутилка.
 

shaman

Редовен Потребител
Доста "no name" e .. даже китайците не са сложили никакво име :(
Виж "марковите" китайски компресори - според мен е по-добро решение.
Tuxing - поне продават всякакви резервни части евтино.
Yong Heng - също се водят "маркови" китайски

Иначе има и по-евтини от това, което си намерил, но пък този има "auto stop", което си е приятна функция ;)
 

Laferrari63

Редовен Потребител

Чоби

Редовен Потребител
Този синия който си показал е от китайските ментаци, него вземай. За тухинга казват че са добри питай за него Иво от Ст. Загора той им разбира на тухингите. Това с аутостопа не го гледай, има го, няма го, щом работи компресора не спирай да го наблюдаваш отблизо. Не е препоръчително да помпи компресора а ти да да не си до него. Казвам ти го от опит.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Този синия който си показал е от китайските ментаци, него вземай. За тухинга казват че са добри питай за него Иво от Ст. Загора той им разбира на тухингите. Това с аутостопа не го гледай, има го, няма го, щом работи компресора не спирай да го наблюдаваш отблизо. Не е препоръчително да помпи компресора а ти да да не си до него. Казвам ти го от опит.
Дори и не искам ауто-стоп, едно нещо в повече, което може да се счупи. Значи отпада идеята да се сдобия с бюджетен компресор. Просто ми писна да губя по 1 час в посока, в трафика, в мизерната София, за да си напълня бутилката. Това лято съм дал над 600-700 лв за въздух за има няма 5 месеца и това без да смятам горивото и времето, което съм изгубил. Чудя се дали да не си взема още 2, 6-литрови бутилки и поне да удължавам периода между пълненията. Но пък от друга страна, най-практично е да си имаш компресор.. Не се съобразяваш с никого и го избиваш за има няма 2 сезона, друг е въпроса, че постоянно си мисля, че компресора ще избива или ще се чупи от някъде и ще хвърлям време и пари в ремонта му.
 

Чоби

Редовен Потребител
Ако го пазиш да не го натоварваш много, няма да се чупи, здрави са. Редовна смяна на качествено масло за компресори XADO, да не вдига повече от 50 градуса , не гледай че ги дават до 80. И ако помпиш бутилка, помпи 12-13 мин. после почивка докато изтине и пак помпиш. Без аутостопа са по евтини вземи такъв, да не се изкушиш някога да го ползваш. Когато решиш да го купуваш пусни снимка тук, че много ментаци има.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Този, ако речем, че го пазя и не го прегрявам, ще може ли да пълни 2 пъти седмично една 6 литрова бутилка без да даде фира:D:D


ПП: Тоя е май само за пушки, бутилките ще го зорят 100%
 
Последна промяна:

Коцкар

Редовен Потребител
Този, ако речем, че го пазя и не го прегрявам, ще може ли да пълни 2 пъти седмично една 6 литрова бутилка без да даде фира:D:D


ПП: Тоя е май само за пушки, бутилките ще го зорят 100%
ами това май е най често използвания компресор в целия свят и си пълнят хората бутилките без проблем даже arms.bg чух някаде че ползвали такъв малък компресор ако идеш да си напълниш бутилката в магазина. По често е срещан с името heng yong имат голяма група във фейса и нямат визуална разлика с vevor или tuxing
 

Чоби

Редовен Потребител
Различни са , и не си приличат. Имат и визуална разлика. heng yong , vevor или tuxing , принципа на работа е еднакъв но са различни компресори. Не са на една фирма.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
ами това май е най често използвания компресор в целия свят и си пълнят хората бутилките без проблем даже arms.bg чух някаде че ползвали такъв малък компресор ако идеш да си напълниш бутилката в магазина. По често е срещан с името heng yong имат голяма група във фейса и нямат визуална разлика с vevor или tuxing
в армс бг е синия на tuxing не е този, тоя доста по малък ми се вижда, май е повече за пушки отколкото за бутилки. Малък ми се вижда дебита
 

Коцкар

Редовен Потребител
в армс бг е синия на tuxing не е този, тоя доста по малък ми се вижда, май е повече за пушки отколкото за бутилки. Малък ми се вижда дебита
Ами ако си вземеш голям професионален компресор за 4-5 хиляди ще е най добре във водолзния магазин aqua в софия имат за 20 бона моята 10 литрова бутилка я пълни за 3 мин и е върха. Този тип дето ти си показал са около 400лв в алито има много клипчета в интернет хората по света много ги ползват във всеки клип има бутонче "CC" като го натиснеш излизат субтитри букви под клипчето и после от гайката избираш автоматичен превод на български и така работи за всяко клипче.

 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Да, но това е на Yong Heng компресора, не е малкия черен компресор на Tuxing, тея yong heng горе долу са читави. Руси в бенковски е с такъв същия и каза, че 2 години го ползва и му няма нищо, а той не го пази , на мен ми е пълнил бутилката на 310-20-30 бара неколкократно.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Ами да малко се различават. Главата горе в която става сгъстявнето на въздуха и охлаждането има по-малко тръбички при tuxing в сравнение с Yong Heng но в китай обикновенно има един завод за стоки от тази категория и след това прекопвачи си залепват различни лепенки с тяхната марка и ако са по напреднали си правят малки разлики примерно боядисват някое болче в червено. Или в тоя случей от друго място минават тръбичките вместо 4 отвън стават 2 отвътре и 2 отвън. Или в случая на марката Vevor виж как са сложили ламаринка отвън малко по различно изглежда.
 

Attachments

  • Screenshot_20230207_120034_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230207_120034_AliExpress.jpg
    136.2 KB · Прегледи: 31
  • Screenshot_20230207_120538_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230207_120538_AliExpress.jpg
    189.9 KB · Прегледи: 31
  • Screenshot_20230207_120656_AliExpress.jpg
    Screenshot_20230207_120656_AliExpress.jpg
    161.9 KB · Прегледи: 31

RR TANEV

Новодошъл
Здравейте , Относно закупуването на бутилка за зареждане на ВО - моля мнение дали цената е добра и качеството на тези бутилки е на ниво . ще прикача линк към един магазин близо до мен в Бирмингам . и дали ще е по изгодно да я купя от тук от колкото в БГ

 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Също наблизо в Лестър има производител - МДЕ Midland diving equipment. Виж ги и тях. От техните има поне стотина дето се ползват у нас.
Тук в България след брекзита няма да намериш подобно оборудване вече. Не е изгоден вноса.
 

bgloop

Потребител
Здравейте,
Тъй като решех да премина от помпа към бутилка, бих искал да ви попитам за тази бутилка:

BtS Europa AG 3L​

Продава се в arms bg пише максимално налягане 300 бара.
Но не се разбира дали е работно или тестово.
Ако някой има опит с тези бутилки нека сподели.
Благодаря предварително.
 

lynx

Редовен Потребител
440 лева за 3 литрова бутилка не е ли скъпичко?
А и 3 литровата е малка за ПЦП, аз бих потърсил по-голяма. То зависи и пушката каква е, но ти ще решиш дали товате урежда.
А иначе наистина е 300 бара работно налягане.

ПС.
Ето я и 7 литровата им от сайта, но и тя не е от най-изгодните:
 
Нагоре