ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

bgloop

Потребител
440 лева за 3 литрова бутилка не е ли скъпичко?
А и 3 литровата е малка за ПЦП, аз бих потърсил по-голяма. То зависи и пушката каква е, но ти ще решиш дали товате урежда.
А иначе наистина е 300 бара работно налягане.

ПС.
Ето я и 7 литровата им от сайта, но и тя не е от най-изгодните:
Hatsan at44.
Стрелям по 1 кутия 500 месечно
По-голяма бутилка до тези пари не намирам.
Също така питам някой дали познава марката, от гледна точка на надеждност.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тая бутилка няма да ти стигне и за половин кутия чашки. За 2 години ще я платиш още един път поне в пари за пълненето и. Тези малки бутилки се ползват предимно за разнасяне по състезания, и стига за 2 дена на 1 човек. Но всеки си има голяма, от която я пълни пак.
Голямата бутилка 7 л ще е по-скъпа с 50% да кажем, но разходките и разходите за пълненето и във времето ще са много по-малко. Евтиното винаги излиза по-скъпо в последствие.
 

bgloop

Потребител
Тая бутилка няма да ти стигне и за половин кутия чашки. За 2 години ще я платиш още един път поне в пари за пълненето и. Тези малки бутилки се ползват предимно за разнасяне по състезания, и стига за 2 дена на 1 човек. Но всеки си има голяма, от която я пълни пак.
Голямата бутилка 7 л ще е по-скъпа с 50% да кажем, но разходките и разходите за пълненето и във времето ще са много по-малко. Евтиното винаги излиза по-скъпо в последствие.
Ok, тогава продължава търсенето и събирането на повече средства за 6-7 литрова.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ok, тогава продължава търсенето и събирането на повече средства за 6-7 литрова.
Не знам защо гледаш оръжейни магазини за бутилки.
Гледай такива водолазни,по евтини са бутилките,примерно в магазин синята бездна в Пловдив 10 литрова беше последно 580 лева.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Има колега във форума който продава чисто нови бутилки, със сертификат вървят произведени са 2022г. Според мен, когато едно нещо е чисто ново и направено добре даже и да е директно от Китай, на дали отстъпва с кой знае колко спрямо другите утвърдени марки. Плюс това почти всичко вече се прозвежда там.
 

bgloop

Потребител
Има колега във форума който продава чисто нови бутилки, със сертификат вървят произведени са 2022г. Според мен, когато едно нещо е чисто ново и направено добре даже и да е директно от Китай, на дали отстъпва с кой знае колко спрямо другите утвърдени марки. Плюс това почти всичко вече се прозвежда там.
А някяква връзка с този колега?
 

sts1969

Редовен Потребител
Препоръчайте ми грес, издържаща на високо налягане, подходяща за смазване на компресори. Имам силиконово масло SM350, а по клиповете виждам че ползват и грес за камерите и отделенията с високо налягане, но незнам каква.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Препоръчайте ми грес, издържаща на високо налягане, подходяща за смазване на компресори. Имам силиконово масло SM350, а по клиповете виждам че ползват и грес за камерите и отделенията с високо налягане, но незнам каква.
Понеже съм пробвал 3-4 продукта на Хадо и съм доволен сигурен съм, че ще е добре и за компресори въпреки че не съм я пробвал пастата за цеви също не е лоша има по-малко налепи от олово след нея.
 

Attachments

  • Screenshot_20230213_221216_Chrome.jpg
    Screenshot_20230213_221216_Chrome.jpg
    77.8 KB · Прегледи: 38

sts1969

Редовен Потребител
Понеже съм пробвал 3-4 продукта на Хадо и съм доволен сигурен съм, че ще е добре и за компресори въпреки че не съм я пробвал пастата за цеви също не е лоша има по-малко налепи от олово след нея.
Говоря за грес която няма да гръмне при високо налягане, със сигурност трябва да е силиконова според мен, а не на петролна основа, интересува ме точна марка, от човек използвал такава.
 

DGman

Редовен Потребител
Колеги някой с Рексимекс Трон /първо поколение/ може ли да замери Опръстените на щуцера за зареждане/щуцера се разглобява като се нагрее малко че май е лепен
Благодаря предварително.
 

O.K.

Потребител
До sts1969:
На "ХАТСАН" АТ44 леко смазвам с грес, аналогична на "ЛИТОЛ" с пенетрационен клас NGLI2 всички "О"-пръстени, включително и в резервоара (200 Bar). Не гърми, ако няма висока температура или контакт с чист кислород.
За да сте спокоен, употребявайте силиконова грес навсякъде.
 

sts1969

Редовен Потребител
До sts1969:
На "ХАТСАН" АТ44 леко смазвам с грес, аналогична на "ЛИТОЛ" с пенетрационен клас NGLI2 всички "О"-пръстени, включително и в резервоара (200 Bar). Не гърми, ако няма висока температура или контакт с чист кислород.
За да сте спокоен, употребявайте силиконова грес навсякъде.
О-пръстените ги смазвам с проверено през годините силиконово масло SM 350, но ми беше интересно каква е гъстата грес, с която на клиповете смазват широките семеринги на буталото на компресора.
 

dberov

Редовен Потребител
О-пръстените ги смазвам с проверено през годините силиконово масло SM 350, но ми беше интересно каква е гъстата грес, с която на клиповете смазват широките семеринги на буталото на компресора.
Наливай масло за компресори с високо налягане и си свиркай. Ако намажеш с грес семерингите и като загрее нали ще се стече. Лично аз не виждам смисъл, колегите пълнят гоеми бутилки и нямат проблеми а и ти помпиш бутилката на пушката.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Дойде в БГ. но китайците ми го предадоха за достава със Спиди и не мога да го получа през делничните дни. Тъпото Спиди работи до 17ч в Провадия, а аз се прибирам в града след работа в 17.20ч. Разбрах се с куриера да ми го достави в Събота. Нямам никакви притеснения за работата на компресора, видях го как работи след година и половина служба, и ако се смазва редовно и се почиства конденза (като на всяка помпа) ще ми служи дълго време. Китайците предлагат всякакви резервни части, не е сложна техника, и ако се наложи ще го ремонтирам безпроблемно.
Колега,какво стана с компресора? Не сподели впечетления. Когато имаш време направи някакво водео да го видим как помпи.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Понеже съм пробвал 3-4 продукта на Хадо и съм доволен сигурен съм, че ще е добре и за компресори въпреки че не съм я пробвал пастата за цеви също не е лоша има по-малко налепи от олово след нея.
Веднъж си купувах спрей за климатик от Хадо. Ефекта беше нулев.В последствие прочетох на опаковката "Произведено в Украйна"... и втори път не съм купувал абсолютно нищо от тази марка :D Това се случи преди войната и няма никаква връзка със ситуацията днес. Просто продуктите им са боклук. Не знам с къв акъл хората си слагат добавки и масло в двигателите на колите..произедено в Украйна :D
 
Последна промяна:
Нагоре